Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

Duży sukces! Siatkarze z Płocka z pierwszego miejsca awansowali do decydującej rozgrywki o II ligę! - Zdjęcie główne

foto KPS Płock

Wiadomości W weekend siatkarze KPS Płock walczyli w Łodzi w półfinałowym turnieju o awans do drugiej ligi centralnej. Rywalami byli: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok.

Dwie najlepsze ekipy mogły liczyć na awans do turnieju finałowego, z którego także dwie najlepsze zdobędą upragniony awans do drugiej ligi.

Przypomnijmy, że KPS, sponsorowany m.in. przez Orlen S.A., jako beniaminek zajęli drugie miejsce w pierwszej lidze mazowieckiej.

W piątek w Łodzi płocczanie zagrali z  AZS UWM Olsztyn. Po bardzo dobrych dwóch setach, wygranych gładko do 16 i 12,  prowadzili 2:0. Ale w trzecim secie zaczęły się schody, akademicy zaczęli grać znacznie lepiej.

Olsztynianie prowadzili 17:15, 21:19 i 24:23. Na szczęście siatkarze z Płocka obronili piłkę setową i asem zakończyli seta, wygrywając do 27 i cały mecz 3:0. MVP spotkania został Grzegorz Szumielewicz. W drugim meczu Resursa Łódź bez problemu pokonała BAS Białystok 3:0.

W sobotę AZS Olsztyn pokonał 3:0 ekipę z Białegostoku, a następnie zmierzyły się dwa niepokonane zespoły - KPS i Resursa. Mecz był długi i bardzo wyrównany. Płocczanie wygrywali 1:0 w setach, przegrywali 1:2 i wyrównali na 2:2.

W emocjonującym tie-breaku emocji i nerwów było mnóstwo, ponieważ sędziowie - delikatnie mówiąc - przychylniejszym okiem patrzyli na gospodarzy z Łodzi. Na tym poziomie nie ma wideoweryfikacji, więc arbitrzy mieli pełną władzę. Nawet kibice Resursy przyznali, że kilka razy "pomogli" gospodarzom, którzy wygrali seta 16:14 i cały mecz 3:2.

Ta porażka sprawiła, że KPS musiał wygrać kolejny mecz. W niedzielę płocczanie zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Bez problemu pokonali młody zespół z Białegostoku w setach do 17, 11 i 19. MVP meczu został Wojciech Wachowicz.

Gdy wydawało się, że KPS awansuje z drugiego miejsca, faworyzowani gospodarze niespodziewanie przegrali w ostatnim meczu turnieju 0:3 z AZS UWM Olsztyn! To sprawiło, że turniej wygrał KPS przed akademikami z Olsztyna, którzy też cieszyli się z awansu!

Turnieje finałowe zaplanowano w dniach 26-28 kwietnia. KPS zagra w Bolesławcu z BTS Elektros Bolesławiec, Klima Błażowa i SST Lubcza Racławówka.

KPS Płock - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:16, 25:12, 29:27)
Resursa Łódź - KPS Płock 3:2 (22:25 26:24 25:23 23:25 16:14)
KPS Płock - BAS 2 Białystok 3:0 (25:17, 25:11, 25:19)

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.