Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Wójt wyciąga pomocną dłoń. Drogi powiatowe doczekają się remontów

  • 13.02.2018, 07:56 (aktualizacja 13.02.2018 08:22)
  • Bartosz Nowak/starostwo powiatowe
Wójt wyciąga pomocną dłoń. Drogi powiatowe doczekają się remontów starostwo powiatowe
Przedstawiciele starostwa powiatowego oraz gminy Gostynin w ubiegły piątek spotkali się, by podpisać umowę na dotację celową opiewającą na 650 tys. zł. Dzięki niej na terenie gminy Gostynin będzie możliwy remont 6 odcinków dróg powiatowych.

W spotkaniu udział wzięli: starostwa Tomasz Matuszewski, wicestarosta Jan Kazimierz Krzewicki, skarbnik powiatu Elżbieta Kijek, zaś gminę Gostynin reprezentowali: wójt Edmund Zieliński wraz ze skarbnikiem Patrycją Rosą. 

Gmina udzieliło starostwu dotacji celowej w wysokości 650 tys. zł, a zaplanowane w jej ramach inwestycje to:

- przebudowy drogi powiatowej nr 1428W Stanisławów Skrzański - Mniszek, kwota 50 tys. zł,

- przebudowy drogi powiatowej nr 1418W Strzałki - Gostynin, kwota 100 tys. zł,

- przebudowy drogi powiatowej nr 1410W Solec - Zaborów Nowy, kwota 120 tys. zł,

- przebudowy drogi powiatowej nr 1404W Zuzinów - Krzywie - Górki w m. Huta Nowa, kwota 180 tys. zł,

- przebudowy drogi powiatowej nr 1450W Gostynin - Lipianki, kwota 150 tys. zł,

- przebudowy drogi powiatowej nr 1405W Zaborów Stary - Górki w związku z budową ścieżki pieszo-rowerowej w m. Białotarsk, kwota 50 tys. zł.

 

Bartosz Nowak/starostwo powiatowe
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mietek
Mietek 15.02.2018, 10:54
Ciekawe czy starosta zajmie sie powiatowym odcinkiem ekstremalnej drogi w Gaśnem bo na czesci wsi gdzie nie ma asfaltu zrobil sie prawdziwy tor przełajowy . Mieszkancy co dzien tluka auta po wertepach wiec moze teraz kiedy sa pieniadze na remonty Pan Starosta przeznaczyl by takze na naprawe tego odcinka drogi
Marcin
Marcin 14.02.2018, 09:16
Stale ci sami. Na jedym stołku w gminie i potem na drugim stolku w ratuszu. No kto to słyszał? Albo jest tak dobry, albo kupil sobie ludzi?
NIE.
vvvv!
vvvv! 15.02.2018, 20:31
ale w wyborach bezpośrednich został wybrany tylko wójt, natomiast powyższych: starostę i wicestarostę wybrała rada powietu
AWA
AWA 14.02.2018, 09:11
A my w Helenowie nie mamy drogi asfaltowej do remontu!!!!!Bo po prostu takowej nie mamy a przydałaby się.Autobus dowożący dzieci do szkoły w Lucieniu jezdzi po dziurach i błocie i się niszczy.Czy wójtowi nie szkoda.
Wsioki
Wsioki 14.02.2018, 21:35
Po co wam droga,no po co?
Marcin
Marcin 14.02.2018, 09:01
Głosować zupełnie na kogoś, kto nie jest z branży. Kto nie jest w żadnym zgrupowaniu politycznym. Nie towarzysza - poprostu.
abz
abz Wczoraj, 22:48
przecież na starostę z pod Warszawy głosowała jedynie rada powiatu
ccc
ccc 14.02.2018, 00:10
A kiedy droga w Sierakówku.Dojazdowa do stacji PKP .Dziury że można urwać zawieszenie samochodu.Lub powykręcać nogi na dziurach.
Alex
Alex 13.02.2018, 22:15
degeneratom i koniunkturalistom z obrazka czas podziękować, remonty dróg należą do zadań gmin i powiatów bez żadnej łachy!,
pozdrawiam ziomali,
Alex
Smutna prawda
Smutna prawda 13.02.2018, 21:12
Najmniejszy i najgorzej zarządzany powiat w Polsce.Dopuki zarządzać będą te koryciarze z ZSL-u to nic się nie poprawi.
125
125 13.02.2018, 20:29
A najlepsza drogato jest od Polesia na dawne RATAJIKI wogle nie przejezdna i nikogo to nie obchodzi droga powinnamiec nazwe ''zapomniana przez wszystkich'' droga ktora jak jest wypadek na jej wysokosci jest doceniana latem bo w skrajnyej atomostwerze to i obierzdzajacy sa podobnie poszkodowani pytanie. Gdzie sa ci co tak ladnie sie prezentuja na fotografiach a jesli co to fundusze funduszami
February
February 13.02.2018, 20:05
PiS,jego olał to teraz do przegranego PSL,się łasi.Ale nie ma się się czym martwić.Nie ma tego złego,co by na dobre -nie wyszło.
Xyz
Xyz 13.02.2018, 19:41
Wyciąga pomocną dłoń przecież to należy do jego obowiazku a nie takie tam s.r.a.n.i.e w banie.To na samorzadach spoczywa dbalość o drogi.
paradoks
paradoks 13.02.2018, 17:09
Mój piesek też łapkę daje,jak chce cukierka.
Komu ile?
Komu ile? 13.02.2018, 15:39
Jak przykro patrzeć na człowieka z "Teczki". Fizycznie nie mieszka w Gostyninie i wydaje się, że tylko dla celów "finansowych" jest z nim związany. Pozornej werwy nabiera tuż przed wyborami. Ale to w żaden sposób nie przysłoni nieudolności jego działań. Miejmy nadzieję, że wyborcy prawidłowo odczytają Jego "świadome" działania. Piastowane przez Niego, przez okres czteroletniej kadencji stanowisko, pochłonęło około 600000 zł. – zatem, porównywalna kwota z planowaną inwestycją - dla jednego człowieka i społeczności gminnej - kogo ma bardziej satysfakcjonować?
600000
600000 14.02.2018, 22:39
za takie pieniądze to można byłoby przywrócić punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej
Legion
Legion 13.02.2018, 14:37
Wycjąga dłoń i podlizuje sie przed wyborami taki szanowny dupowłaz
XX1
XX1 13.02.2018, 13:48
gmina jak chce robic drogi niech wezmie przyklad z kujawsko-pomorskiego tam jak robia droge asfaltowa to cala a nie jk tu na karzdej wsi po placku wyleja aby zdoby elektorat banda inic wiecej wszystko tylko dla wlasnych interesow za takie remonty nikt *** nie ruszy na wybory
Marcin
Marcin 13.02.2018, 12:53
Gorzewo potrzebuje drogi łączącej Klusek z drugą częścią Gorzewa. Inaczej, nikt nie bedzie na wyborach.

Piaszczasz
Piaszczasz 13.02.2018, 21:17
Ło jej obejdzie się bez was.
dobre
dobre 13.02.2018, 14:30
jaki szantaż.Dobre!
młody
młody 13.02.2018, 11:25
szkoda że to tylko tak przed wyborami )-:
PIS da
PIS da 13.02.2018, 10:13
Litości nagi pomaga biedakowi hehehe niczym bezdomny Pan Stanisław........
marek
marek 13.02.2018, 10:06
najwieksze kwoty na drogi na piaskach ..........Zuzinów...Lipianki macie jakieś układy piaszczarze?????
BAD
BAD 13.02.2018, 11:25
ŚWINIA Z CIEBIE TAM TEŻ MIESZKAJĄ LUDZIE
Grad