Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Młodzież debatowała o narkotykach i dopalaczach

  • 8.02.2018, 16:53
  • KPP Gostynin
Młodzież debatowała o narkotykach i dopalaczach
Dzisiaj odbyła się pierwsza międzyszkolna młodzieżowa debata powiatowa adresowana dla uczniów wszystkich szkół z terenu powiatów gostynińskiego. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga" prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w  Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. 

Przemówieniem i powitaniem zgormadzonych debatę rozpoczął Dyrektor SP nr 5 Robert Pypkowski. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakówku zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne „Dopalacze kradną życie", a zaraz po nim rozpoczęła się dyskusja. Uczniowie, zaproszeni eksperci oraz policjanci z komend w Gostyninie, Płocku i Sochaczewie rozmawiali o problemach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków. 

Po dyskusji odbyła się prezentacja dobrych praktyk „Uzależnieni od... języków obcych", którą zaprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Młodzież przedstawiła doświadczenie fizyczne opowiadając o nim w języku angielskim, a także zaprezentowali występy muzyczno-wokalne. Na zakończenie Dyrektor Pypkowski podziękował zebranym za aktywną dyskusje. 

Przeprowadzona debata miała na celu pokazać młodym ludziom, jakie zagrożenie dla życia i zdrowia wywołują środki odurzające i psychoaktywne, jakie są konsekwencje prawne oraz przybliżyć problematykę związaną z uzależnieniami. Ale przede wszystkim uczniowie mieli okazję zaprezentować swoim rówieśnikom ciekawe i alternatywne formy spędzania wolnego czasu. 
 

KPP Gostynin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 9.02.2018, 12:25
Czy moj przyjaciel NEO dal wyklad na tym spotkaniu On ma doktorat w tym kierunku
2016
2016 8.02.2018, 17:41
Lekarz który leczy ludzi uzależnionych od narkotyków twierdzi,że prawie każdy pełnoetatowy narkoman zaczynał od popalania marihuany. Dlatego zastanów się młody człowieku zanim zaczniesz się bawić niebezpieczną zabawką.
Legion
Legion 9.02.2018, 06:38
To nie prawda jest co piszesz marihuana nie jest narkotykiem lekki z apteki tramal ketonal a nawet apap to są narkotyki a recepty na nie wypisuje lekarz ktory leczy ludzi
Maciek.
Maciek. 11.02.2018, 20:56
Twoje leki bardzo rzadko uzależniają bo nie zawierają opioidów . Lekoman to inny osobnik niż narkoman.
2018
2018 8.02.2018, 20:36
Koty nadal chcesz truć parchu?To won z tego portalu,nikogo nie interesuje twoja głupawa teoria.
pic i nic
pic i nic 8.02.2018, 17:15
Zainteresowani w takich debatach nie biorą udziału,bo po co? Ważne by władza zdjęcie miała do wyborczego CV.

Pozostałe