Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Sannickie koncerty czas zacząć

  • 8.02.2018, 12:47 (aktualizacja 09.02.2018 14:11)
  • ToP
Sannickie koncerty czas zacząć
Już w niedzielę 25 lutego o 14.00 w Pałacu w Sannikach usłyszeć będzie można fortepianowy koncert Marii Gabryś, recytacje w wykonaniu Wiesława Komasy oraz finisaż malarskiej wystawy „Artist tertium, tres oculos”.

Przy fortepianie tym razem zasiądzie Maria Gabryś. Absolwentka Liceum Muzycznego i Akademii Muzycznej w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem również Musikhochschule Luzern w Szwajcarii. Dzięki studiom w Scholi Cantorum Basiliensis mogła poszerzyć wiedzę o dawnych praktykach wykonawczych na instrumentach z XVIII i XIX wieku.
Maria Gabryś to laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Prowadzi działalność koncertową jako kameralistka i solistka, współpracując z najlepszymi orkiestrami w Polsce, a także z wybitnymi kameralistami i dyrygentami. Prowadzi również kursy pianistyczne w Polsce i za granicą. Nagrywa dla Polskiego Radia, jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lat współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci.
Drugim wykonawcą niedzielnego koncertu będzie Wiesław Komasa, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, znany również jako reżyser. Debiutował w 1971 roku rolą Albina w „Ślubach panieńskich” Aleksandra Fredry. Związany z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, z teatrami Poznania i Warszawy. Gościnnie występował na wielu polskich scenach. Jako reżyser współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą.
Ostatnim akordem niedzielnego popołudnia w sannickim pałacu będzie finisaż wystawy „Artist tertium, tres oculos” („Troje artystów, trzy spojrzenia”), na którym prezentowana jest malarska twórczość Małgorzaty Górnej-Saniternik, Joanny Hrk i Dariusza Młynarczyka. 
Pastele Małgorzaty Górnej-Saniternik charakteryzują się pięknie dobranymi barwami i subtelną kreską. Joanna Hrk tworzy bardzo osobiste obrazy, nasycone odważną kolorystyką. Dariusz Młynarczyk to eksperymentator, który działa na granicy kilku dziedzin sztuki. 

ToP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 9.02.2018, 13:42
W Sannikach niech sie wezma za wspoprace z firmami budowlanymi niech wyremontuja te Bagno to jest tak facet ma dziurawe buty ale nowy Garnitur
AnnaEwa
AnnaEwa 8.02.2018, 18:58
Super inicjatywa, mocno pochwalam....

Pozostałe