Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Miał być remont, ale brakło kasy. Radni obcięli środki, wojewoda nie przyznał dotacji

Miał być remont, ale brakło kasy. Radni obcięli środki, wojewoda nie przyznał dotacji UM Gostynin
Ul. Nowa jednak nie będzie jak nowa, a przynajmniej nie w tym roku. Choć wczoraj nastąpiło otwarcie przetargu nieograniczonego i wpłynęły pierwsze oferty, środki na inwestycję zabezpieczone w budżecie nie są w stanie pokryć kosztów jej realizacji. Burmistrz za zaistniałą sytuację obwinia radnych, którzy obcięli zaplanowane wcześniej na ten cel fundusze aż o połowę. Miasto starało się o dofinansowanie ze środków Wojewody Mazowieckiego, lecz i te próby zakończyły się klapą, w czym właśnie przewodniczący Rady doszukuje się inwestycyjnego niewypału.

W przedłożonym Radzie Miejskiej projekcie budżetu na 2018 rok, Paweł Kalinowski wnosił o zabezpieczenie 909 tys. zł na modernizację ul. Nowej. Dokumentacja projektowa została sporządzona już w 2016 roku. W ramach inwestycji planowano m.in  budowę kanalizacji deszczowej, nawierzchni asfaltowej, chodnika z kostki betonowej, oświetlenia drogowego oraz przebudowę skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To w opinii włodarza miało wpłynąć pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa i komfort mieszkańców oraz na poprawę komunikacji w tej części miasta. Rada Miejska podjęła jednak decyzję o zredukowaniu tej kwoty do 450 tys. zł. 

Wczoraj otwarto przetarg na wykonanie zadania. Jak można było się spodziewać, oferty, które wpłynęły, znacznie przekroczyły (o ponad 400 tys. zł) wartość przeznaczonych na ten cel funduszy. Miasto ubiegało się jeszcze o dofinansowanie inwestycji ze środków Wojewody Mazowieckiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Niestety, wniosek przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, lecz uzyskał niewystarczającą ilość punktów.

Tak więc, w tym roku mieszkańcy mogą zapomnieć o modernizacji ul Nowej.

- Niestety jest to kolejna moja niezaakceptowana przez Radę propozycja, która miała realnie wpłynąć na poprawę życia mieszkańców Gostynina - komentuje sprawę P. Kalinowski. 

Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Robacki odpiera zarzuty. 

- Byliśmy przekonani, że miasto uzyska dofinansowanie na tę inwestycję. Nie spodziewaliśmy się, że skończy się to fiaskiem, więc połowa pierwotnie zabezpieczonej kwoty została przeniesiona na inne inwestycje. Dlatego też, w chwili obecnej modernizacja ul. Nowej stoi pod wielkim znakiem zapytania - przekonuje A. Robacki. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czarodziej
czarodziej 4.02.2018, 16:26
jak będzie STARA czyli za pół wieku będzie remont
Sylwia
Sylwia 2.02.2018, 11:09
Wg mnie jest to kwestia bezpieczeństwa i renomt ulicy Nowej powinien stanowic priorytet. W końcu dojdzie tam do wypadku. Z reguły w zimie nie da się tam przejść po chodniku. Ludzie idą ulicą. Szybko zapada zmrok, a zimowe ubrania za zwyczaj są ciemnego koloru w wyniku czego pieszych w ogóle nie widać ! Ponadto 2 samochody nie są w stanie się minąć bez wjeźdżania na chodnik. Ten stan trwa conajmniej od 2001 r. Jak długo będziemy jeszcze czekać na zmanę?
Zaniedbań wiele
Zaniedbań wiele 2.02.2018, 15:30
Dybankowa w stronę bratoszewa nie ma niczego,ani chodnika,ani dobrej nawierzchni,ani żadnego radnego tam mieszkającego.Jest to droga,która prowadzi do szkoły,domu dziecka,do ogródków działkowych,potrzebny jest śmiertelny wypadek by ktoś dostrzegł problem?!
???
??? 2.02.2018, 10:11
Inwestycyjny niewypał? Kto to ocenił? Spec od podskoków i fikołków?
cisza ?
cisza ? 1.02.2018, 22:36
No i kiedy obiecany raport komisji odnośnie kontroli w SP 1 u dyr. andrzejczak dotyczący wydatkowania pieniędzy z budżetu na gabinet dyr. i korytarze a nie na salę gimnastyczną ? odpowie ktoś ?
Marian
Marian 1.02.2018, 22:23
Co tam pani AKS w każdym felietonie czy kometarzu ma " NADZIEJE " to najważniejsze Damy rade , bu cha , bu cha :
Icek
Icek 1.02.2018, 21:46
To wszystko,to taka lazbida,my to problema se mamy.Te nasze ze Floriańskiej,to nas wydupcyły.Miało,być cymes interes,ale się ze srało.
To nie grożba.
To nie grożba. 1.02.2018, 21:06
Radni,to wszystko obcięli.Ale przyjdzie czas taki-że my społeczeństwo będziemy byłym radnym obcinać.
karasko
karasko 4.02.2018, 21:23
Jakoś na drogę od Dybanki do Wspólnej nie obcięli tylko wywalili lekką ręką 1 milion złotych bez problemów
cesiek,co zawsze głupol
cesiek,co zawsze głupol 4.02.2018, 22:00
Ale,na tak zwane śmieszne termy,co miliony zostały rozkradzione,to ciebie karasko -NIE INTERESUJE.
Wypad za miasto
Wypad za miasto 1.02.2018, 23:12
W listopadzie wycieczkę mieszkańcy zorganizują. Jedenaście pięknych nowiuśkich błyszczących taczek już czeka
jak czyścić, to porządnie
jak czyścić, to porządnie 2.02.2018, 02:26
I dwunasta złota na czele.
Jechać z nią
Jechać z nią 2.02.2018, 17:40
Masz na myśli Fionę plotucha?
;-)
;-) 3.02.2018, 05:01
ha, ha, też. ;-)
Złota taczka
Złota taczka 2.02.2018, 12:56
Dla niezrzeszonej? Kto nie ma siły by być uczciwym i prawdomównym, nie ma jej też aby wierzyć w uczciwość i prawdomówność innych.
Malinowski
Malinowski 4.02.2018, 01:05
p r a w d a?
Pinokio
Pinokio 3.02.2018, 19:35
O tak!!!
jak czyścić, to porządnie
jak czyścić, to porządnie 2.02.2018, 13:12
Święte słowa złota taczko. Jak bardzo pasują do obecnego włodarza. I to dla niego ta dwunasta taczka; a może bardziej pierwsza przed jedenastoma.
dobra zmiana
dobra zmiana 2.02.2018, 13:34
Błędne myślenie, błędne, zobaczysz i się zdziwisz
Jan
Jan 1.02.2018, 21:04
Chce dobrej drogi. Jezdzie barszo drogim samochodem mercenes a nie chce dziur.
lu_pa
lu_pa 1.02.2018, 21:02
Ul. Nowa, asfalt jest, chodnik w miarę też.
A widział ktoś kiedyś w mieście XXI wiek, ulicę bez chodnika bez asfaltu, że o oświetleniu i kanalizacji już nie wspomnę?!
Gdzie w czasie pożaru wozy strażackie nie mogły się wyminąć, a karetka pogotowia nie może trafić i ugrzęźnie w błocie!?
Takie cuda tylko w mieście Gostynin!!!
Jest się czym chwalić.
Gostynin ul. Kraśnica, POLSKA
Bezrada
Bezrada 1.02.2018, 21:20
Widzę te cuda i każdy je widzi tylko problema jest taka że tam żadne radne nie mieszkają to i po co mają drogę robić?
rodzice
rodzice 1.02.2018, 20:50
Kiedy obiecany raport komisji odnośnie kontroli w SP 1 u dyr. andrzejczak dotyczący nieprawidłowego wydatkowania chajsu na gabinet dyr. i korytarze a nie na salę gimnastyczną co zalecił " Inspektorat " ?
Rrryyy
Rrryyy 1.02.2018, 20:11
Jaka rada takie inwestycje! !! Najważniejsze jest gdzie trenować i się bawić na placach, pozdrawiam
Piotr
Piotr 1.02.2018, 20:10
Niech ktoś opiszę dzień pracy burmistrza, ile to spotkań z inwestorami dziennie prowadzi, z iloma przedstawicielami innych samorządów się spotyka, z iloma ekspertami od inwestycji kluczowych dla Gostynina rozmawia? Niestety Włodek wypromował Gostynin w Polsce (jazda pod wpływem, 7,6 bańki), a Pawełek zaorał, bo więcej się pisze na Mazowszu o Sannikach niż o mieście powiatowym jakim jest Gostynin.
Paweł
Paweł 1.02.2018, 21:05
Z idiotami nie polemizuję, ale zrobię dla Ciebie wyjątek? Jacy inwestorzy? W Polsce za rządów PO-PSL uczciwe inwestowanie to plajta z wyjątkiem ustawionych przetargów.
Jedyny super opłacalny zysk to wyłudzenia Vatowskie.Kosztowało nas to jeden roczny budżet państwa. Teraz twoi inwestorzy mają problem, zaryzykować pod groźbą 25 lat więzienia czy zainwestować z marżą 10 %
Śniecikowski wpuścił cwaniaków i się przejechał, obecny jest bardziej odpowiedzialny przez co naraża się, ze lepszy złodziej niż nikt. Każdy chciałby być piękny , młody i bogaty. Na razie musi Ci wystarczyć, że w Gostyninie nikt nie kradnie Twoich pieniędzy.
lkjh
lkjh 2.02.2018, 02:37
Co to za głupoty??? Jaki ma związek wyłudzanie vatu z pozyskiwaniem środków dla miasta??? Chyba taki jak parówka z kadłubem samolotu.
Paweł
Paweł 2.02.2018, 14:03
Ma to taki związek, że pieniądze które mogło pozyskać miasto rozpłynęły się i ich fizycznie nie ma.Podziękuj poprzedniej ekipie, ze nie zadbała o uszczelnienie vatu przez co takie miasto jak Gostynin straciło kilkanaście milionów.Potrzeba lat by odtworzyć budżet państwa aby zaspokoić na bieżąco potrzeby miasta.
lkjh
lkjh 3.02.2018, 14:05
Dalej mówisz o parówce i samolocie, a nie dotykasz problemu pozyskiwania pieniędzy dla Miasta.
Paweł
Paweł 5.02.2018, 18:42
Maluch + ponad pół miliona pozyskały krasnoludki czy AKS?. Obie odpowiedzi błędne. Czy radni IdG są od obcinania środków czy ich pozyskiwania?.Dorwaliście się do władzy i rozszarpujecie publiczne pieniądze.
Ale to się na jesieni skończy. Co do parówek i samolotu to mina ci zrzednie gdy opublikowany zostanie polski raport bo ten sowiecki do kosza a autorzy haniebnego raportu trafią za kraty za potwierdzanie nieprawdy.
życzliwy
życzliwy 1.02.2018, 20:21
Pietrek,ty przy głupawa istoto,nie pisz więcej komentarzy.Jesteś cienki bolek ,pewnie bez matury.Gdyby,twój wujek śp.żył,to przez pysk twój wredny,orczykiem by prz-jabał i było by po zamiatane.
Żydokomuna
Żydokomuna 1.02.2018, 18:46
Lesniewice i Sierakowek jakie aktywne się porobiły,post za postem, ale nic to zmienia,nikt was nie chce nie macie szans w wyborach.
baba jaga
baba jaga 1.02.2018, 19:11
Hania? Krzysiu? Niedługo Wam zostało, więc walczycie. Zrozumiałe. Ale Paweł nic nie mogę, to chyba czas przeszły. Szukajcie nowej roboty.
YebacKOD
YebacKOD 1.02.2018, 20:10
Jak wy się pięknie do siebie zwracacie,szkoda tylko,że z takim jadem goryczy.Szkoda, że to wy już nigdy władzy w Gostyninie mieć nie będziecie.Gorzkie żale w przekładzie na skrzypce niczego nie zmienią,raczej działają na waszą niekorzyść.
Krzyś
Krzyś 1.02.2018, 19:24
Krzysiu to niech zda egzaminy najpierw.
Żydosław
Żydosław 1.02.2018, 23:46
Ty o Krzysia to się nie martw, sam pokaż swoje wspaniałe wykształcenie, specjalisto toyotowy.
Pejsik
Pejsik 1.02.2018, 19:10
Bolesławów też się podłącza
Mati
Mati 1.02.2018, 18:21
Pokażcie mi jakiegoś sołtysa, wójta, burmistrza, prezydenta, który jest tak bezradny jak nasz wegetujący Pawełek. Pozostało mu tylko narzekać na tych złych radnych, bo jak oni mogą wymagać, żeby od niego jakieś pracy na rzecz Gostynina. Tylko wegetacja i chodzenie po mediach z narzekaniem
Pati
Pati 1.02.2018, 20:54
A co prawda o radnych w oczy kole?
Zosia
Zosia 1.02.2018, 18:40
Narzekanie to drugie imię Pawła nic nie mogę. Może mieszkańcy uleją łzę nad biednym Pawełkiem.
Ty szama....o
Ty szama....o 3.02.2018, 16:59
Twoje drugie imię to chyba idiotka.
Isia
Isia 1.02.2018, 18:12
No nie ma szczęścia nasz kochany burmistrz. Rada nie ta, choć Gostynin PISowski, dał kasę na salkę gimnastyczną, to wyremontowali gabinet dyrektorki i teraz trzeba oczami świecić, starał się o środki na drogę, odmówili (dziwne,bo partia daje na wszystko swoim lizusom), na dodatek wojna skończyła się w 89... trudno urodzić się za okupacji... Całe życie pod górkę.
Zdzich
Zdzich 1.02.2018, 17:59
Dzieciaczek skarży się, jaka to rada niedobra... Weź się do roboty i pozyskaj finansowanie. Fotel burmistrza to wyzwanie, nie wegetacja. Aż złość bierze, gdy bezradny chłystek nie ma pomysłu na miasto.
POrada
POrada 1.02.2018, 20:58
Ma pomysł ma, tylko wy się o tym nie dowiecie bo już was w radzie nie będzie
ciocia
ciocia 2.02.2018, 02:45
No to niech się spieszy chłopina, bo mu niewiele czasu zostało do końca kadencji.
oburzony
oburzony 1.02.2018, 15:27
Panie Robacki nie za przekonania obywatele Panu płacą. To widać, że działacie na złość Burmistrzowi przez co mieszkańcy tracą. Używacie publicznych pieniędzy do własnej promocji a to przestępstwo.Proszę pamiętać, że za 10 m-cy nie będzie was już chronił tytuł radnego i okupacja miasta przez IdG się skończy. Jesteście najgorszą radą jaka przytrafiła się Gostyninowi i odejdziecie w niesławie.
Zen szen
Zen szen 1.02.2018, 17:06
Już ich nie ma i długo nie będzie bo przez następne 10 lat PiS będzie rządził. Chyba nikt nie ma co do wątpliwości.
Hipopotam
Hipopotam 1.02.2018, 15:37
Masz rację to najgorsza rada i jej przewodniczący.
qleo
qleo 1.02.2018, 13:29
chyba ten przetarg burmistrzowi był potrzebny żeby dokopać znów IdG, bo logiki tu nie ma. Pierwsze rozstrzygnięcie a ten od razu w media leci. Gdzie drugie postępowanie, gdzie trzecie, a jak w trzecim okaże się że można zrobić za 600 tyś. to co burmistrzu?
Kolo
Kolo 1.02.2018, 17:42
Panie Romanie, cichutko, cichutko bądź!
Radzio
Radzio 1.02.2018, 21:00
Weź stoperan to ci ulży!
Andrzej Wenecki
Andrzej Wenecki 1.02.2018, 15:19
Głupi nick , więcej nie trzeba komentować.
opos
opos 1.02.2018, 13:41
ogrzewanie na starej betoniarni miało być za 800 tysięcy a zrobili za 400 tysięcy
Legion
Legion 1.02.2018, 14:59
Chiński bubel kosztuje mńej zobaczysz jak dlugo podziała te ogrzewanie
Yu
Yu 1.02.2018, 15:21
Podobnie droga nad rzeką, dużo tańsza jak zakładano,a efekty już widać.
Witek
Witek 1.02.2018, 12:58
Nie jęczeć, tylko zdobyć resztę. To niesamowite jak ta rada jest odpowiedzialna za wszystkie nieszczęścia tego świata. Do roboty Pawle!!! Dość już żałosnego skomlenia bezbronnego psiaczka. Masz ponad połowę środków, postaraj się o resztę. W końcu od tego jesteś, k... j... m...!
Maria
Maria 1.02.2018, 12:27
Zwolnic pare pierdzacych w stolki w UM i pieniadze sie znajda.
Kotek
Kotek 1.02.2018, 17:43
Pilnuj!

Pozostałe