Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

SP 5 otrzymała innowacyjne oświetlenie

  • 31.01.2018, 07:45 (aktualizacja 31.01.2018 08:01)
  • Bartosz Nowak/UM Gostynin
SP 5 otrzymała innowacyjne oświetlenie
Dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 mają powody do zadowolenia. Jedna z klas lekcyjnych została bowiem wyposażona w innowacyjne oświetlenie LED. I to zupełnie za darmo.

Możliwe było to dzięki pomyślnej współpracy burmistrza z firmą Energa Oświetlenie z Sopotu. 17 października ubiegłego roku doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielami spółki, podczas którego padła propozycja nieodpłatnego wyposażenia w innowacyjne oświetlenie LED jednej z klas w SP 5.

Gostynińska placówka oświatowa jest jedyną na terenie województwa mazowieckiego, która została wytypowana do tego projektu, a zmodernizowana klasa - salą pokazową.

Zainstalowane oświetlenie ma na celu polepszenie pola widzenia, oddawania barw, braku zmęczenia oczu i lepszego skupienia się uczniów. Ponadto zastosowany system LED jest energooszczędny, co przyniesie szkole oszczędności w opłatach za energię elektryczną.

Działania te zostały poprzedzone wizją lokalną sali lekcyjnej, pomiarami fotometrycznymi, dostosowaniem parametrów oświetleniowych do obowiązujących norm, w tym: ustaleniem prawidłowego poziomu natężenia oświetlenia, zapewnieniem równomierności oświetlenia, rozłożeniem luminancji w polu pracy wzrokowej, ograniczeniem olśnienia, doborem barwy światła, doborem oddawania barw oświetlenia.

Spółka Energa Oświetlenie zaprasza do współpracy zainteresowane podmioty, instytucje i jednostki samorządu terytorialnego, których wsparcie może być pomocne dla realizacji pilotażowego projektu świadczenia kompleksowej usługi oświetleniowej w salach lekcyjnych.

Bartosz Nowak/UM Gostynin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nn
nn 1.02.2018, 22:18
Czy w szkole państwowej musi wisieć krzyż?
PISOWIEC
PISOWIEC 3.02.2018, 16:10
W języku polskim,są takie słowa,które żle się kojarzą,jak wisi,powiesić,czy zwisa.Ale nie,o tym mamy rozprawiać.W latach 50-tych i 60-tych,gorliwi komuniści krzyże w miejscach publicznych z rzucali na podłogę.Po 1989r.,post komuniści,znowu nadgorliwością się wykazali i wieszali wszędzie,szczególnie tam,gdzie ich być-NIE POWINNO.
Tak
Tak 3.02.2018, 13:40
Tak
Ludwik
Ludwik 31.01.2018, 20:35
Oświetlenie LED,stanie się za lat kilka normą.Żadna polityka tego nie zmieni.Jednak,jest problem taki,że mamy nie do uczonych,które zielonego pojęcia o nowych technologiach nie mają.Kościołowe,to takich postępowców,w wiekach średnich-to na stosach spalały.Dzisiaj,jeżdżą autami i głupów rżną.
mam pomysła
mam pomysła 31.01.2018, 15:01
Proponuje,aby ci obrońcy demokracji,niezawisłości sądów,dopuszczalności aborcji,łamania konstytucji,wzięli po zniczu i wieczorami oświetlali tę ulicę.Niektórzy będą mieli całkiem blisko.
Borysław Dupka
Borysław Dupka 31.01.2018, 18:46
te z Konopnickiej mogą nie przychodzić,no chyba,żeby mocno chcieli......................
fakt
fakt 31.01.2018, 09:15
Szkoda,że ten bubel drogowy nad rzeką nie otrzymał żadnego oświetlenia!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe