Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Chcesz wziąć udział w wyborach? Sprawdź czy jesteś na liście

  • 23.01.2018, 14:59
  • ToP
Chcesz wziąć udział w wyborach? Sprawdź czy jesteś na liście
Państwowa Komisja Wyborcza rozpoczęła kampanię, której celem jest przedstawienie informacji na temat zasad udziału w wyborach samorządowych. Dzięki akcji „Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!” każda pełnoletnia osoba może sprawdzić, czy przysługuje jej czynne prawo wyborcze.

– Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz. Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych – informuje Anna Godzwon, rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej.

Rejestr wyborców jest spisem wszystkich zameldowanych w danej gminie osób mających prawo do głosowania. Jeśli ktoś nie znajdzie się w rejestrze, nie może wziąć udziału w wyborach.

– Ponieważ do wyborów samorządowych jest jeszcze czas, zachęcamy wyborców, by właśnie teraz, a nie w ostatniej chwili, sprawdzili, czy ich nazwisko jest w rejestrze wyborców – mówi Anna Godzwon. – To szczególnie ważne dla osób, które przeprowadzały się, wyjeżdżały do pracy czy szkoły w innej miejscowości. 

Wybory samorządowe odbędą się jesienią prawdopodobnie 4 lub 18 listopada. Będziemy wybierać w nich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz rady gmin i powiatów, a także sejmiki wojewódzkie. Zgodnie z nowelizacją kadencja samorządu na zostać wydłużona z obecnych czterech do pięciu lat.  W gminach do 20 tysięcy mieszkańców obowiązywać będą jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW-y). Do tej pory ordynacja większościowa dotyczyła wszystkich gmin z wyjątkiem miast na prawach powiatu.

ToP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tow.Pietrucha
tow.Pietrucha 24.01.2018, 20:34
Towarzysz Lenin,to miał wiele racji,wymienił sobie elektorat na tych co szły na wybory.Te co na wybory,nie chodziły,to kolej syberyjską budowały,póki nie zmądrzały.
marek
marek 24.01.2018, 12:00
Jolka ale super pojechalas po Legionie On nigdy do szkoly nie chodzil ale to nie jest tylko Jego wina bo ponoc nie mial w czym
Mnichał
Mnichał 23.01.2018, 20:18
Nie ma co ukrywać,problem wielu mieć będzie,co ty siedzieli na urzędzie.Demokrację we d-pie mieli.Tak,na ten przykład na wsi naszej.Oszukiwali,gorzałę stawili.Tych kłamców i oszustów,to wsiowe powinny-za galoty i na drzewo.
Michał
Michał 23.01.2018, 19:01
Na wybory potrzeba chodzic. Tylko powinna byc zmieniona cala procedura. Wybieramy konkretnego kandydata. Jeśli ten, po roku nic nie robi, dla tych co go wybrali, tak po roku cześć. A nie k... siedzi tam 5 lat i bierze pieniądze.
Bojkot
Bojkot 23.01.2018, 17:56
Tylko głupki chodzą na wybory i dopuszczają do koryta te świnie co później was w dopie mają.
do Bojkotującego
do Bojkotującego 23.01.2018, 23:05
Nie idź zostaw wszystko sztywnemu elektoratowi PiS. Tylko nie bądź zdziwiony jak za 4 lata na Rynku stanie wielki pomnik smoleński Lecha i Marii. I na każdym rogu pomnik 94 ofiar. Odsłaniać będzie Pawełek "nic nie robię" Kalinowski w towarzystwie braci partyjnej bo w tej mieścinie już nikt normalny nie zostanie
Zenek
Zenek 23.01.2018, 23:14
Nie będzie ELGO. Będzie duży plac już wyburzają to akurat 96 pomników się zmieści. To plan PiS na wybory samorządowe 2018 dla Gostynina. Bo te miliony odjechały do Supraśla
Tu po lew
Tu po lew 24.01.2018, 14:40
Tam bardziej potrzebne,Gostynin ma bardzo mądre społeczeństwo i sam sobie da radę.Zenek po co ta złośliwość, spokojnie nie nerwujsja.
Legion
Legion 23.01.2018, 21:31
Ale jak nie pujdziesz i nie oddasz swego głosa to moze wygrac największa świnia z tego chlewa kiedys ją policja łapała a ta sie tak łatwo nie dała złapac se przypomnij jak tą sprytną swinke nazywali unas tez jest taka w urzedowym chlewiku
Zaczyna się
Zaczyna się 25.01.2018, 06:39
Co niektóre świnie zrobiły już się takie miłe,że nawet "dzień dobry"zaczęły wszystkim mówić.
Legion
Legion 25.01.2018, 07:40
Nie mów az tak sie podlizuje ?

Pozostałe