Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Ksiądz wyprosił wolontariuszy WOŚP spod kościoła

  • 19.01.2018, 07:01 (aktualizacja 19.01.2018 10:26)
  • MateuSz
Ksiądz wyprosił wolontariuszy WOŚP spod kościoła
O negatywnym stosunku księży do wszystkiego, co związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy słyszy się nierzadko. W jednej parafii kapłan podczas kazania piętnuje działalność fundacji, w innej zaś wysyła ministrantów, by przeganiali wolontariuszy z terenu kościoła. Okazuje się, że podobnych sytuacji daleko szukać nie trzeba, gdyż podobne zdarzenie miało miejsce w pobliskim Oporowie.

Do nieprzyjemnego incydentu z udziałem wolontariuszek i jednego z księży doszło podczas 26. finału WOŚP na terenie kościoła w oddalonym kilkanaście kilometrów od Gostynina Oporowie (powiat kutnowski). Scena, jaka się tam rozegrała była na tyle irytująca, że ujrzała światło dzienne za sprawą portalu społecznościowego, a mianowicie anonimowo udostępnionej wiadomości na Spotted:Kutno.

- Pozdrawiam księdza z Oporowa, który wygonił dwie wolontariuszki WOŚP spod kościoła. Razem z wszystkimi chorymi dziećmi, dziękujemy - pisze spotterka.

Jak wiadomo, internet to kopalnia wiedzy, ale i miejsce dające pole do rzucania pomówień. Aby więc zweryfikować, czy taki incydent miał miejsce w rzeczywistości, postanowiliśmy podpytać u źródła.

- Przyznaję, otrzymałem taką informację. Niestety nie znam szczegółów tego incydentu, ponieważ musiałem być obecny w siedzibie sztabu, ale o sytuacji wiem - mówi Zbigniew Chrulski, szef jednego ze sztabów WOŚP w Żychlinie.

Dlaczego taka sytuacja miała miejsce? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do parafii w Oporowie.

- Jeśli chodzi o niedzielny incydent, miał on miejsce podczas nabożeństwa o godz. 8:30. Osoby, które zbierały datki na WOŚP nie zapytały wcześniej o zgodę, tylko przyszły pod drzwi z puszkami na datki - twierdzi ksiądz, który odebrał telefon w parafii św. Marcina w Oporowie.

Dodał również, że w latach ubiegłych wolontariusze każdorazowo pytali o zgodę, i przyznał, że skoro w tym roku takiego pytania zabrakło, to rzeczywiście któryś z kapłanów mógł ich wyprosić.

Jak oceniacie sytuację? Czy wolontariusze powinni zapytać o zgodę? Czy ksiądz właściwie się zachował?

MateuSz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cyckoski
Cyckoski 21.01.2018, 20:32
Księdze,to zawsze problem mieć będą,ponieważ nie istnieje coś takiego,jak a seksualność.Od zawsze były,na plebani,gospodynie co gotowały i sprzątały.Wsiowe głupie chłopy powiadały co te gospodynie,to rzadko się spowiadały.
Julian
Julian 21.01.2018, 19:54
Wasz prezes dał osobiście z podestu na WOŚP a wy co?żebyscie nie potrzebowali korzystac ze.sprzetu zakupionego przez WOŚP.Korzystajcie z tego,który zakupił rząd.
michał
michał 21.01.2018, 14:21
Nie jeden ksiadz chetnie by przejął ten biznes ;)
Cię obchodzi
Cię obchodzi 21.01.2018, 10:07
A cygany tez musza pytac czy moga stać pod kosciolem ?
Wielki
Wielki 20.01.2018, 13:16
Do Brukseli dziadować
Rysio z Klanu
Rysio z Klanu 21.01.2018, 16:08
Jakby nie te "dziadowanie" WOŚP to Polska była by w czarnej du...ie na wielu polach opieki zdrowotnej. Ten kto był chociaż raz z dzieckiem w szpitalu wie o co chodzi. Temu kto myśli, że Caritas mu lepiej pomoże szczerze życzę powodzenia.
Legion
Legion 22.01.2018, 05:19
Mocherowe berety nic nie wiedzą kleka ich zaczarował
Pozdrawiam WOŚP
Pozdrawiam WOŚP 21.01.2018, 18:58
Dnia trzeciego,roku pamiętnego,to te ze WOŚP,zrobiły mnie operacje na wyrostek robaczkowy.Teraz,tylko kwiatki wącham od spodu.
Legion
Legion 20.01.2018, 17:43
Wielki Ch..o czym mowisz
January
January 19.01.2018, 23:17
Tak powiadam wam,ten ksiądz to wiele miłosierdzia Bożego ma.Ja to tych wszarzy,za kitę i za okno wyrzucił bym.
ANA
ANA 19.01.2018, 22:47
Ani kościól ani plac w koło kościoła nie jest własnoscią ksiedza ,lecz wszystkich parafian--i nie musieli pytac księdza,,,tam mógł być i stać każdy----potem dziwią się że ludzie nie chodzą do kościoła---jak Kuba Bogu,,,,tak BÓG KUBIE,,,
Poli
Poli 19.01.2018, 21:52
Ksieza sa po to by pomagac a oni w karty graja .i rodziny maja na panny jezdza lub inne tez zeczy .Wiec zamiast na tace dla nich to moze bal ze ludzie wiecej do puszek wrzuca .Po co sa oni w kościołach zadnego nam dobrego nic niedaja tylko kasy za wszystko wołają bo im mało jest .
kireś
kireś 19.01.2018, 20:25
Bezczelność tych ze WOŚP,To nie ma granic.Są to łajdusy szczególnego pokroju.One to,wszystko i za wszelką cenę dymać chcą.
Arabeska
Arabeska 19.01.2018, 16:20
Ksiądz w Łącku nigdy nie przeszkadza wolontariuszom. Kiedyś powiedział, że każda pomoc służąca ludziom jest ważna. Co roku też informuje parafian ile pieniędzy zostało zebrane. To bardzo piękny gest. Brawo!
KULAWY
KULAWY 19.01.2018, 12:26
A może by pomyśleć i zrobić jak w Gąbinie z proboszczem ?
Brawo
Brawo 19.01.2018, 10:52
Bardzo dobrze zrobił popieram.Precz z Owsiakiem!!
666
666 19.01.2018, 23:55
brawo ty pało dęta!
marek
marek 19.01.2018, 21:33
Ty chamie
Micho
Micho 19.01.2018, 17:08
Może będzie ci ten sprzęt od WOŚP potrzebny niedlugo do.ratowania nóg bo na głowe już za późno.
Legion
Legion 19.01.2018, 16:37
A w szpitalu korzystłeś z maszyn za jego kase
kropidło
kropidło 19.01.2018, 09:40
Dobrze zrobił,gonić to nawiedzone lewactwo jak najdalej od kościoła.
marek
marek 19.01.2018, 21:34
Ty chamie zobaczymy jak bedziesz zdychal.
parafianin
parafianin 19.01.2018, 08:25
A to żeby wejść na teren kościoła to tera trzeba się pytać księdza o zgodę?
Poli
Poli 19.01.2018, 21:53
Moze jak by mu zapłacili to by ich niewygonil
Legion
Legion 19.01.2018, 20:37
Niektore kleki to wydją pozwolemia na sex ale najpierw muszą sami sprubowac zakazanego owocu ????
to ja
to ja 19.01.2018, 11:42
chyba tak, bo i na Polnej stali na chodniku z puszkami przed wjazdem/wejściem na plac kościoła.
Poli
Poli 19.01.2018, 21:55
Bo pis im zabronil u Marcina tez przed kościołem stali
Jurek
Jurek 19.01.2018, 08:08
#czarnescierwo
zbulwersowany
zbulwersowany 19.01.2018, 07:34
Nic dodać tylko jedno słowo sk.....n
Bardzo zbulwersowany
Bardzo zbulwersowany 19.01.2018, 09:42
Faktycznie to właściwe słowo na tego oszusta Owsika.
Xyz
Xyz 19.01.2018, 12:56
Możecie twierdzić ze oszust... ale ile szpitali wspomógł to juz nikt tego nie widzi. Ludzie dzięki takim akcją mają szanse na leczenie...
majonez
majonez 19.01.2018, 13:37
Ty na prawdę jesteś taki głupi,czy tylko głupka udajesz?

Pozostałe