Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Breakout, licytacje i "Światełko do nieba": 26. WOŚP za nami! [ZDJĘCIA]

  • 15.01.2018, 01:41 (aktualizacja 15.01.2018 10:57)
  • Bartosz Nowak
Breakout, licytacje i "Światełko do nieba": 26. WOŚP za nami! [ZDJĘCIA]
Solidna dawką bluesa z najwyższej półki i efektownym pokazem laserowym zwieńczony został finał 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gostyninie. Tym razem zbierano pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Niemałe kwoty trafiały do puszek także dzięki licytacjom zorganizowanym na terenie Miejskiego Centrum Kultury. Tam zresztą na mieszkańców czekał pełen wachlarz atrakcji kulturalnych, a gwoździem programu był występ zespołu Breakout Tour Piotra Nalepy.

Szefową gostynińskiego sztabu WOŚP jest Agnieszka Bartosiak. Obchody 26. edycji imprezy rozpoczęły się od zmagań sportowych - turnieju piłki siatkowej mężczyzn oraz II Biegu z Fantazją. Następnie impreza przeniosła się do MCK, a tam jako pierwszy zaprezentował się zespół perkusyjny MSM. Po nich na deskach pokazali się: gminna orkiestra dęta Fox Odeon, Kumasz, oraz zespół Ludowy "Promyki Lucienia".

W międzyczasie pod sceną trwały liczne licytacje. Płyty, obrazy, wina domowej roboty, kubki z logiem WOŚP-u, czy też nagrody Adama Nawałki, bądź moskitiery - mieszkańcy z wprawą profesjonalistów walczyli w każdej z aukcji wspierając potrzebujące maluchy. Ponadto, w międzyczasie na terenie ośrodka odbywały się: warsztaty cyrkowe i plastyczne dla dzieci, kiermasz rękodzieła, pokaz sprzętu OSP Gostynin, a także wystawa 26 lat z WOŚP-em.

O godz. 18. przed publiką wystąpiła lokalna grupa Vibes - z Michałem Bartosiakiem, który po występie zespołu pozostał na scenie, by poszaleć na "wiośle" wspólnie ze swoim pierwszym nauczycielem gitary - Krzysztofem Kieresiem. 

Na muzyczny deser przygotowano tego wieczoru występ Breakout Tour założony przez Piotra Nalepę - syna legendarnego polskiego bluesmana, Tadeusza Nalepy oraz wieloletniej wokalistce Breakoutu, Miry Kubasińskiej. Charyzmatyczny wokalista i gitarzysta, Robert Lubera oraz czarująca urodą, siłą głosu i sceniczną energią wokalistka Żaneta Lubera, nie pozwolili publice się nudzić. Przy dźwiękach największych przebojów Beakoutu, takich jak: "Poszłabym za Tobą", "Modlitwa", "Kiedy byłem małym chłopcem", czy "Gdybyś kochał" ręce same składały się do oklasków. 

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Gostyninie zakończył się niezwykle efektownym pokazem laserowym "Światełko do nieba", który zamienił salę widowiskową MCK w krainę kolorów. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lepsze to
Lepsze to 15.01.2018, 20:14
Niech im gwiazdka pomyślności,nigdy nie zagaśnie,dobre co .Ale teraz ode mnie,niech w tych łobuzów,piorun trzaśnie.
Jan
Jan 15.01.2018, 15:40
Pięknie było brawo
Yu
Yu 15.01.2018, 20:19
Jak to łatwo motłochem się manipuluje,i jedni i drudzy.

Pozostałe