Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

O bezpieczeństwie przed feriami zimowymi słów kilka

  • 12.01.2018, 12:53
  • tz/ KPP Gostynin
O bezpieczeństwie przed feriami zimowymi słów kilka
Ferie zimowe tuż, tuż, a wraz z nimi zagrożenia związane z wyjazdami na zimowy wypoczynek. Tak, jak co roku, policjanci z gostynińskiej drogówki będą kontrolować stan techniczny autobusów i stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci. Również dzielnicowi odbyli z najmłodszymi uczniami pogadanki o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać na ulicy i w domu.

Gostynińscy dzielnicowi w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykali się z nimi w szkołach w tydzień poprzedzający ferie zimowe. Przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w domu pod nieobecności rodziców i omówili zasadę ograniczonego zaufania na przejściu dla pieszych. Mundurowi szczególnie zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawami w miejscach do tego nieprzystosowanych, takich jak np. stawy, na których dzieci i młodzież, przy ujemnych temperaturach, lubi jeździć na łyżwach.
W ramach działań "Bezpieczne Ferie 2018" kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Policjanci również będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku.

tz/ KPP Gostynin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

będziesz bezpieczny
będziesz bezpieczny 13.01.2018, 20:30
Przykazanie I,siedż w chałupie na *** i nic nie kombinuj.Przykazanie III,ciotkę swoją szanuj.Przykazanie IV,kiedy,konkubent matki,po piwo ciebie wyśle,to posłusznym bądż.

Pozostałe