Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Ranking Perspektywy 2017: "Ogólniak" najlepszą szkołą w Gostyninie

  • 10.01.2018, 12:15 (aktualizacja 10.01.2018 12:30)
  • Bartosz Nowak
Ranking Perspektywy 2017: "Ogólniak" najlepszą szkołą w Gostyninie
Miesięcznik „Perspektywy” po raz 20-ty przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Wybrano 500 najlepszych liceów i 300 techników z całej Polski. W ogólnopolskim zestawieniach zabrakło niestety gostynińskich placówek. Jedna z nich figuruje za to wśród najlepszych na Mazowszu.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (52 olimpiady krajowe i 13 olimpiad międzynarodowych), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (nie są brane pod uwagę wyniki matury międzynarodowej). W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Najlepszym liceum w Polsce po raz kolejny zostało XIII LO w Szczecinie.

Wśród gostynińskich placówek, najlepiej na tle polskich szkół ponadgimnazjalnych wypadło Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Co prawda szkoła nie zmieściła się w zestawieniu ogólnopolskim, lecz udało się jej uplasować w gronie najlepszych w województwie mazowieckim. Tutaj, ze wskaźnikiem 34,66 "Ogólniak" znalazł się na 134. miejscu. Najlepsze w województwie okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie, ze wskaźnikiem 92,18.

Obecnością w ogólnopolskim rankingu kogą się za to pochwalić płockie szkoły. Najwyżej z nich - na 115 pozycji (35. na Mazowszu), ze wskaźnikiem 52,66 sklasyfikowane zostało  LO im. marsz. St. Małachowskiego. W przypadku kutnowskich placówek najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. J. H Dąbrowskiego. W tegorocznym zestawieniu "Dąbrowszczak znalazł się na 314 miejscu.
 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miki
Miki Wczoraj, 11:51
To mi dopiero osiągnięcie. Na bezrybiu i jak ryba. Gdyby był najlepszy z terenu Płocka to wtedy owszem.
tak ogólnie,mam pomysła
tak ogólnie,mam pomysła 17.01.2018, 21:27
Kiedy wszystkie ładne kobiety,wyjadą z Gostynina,to moja żona będzie najpiękniejsza.
dla-trola
dla-trola 15.01.2018, 17:16
Eksperci od sadzenia ziemniaków na Biegunie Północnym mogli by wreszcie przyswoić fakt, że o miejscu studniówki decyduje młodzież poprzez swoich rodziców w Radzie Rodziców - praktycznie tylko i wyłącznie.
trudne pytanie
trudne pytanie 14.01.2018, 20:21
Takie mam skromne,zapytowywanie-czemu studniówka nie w Gostyninie,tylko w Gąbinie?
Mieszkanka Gostynina
Mieszkanka Gostynina Wczoraj, 20:49
A gdzie w Gostyninie jest sala mogąca pomieścić około 300 osób?
tak przykro
tak przykro 14.01.2018, 21:48
Ano to jest tak,we włodzimierza termowego se wierzyły.Ale wyszła kicha,niby nauczyciele,ale to zwykłe cielaki-z których śmieją się uczniaki.
Róża
Róża 14.01.2018, 19:48
Powiadają, na mieście,co dyrekcja Gostynina nie lubi i we mieście Gąbin studniówkę za kombinowało.Zapewne,PSL tak pod pod powiedziało.
Michał
Michał 13.01.2018, 15:53
Widze, že kultura pisania komentarzy w Gostyninie jest uboga. Tak najlepiej Do widzenia.
Róża
Róża 13.01.2018, 19:53
Baj,baj i do nie widzenia.
elektryk na 77 miejscu
elektryk na 77 miejscu 12.01.2018, 23:51
gostyniński elektryk na 77 miejscu w technikach mazowieckich ze wskaźnikiem 37.72 (wyższym niż lo)
apsolvent
apsolvent 14.01.2018, 11:51
77 na 77 techników mazowieckich, bravo!
australijczyk
australijczyk 14.01.2018, 18:18
Elektryk gostyniński,to na I miejscu bo na antypodach,tak się liczy.
haha
haha 12.01.2018, 23:52
teraz powiedz jakie mają perspektywy - dwaj na ring losy absolwentów :P
rasta
rasta 12.01.2018, 23:39
źle, że jest źle - i źle, że jest dobrze XD gówno dyskusja trwa...
ano
ano 12.01.2018, 22:43
Przed laty wielu,szkoła ta poziom nauczania starała się utrzymać,na przyzwoitym poziomie.Kiedy we powicie,PSL rządy począł sprawować,to tylko kicha i wstyd resztę powiedzieć.Przecież v-ce,matury nie ma i dodrze sobie żyje.Takie wzorce,se za kumały.
lkj
lkj 14.01.2018, 12:28
a po co matura przecież to PSL i wszystko jasne
MATEMATYKA
MATEMATYKA 12.01.2018, 21:19
Jestem,królową nauki i nikt ,ze mną nie nie może się równać.Jest,mnie bardzo przykro,że w szkołach ,takich gniotów,znaczy nauczycieli matmy zatrudniają,co matematyki nie rozumieją.
Michał
Michał 12.01.2018, 16:26
Uczyłem się w liceum. Teraz jestem profesorem w Olomouci / Olomuncu tj.w Czechach. Ucze na Uniwersytecie Palackeho. Bardzo dobra szkoła, ta z Gistynina. Duzo mi przyniosła.
Na shledanou a někdy mozna potkame se v Olomouci.
SZWEJK
SZWEJK 12.01.2018, 20:34
Pozdro Michale,ale se pamitoj,co gacie zasrane,maszproć.
lo
lo 12.01.2018, 11:33
Korepetycje nie są czymś nowym, jest to decyzja i wybór dorosłych. Chętnie wysyłałabym dziecko na korepetycje, żeby zamiast trójki miało wyższą ocenę lub przygotowało się do egzaminów na wymarzone studia, jednak w LO korepetycje z matematyki są koniecznością, żeby dziecko zdało, żeby nauczyło się tego czego nie potrafił nauczyć nauczyciel w szkole, a za co mu zapłacono. Nauczyciel opowiada na lekcji zabawne historie z życia prywatnego, potem zdejmując odpowiedzialność z siebie wygłasza opinie, że się nie uczą, nie przykładają, nie podchodzą dojrzale, a ile jest w nim dojrzałości i odpowiedzialności? Tak jest od lat, wszyscy cieszą się z wysokiej zdawalności na maturze, ale tylko rodzice wiedzą, jaki był rachunek finansowy za zdaną maturę z matematyki.Tylko jak już dziecko zda człowiek machnie ręką, a powinien zanieść ten rachunek panu od matematyki.
ol
ol 12.01.2018, 20:30
znaczy wiwale
def
def 12.01.2018, 15:05
bo przecież dzieci są zawsze niewinne - te słodkie, kochane i mądre. szkoda, że ja nie miałem tak naiwnych rodziców :(
olek
olek 11.01.2018, 23:10
Zespół Szkól z ul. Kowalskie górom!
absolwentka LO
absolwentka LO 11.01.2018, 21:56
Szanowni czytelnicy, nieprawdą jest , że:
dzieci coraz "słabsze",
materiału coraz więcej,
a rodzice płacą za korki dla św spokoju.
Nie można ukrywać , że poziom prowadzenia zajęć lekcyjnych jest mierny ( oczywiście są wyjątki , ale tylko wyjątki) .
Dzieciaki są mądre i ambitne , dlatego też szukają pomocy , która da im większe możliwości w dalszej edukacji za co niestety rodzice
muszą płacić .Robią to mając świadomość , że ta szkoła niestety nie zapewni im przyszłości o której marzą ( i mają predyspozycje) . Nie jest moją intencją wytkać personalnie , ale bardzo proszę szanowną Radę Pedagogiczną LO o pochylenie się nad swoją pracą. Wybraliście zawód który jest misją , jeżeli teraz Was to przerasta to zrezygnujcie. Pomimo tego,że 80% Waszych uczniów biega na korki to bez systematycznej i wartościowej pracy na lekcjach to ciągle za mało by mogli równać się z rówieśnikami z dobrych szkół ( o najlepszych nie wspomnę) . Ta szkoła w ciągu ostatnich 20 lat wiele straciła i to właśnie jest najbardziej przykre.
Tak jak napisał redaktor "W ogólnopolskim zestawieniach zabrakło niestety gostynińskich placówek".

Były nauczyciel
Były nauczyciel 12.01.2018, 23:06
A może te "mądre i ambitne" dzieci nigdy nie powinny były znaleźć się w liceum? Może ich miejsce jest jednak w szkole zawodowej? Ale przecież niż demograficzny i 30% na maturze sprawiają, że każdy ma ambicje, każdy się dostanie a potem każda miernota zda maturę..... A tym korki są potrzebne żeby choć te 30% uzyskać. Smutna rzeczywistość... Nie uogólniajmy, że wszyscy chodzą na korki bo nauczyciele źle uczą. Część chodzi bo faktycznie chce dostać się do szkoły gdzie jest po 20 osób na jedno miejsce a większość to po prostu osoby, które sobie nie radzą
absolwentka LO
absolwentka LO 13.01.2018, 00:25
Czyżby o przyjęciu do szkoły nie decydowała Dyrekcja i Rada?.
Przecież można ustalić odpowiedni próg punktowy i wybrać najlepszych , ale z nimi trzeba pracować jeszcze intensywniej i nie byłoby wymówki ,że uczniowie słabi i więcej zrobić się nie da.
Wtedy dopiero wyszłoby jaki poziom nauczania jest w tej szkole , szkoda, że kosztem uczniów.
Teraz nie liczy się poziom nauczania czy uczeń, teraz liczy się kasa!!! Im więcej uczniów tym więcej pieniędzy i etatów to właśnie są priorytety Dyrekcji, trzeba by było parę osób zwolnić i mogłyby ze swoimi osiągnięciami pracy nie znaleźć.
Może jednak warto pomyśleć o jakości a nie ilości? Gdyby szkoła utrzymywała dobry poziom to zdolni uczniowie nie uciekaliby do inny miast tylko pozostawali w Gostyninie i rachunek finansowy by się zgadzał.
Może Pani Dyrektor powinna o tym pomyśleć.
Trzeba powiedzieć, rzeczywistość jest smutna, skoro 30% na maturze to tak mało, to nie wiem dlaczego ta świetna kadra w szkole nie potrafi wyuczyć tych "miernot " jak pisze o uczniach były nauczyciel (iście pedagogiczne określenie , brawo), pozostaje tylko pytanie - A na korkach się da???
Te "miernoty" potrafią na lekcjach wskazać błędy swoich nauczycieli, więc chyba jednak coś potrafią .

Oczywiście nie generalizujmy nawet w tej szkole są jednostki , które posiadają ogromną wiedzę i podchodzą do swojej pracy z zaangażowaniem, i Im należą się ukłony, szkoda tylko, że to tylko jednostki.


Jerzy 1879
Jerzy 1879 13.01.2018, 11:41
Nie każdy ma predyspozycje do tego żeby osiągać cele jakie sobie założył, smutna rzeczywistość ale trzeba się z tym pogodzić. Nie każdy musi mieć maturę, nie każdy musi iść na studia. Też uważam, że część osób które pchają się do liceum nigdy nie powinny zostać do niego przyjęte. Nawet najlepszy nauczyciel, nawet na korkach, nie zrobi z głąba geniusza. Jest w stanie tylko przygotować go do osiągnięcia tych marnych 30% na maturze. To niestety szczyt możliwości tych uczniów, którzy tak hejtują tu nauczycieli. Niech nie mają potem pretensji, że z marnym wynikiem idą na marne studia a potem nie mają pracy. Poza wiedzą książkową, szkolną, potrzebne jest jeszcze to coś...
nl
nl 13.01.2018, 08:21
Potrafią wskazywać błędy nauczycieli? Niech Pani nie będzie śmieszna. Gdzie się nauczyli dostrzegać te błędy? Na korepetycjach rozumiem. Uważa zatem Pani, że kadra w LO ma tak niskie umiejętności, że mierni uczniowie po korepetycjach mają większe niż ich nauczyciele? Chyba nawet nie zdaje Pani sobie sprawy co Pani wypisuje i jak absurdalnie to brzmi. Niech wreszcie pójdzie Pani po rozum do głowy i przestanie pleść bzdury.
123
123 13.01.2018, 16:24
Jeżeli kadra tak świetna to dlaczego LO nie ma w rankingu ogólnopolskim !!! przecież do tej szkoły chodzą również zdolni uczniowie,

teściowa
teściowa 12.01.2018, 23:17
O godzinie 23:06,to były nauczyciel śpi i głupot nie wypisuje.
teściu
teściu 12.01.2018, 23:46
teściowa też nigdy nic mądrego po 23:00 nie powiedziała - sprawdzone info
abc
abc 11.01.2018, 16:53
do tej pory LO nie znalazło się w rankingu ani razu, natomiast technikum w elektryku praktycznie co roku i wielkie hura, bo wreszcie LO trafiło na listę super szkół, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że uczniowie LO prawie ze wszystkich przedmiotów chodzą na korki i to z reguły do własnych nauczycieli, a ci z elektryka to w 80% dzieciaki ze wsi, które oprócz nauki mają jeszcze pracę w gospodarstwie i nie zawsze stać ich na korki
cba
cba 11.01.2018, 20:07
Ale,zdawanie matury,jest na poziomie 14,6 %..Nie tak całkiem dobrze się wiedzie,jak się chwalicie.
absolwent
absolwent 13.01.2018, 19:19
skąd wytrzasnąłeś takie dane? zdawalność w elektryku w ostatnim roku to ponad 80%
lewatywa
lewatywa 13.01.2018, 19:58
Nie 80%,tylko 180%,tak tobie absolwencie,coś się pomyliło.
bolek
bolek 13.01.2018, 22:41
8% a nie 80%
def
def 11.01.2018, 17:14
Brednie. Pewnie z wf też mają korki i z religii. A w technikum nauczyciele nie udzielają korków? hahahaha
trawa
trawa 11.01.2018, 10:36
ciekawe czy wykazują te dochody z korepetycji w zeznaniach podatkowych, co na to Urząd Skarbowy .
ABC
ABC 14.01.2018, 12:20
a z czego to niby ma wynika taka ochrona, dla tego, że ponoć mało biorą to chyba nie
ojniema
ojniema 11.01.2018, 17:32
nie dość,że muszą się męczyć z tymi waszymi "zdolnymi" dziećmi, mało biorą, to jeszcze ich US straszycie? podłość ludzka nie ma granic!
Bez haha
Bez haha 10.01.2018, 20:24
Moje dzieci,to musiały chodzić na korepetycje,do tych nauczycieli.One biznesmeny się po czuły.Na lekcjach tylko pierdalamento.CZAS NA ZMIANĘ.
z hahaha
z hahaha 11.01.2018, 17:16
materiał genetyczny słaby to i na korepetycje trzeba dzieci posyłać. Nie ma się czym chwalić,raczej wstydzić.
Gieniek
Gieniek 10.01.2018, 16:48
Gienialnie miejsce dobrze że 500+ jest bo można zapłacic za korepetycje códownym i gienialnym nauczycielą żeby szoła była na gienialnym miejscu a jak by wszyscy dostali 500+ to nawet miały by 1 miejsce
Polonista
Polonista 10.01.2018, 20:24
"códownym" proponuje korepetycje dla Pana
Haha
Haha 10.01.2018, 19:39
Haha uśmialem się ,ale to swięta prawda Kiedyś na korepetycje chodzily osoby nie dajace sobie rady w nauce Dzisiaj chodzą wszyscy i jeszcze czym wiecej zajęć w tygodniu tym lepiej ,a nauczyciele sie z nas smieją Kase mają z naszych wcale nie GLUPICH I TĘPYCH dzieci
kulffon
kulffon 11.01.2018, 16:30
Jak rodzice tacy mądrzy, że swym dzieciom nie potrafią w lekcjach pomóc i chcą mieć w domu spokój to wysyłają dzieci na korepetycje i organizują im czas wolny po lekcjach, tak aby jak najmniej mieć ich w domu...ot i cała prawda..a jak ktoś chce mieć spokój to niech płaci !!!!
otco
otco 11.01.2018, 17:30
jest takie powiedzenie: za głupotę trzeba płacić !!!
GOSC
GOSC 12.01.2018, 10:39
I pewnie placisz ciezkie pieniadze

Pozostałe