Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Odwet IdG. Skontrolują wydatki w podstawówce

  • 10.01.2018, 10:17 (aktualizacja 10.01.2018 11:02)
  • Bartosz Nowak
Odwet IdG. Skontrolują wydatki w podstawówce
Radni Inicjatywy dla Gostynina nie zamierzają być dłużni burmistrzowi, który ostro skrytykował poprawki wprowadzone przez nich do budżetu na 2018 rok. Wydaje się, że IdG najbardziej zabolał temat zdjęcia z listy planowanych inwestycji remontu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Rewizyjnej rajcy podjęli wniosek o przeprowadzenie w placówce kontroli w zakresie wydatkowania środków finansowych w latach 2015-2017. Czy dopatrzą się nieprawidłowości?

Przypomnijmy, że w wyniku naniesionych przez Radę Miasta poprawek, zrezygnowano z przeprowadzenia generalnej modernizacji sali gimnastycznej w SP1. Ta nie była remontowana już od 15 lat, a w opinii dyrektor Magdaleny Andrzejczak i burmistrza, jej stan stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia uczniów. Podobnego zdania był także sanepid, który naciskał na dokonanie modernizacji obiektu. Na ten cel przeznaczone było w budżecie na 2018 rok pierwotnie 80 tys. zł. Prace remontowe przeprowadzone miały być do 25 sierpnia 2017 roku.

W odpowiedzi na krytykę ze strony Pawła Kalinowskiego, wiceprzewodnicząca Rady, Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska pyta włodarza, czemu - pomimo nakazu sanepidu - zadanie nie zostało wykonane w ubiegłym roku, kiedy zarezerwowano na nie w budżecie 270 tys. zł. Burmistrz odpowiedział natomiast publikacją decyzji Powiatowego Inspektora w Gostyninie o przedłużeniu terminu realizacji zadania do 24 sierpnia 2018 roku. To nie odciągnęło jednak radnych Inicjatywy dla Gostynina od wzięcia odwetu za kwestionowanie wprowadzonych przez nich poprawek. 

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Komisji Rewizyjnej, rajcy zadecydowali, że konieczne jest zbadanie kwestii wydatkowania środków finansowych w latach 2015-2017 w SP1. Skontrolowana zostać ma m.in realizacja decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w latach 2010-2017.
Kontrola odbyć się ma w 1 kwartale tego rok. Co wykaże? Do tematu wrócimy. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

N i e z r z e s z o n a
N i e z r z e s z o n a 14.01.2018, 22:07
Szykuje się skandal
 Malinowski Jan
Malinowski Jan 14.01.2018, 22:14
Duży skandal. Jedźmy tam, gdzie tylko wiatr i My...
Z ubolewaniem
Z ubolewaniem 14.01.2018, 01:24
Pańska żona Drzazgo jest na etapie konfabulacji (przekonania co do prawdziwości swoich uczuć, wspomnień), robi kuriozalne rzeczy nie zastanawiając się nad ich konsekwencjami. Prześledź Wasze wspólne życie. Przyjmiesz inną strategię.
Komando
Komando 13.01.2018, 23:45
Xyz pilnuj ......
Antek
Antek 13.01.2018, 23:10
IDG szuka kolejnego wroga publicznego teraz dyrAndrzejczak żeby odsunąć od siebie zarzut działania na szkodę mieszkańców obleśni obludnicy zobaczycie w listopadzie
fgh
fgh 13.01.2018, 23:49
Co Cię boli kontrola wydawania publicznych pieniędzy? Wydawała zgodnie z przeznaczeniem, nie musi się obawiać. No chyba, że było inaczej. Wtedy rozumiem lament.
bez obrazy
bez obrazy 13.01.2018, 21:32
Szanowne,IndG Jurek Owisiak,przy waszej pomocy kasę zakombinuje i dobrze będzie,a nawet lepiej.
ziutek
ziutek 13.01.2018, 20:25
To miała czy nie miała kasę na remont salki? A jeśli miała, to czemu wydała na co innego? Kontrola to chyba jedyne słuszne wyjście.
ziuta
ziuta 13.01.2018, 21:22
Jeśli miała pieniądze na remont salki i wydała na inne cele, to powinna wziąć odpowiedzialność.
ale jaja
ale jaja 12.01.2018, 22:17
Najlepsze to jest to, że rodzice pomagali przy remoncie w szkole .... wybuchnąłem z wrażenia
rodzice
rodzice 11.01.2018, 22:09
czy to radni wezwali cały skład dyrekcji na komisję ? a gdzie odpowiedzialność i poczucie bezpieczeństwa za dzieci gdyby coś się działo ? czy to nie dyrekcja za to odpowiada ? bo w szkole nie było komu wtedy rządzić
rodzice
rodzice 12.01.2018, 00:59
może nie wszystkie były zaproszone ?
Ania
Ania 12.01.2018, 01:07
Na posiedzenie komisji Rady może przyjść każdy. Posiedzenie jest jawne. Była to ważna sprawa dla Szkoły Nr 1, więc uczestniczyła cała Dyrekcja placówki!
Prawda ?
Prawda ? 12.01.2018, 01:27
Nauczyciel z lekcji też może przyjść ? Ale z kim tu dyskutować ?
Porażka
Porażka 11.01.2018, 22:30
Nauczyciele są odpowiedzialnymi pracownikami.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem, chodzi o bezpieczeństwo dzieci w budynku, który wymaga remontu .Dzieci opiekę mają zapewnioną.
Skąd w Was tyle jadu, wynika to chyba z braku samoakceptacji.
Ludzie zrozumiałbym wszystko,gdyby rzeczywiście, szkoła była w takim stanie jak sprzed 2 lat.
Praca na rzecz szkoły i dzieci jest opluwana.
Proszę sie zastanowić nad swoimi wpisami.
renia
renia 13.01.2018, 20:36
Dzieci może i opiekę mają, ale pieniądze na remont salki się przepi.przyło. A teraz bezpieczeństwem dzieci się wykłuwa oczy. Bo przecież dzieci... I jeszcze dzieci... No i dzieci...
talent
talent 11.01.2018, 23:38
co miałam powiedzieć to niestety przeczytałammmm ......yyyyyyyyy
olsztyniak pełną gębą
olsztyniak pełną gębą 11.01.2018, 21:23
dzieciaki z gewesu zajmijcie się czymś porządnym, bo tylko potraficie minusować z jednego komputera, dziecinada
gostyk
gostyk 13.01.2018, 17:50
tak sobie tłumaczcie a prawda taka ze my mieszkańcy mamy was dosyć
takk?
takk? 11.01.2018, 21:19
Czy prawdę napisano do Sanepidu ? Najpierw wydaje się wszystkie przyznane pieniądze na inne remonty a dopiero Sanepidowi się pisze że nie ma środków na remont sali gimnastycznej czyli to co Sanepid zalecił ?
rodzic
rodzic 11.01.2018, 20:59
Państwowy Powiatowy INSPEKTORAT Sanitarny ? czy może Państwowy Powiatowy INSPEKTOR Sanitarny ? jak to jest Pani dyrektor ??
/vide nagranie z komisji/
Słownik ortograficzny
Słownik ortograficzny 11.01.2018, 22:12
Pisze się video
Hahaha
Hahaha 12.01.2018, 16:29
No i odezwała się wykształciuszka
do głąb.icy
do głąb.icy 11.01.2018, 22:23
Słownik języka polskiego
vide «patrz – wskazówka odsyłająca do innego miejsca w tekście»

http://sjp.pwn.pl/slowniki/vide-.html

de.bil.ki
de.bil.ki 13.01.2018, 14:41
" pitbullki " pewnej pani nawet na poprawną pisownię minusują
Pit.bulki
Pit.bulki 13.01.2018, 15:24
A "Dworskie gnidy "blondyny,
To same debilki ze wsi.
PASOŻYT
PASOŻYT 11.01.2018, 21:29
Nie myli się tylko ten,kto nic nie robi !!!!!
Meldunek !!!
Meldunek !!! 11.01.2018, 22:14
A z Twojego vide cała Polska .
wyborca
wyborca 11.01.2018, 22:04
Pasożyt całe miasto leje z tego inspektoratu
Szok
Szok 11.01.2018, 22:41
Pampersa sobie załóż Wyborco !
Koteczek
Koteczek 11.01.2018, 22:14
Pilnuj...
Zuzanna
Zuzanna 11.01.2018, 20:56
Szanowny p.Burmistrzu,jeszcze tylko rok nie cały.Całe te śmiecie wymieciemy i do bardacha ich wrzucimy,ponieważ-TAM JEST ICH MIEJSCE.
jjj
jjj 15.01.2018, 11:10
Pytanie jest jedno i jedyne: bardziej zależy Ci na interesie Miasta i Mieszkańców czy na interesie Partii?

Odpowiedź determinuje dalsze działania, w tym Twoją wypowiedź.

Ja NIE chcę mocnej Partii! Ja chcę po prostu dobrze żyć w Gostyninie!
Genia
Genia 15.01.2018, 10:26
Dobrze mówisz Zuza. Za 10 miesięcy wymieciemy wszystkie śmieci. Te, które są dla Miasta zbędne. Te, które szkodzą miastu przez działanie (Hanka), te które szkodzą przez zaniechanie (Paweł), te które szkodzą ślepotą i kurczowym trzymaniem się prowodyrki (Agnieszka). Za 10 miesięcy Miasto ma szansę odetchnąć. I rozpocząć nowy rozdział. Dobrze mówisz Zuzo.
Genia
Genia 15.01.2018, 14:58
Przede wszystkim już nie będzie szukającej faceta przez internet (Wieśka).
Frania
Frania 15.01.2018, 17:55
Nikogo nie musi szukać ma męża
rodzic
rodzic 11.01.2018, 09:47
Co to ma być? czasy Bieruta powracają? Niewygodnych się karze? Nauczyciele Jedynki! Zbierzcie podpisy od rodziców, swoich pracowników! Bezpieczeństwo dzieci i wasze bezpieczeństwo jest zagrożone, a oni was straszą kontrolami? Nagłaśniajcie takie zachowanie! nie pozwólcie panoszyć się radnym, którzy dbają tylko o swoich. Do roboty. Czekamy na efekty!
Adam
Adam 13.01.2018, 22:03
Jak wydawała zgodnie z przeznaczeniem, to nie ma się czego obawiać. To dopiero byłaby granda, gdyby kontrolować przepływu publicznych pieniędzy nie można było. Coś musi być na rzeczy, skoro tyle krzyku.
wychowawczyni
wychowawczyni 11.01.2018, 21:26
W SP 3 też zbierali podpisy i burmistrz nie uznał
to saamo
to saamo 11.01.2018, 21:20
Na mnie też nie liczcie :((((
Przyjaciele
Przyjaciele 11.01.2018, 21:30
A na Nas możecie liczyć.
Rodzice
Rodzice 11.01.2018, 21:51
I na nas
belferka
belferka 11.01.2018, 21:06
Ja nie będę zbierała !
rodzic
rodzic 11.01.2018, 20:37
Wg Sanepidu bezpieczeństwu dzieci zagrażała sala gimnastyczna a ktoś zmienia decyzję i remontuje co innego ?
Prawy
Prawy 11.01.2018, 16:41
Ten co daje pieniążki ma prawo do kontroli ich wydawania - tak nakazuje logika
obojętny
obojętny 11.01.2018, 16:39
Skoro " Bezpieczeństwo dzieci " jest zagrożone to BYŁO WYREMONTOWAĆ SALĘ JAK DANO NA TO HAJS
Adrian Duda
Adrian Duda 11.01.2018, 16:54
za tyle co dali nie mozna zrobic wszystkiego co kazał zrobić sanepid, zostaly poprawione klasy i korytarze na sale nie starczylo prosze sie zapoznac z tematem
nnn
nnn 13.01.2018, 20:53
Ale można było zrobić to, na co pieniądze były przeznaczone. Proszę zapoznać się z tematem.
ops
ops 11.01.2018, 07:50
Gostynin to ma burmistrza?
yu
yu 11.01.2018, 18:00
ma i głupio pytających też....niestety.
krótka piłka
krótka piłka 11.01.2018, 10:49
Gostynin ma bardzo dobrego Burmistrza, tyle tylko , ze radni sterowani przez AKS są mu przeciwni i to rodzi konflikty. Prawo stanowi, że Burmistrz jest wykonawcą woli radnych i nie Burmistrz jest tu problemem tylko radni.
Kw
Kw 11.01.2018, 11:01
I ta "niezależna" też jest okropna
ds
ds 10.01.2018, 20:44
a moze redaktor sie zajmie sprawa pobica byc moze ze smiertelnym skutkiem, wrobleki cwerkaja o .....
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 10.01.2018, 19:55
Chca kontrolowac wydatki szkoły a sami nie potrafia ustalic gdzie mieszkaja ich radni. Może w tej sprawie należałoby powolac komisje.
Drzazga
Drzazga 13.01.2018, 22:45
Hanka walczy, bo jak Pawełek wyskoczy ze stołka, to ona wyleci na zbity ryjek.
plotucha
plotucha 11.01.2018, 07:49
Hanka na burmistrza
Hanusia
Hanusia 10.01.2018, 20:03
Komisja juz jest pytaj Hanki
Ha HA Ha
Ha HA Ha 10.01.2018, 21:03
Fione na burmistrza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kotek
kotek 10.01.2018, 21:23
Twoją kraczolichę lepiej typować
Ktoś
Ktoś 10.01.2018, 22:15
kraczolichę?
Close to you
Close to you 14.01.2018, 14:19
Tak.
On
On 10.01.2018, 19:04
Ach te zryte idg wszystko na przekor chyba za duzo sejmu sie naogladali
belzebub
belzebub 10.01.2018, 18:56
Niech lepiej wyjaśnią gdzie te wieśniackie bezradne zamieszkują!!!!!!!!!!!!!!!!!
gostynianin
gostynianin 10.01.2018, 15:40
patrzec na ta pania szyperska sie nie da i sluchac jej opowiesci ze rollercostery bedzie budowac w gostyninie.ludzie i tak ja pogonia ponownie przy wyborach.
Kamil
Kamil 10.01.2018, 12:45
juz w tym roku odwet wyborców nad tym nedznym idg

Pozostałe