Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Protest pod parafią. Chcieli wywieźć proboszcza na taczkach, interweniowała policja

  • 10.01.2018, 09:08 (aktualizacja 15.01.2018 14:24)
  • Bartosz Nowak/TerazGąbin
Protest pod parafią. Chcieli wywieźć proboszcza na taczkach, interweniowała policja Teraz Gąbin
Horrendalne opłaty za sakramenty, problemy z ochrzczeniem dzieci i planowane zwolnienie kościelnego - granica cierpliwości parafian gąbińskiego kościoła wobec proboszcza została bezpowrotnie przerwana. Wyraz swojej niechęci dla księdza wierni dali podczas wczorajszego protestu. Pod parafią zebrały się tłumy manifestujących, w kierunku księdza padły setki ostrych słów, żądano pojawienia się kanclerza Kurii Płockiej, a samego proboszcza chciano wywieźć z plebanii taczkami. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczna była interwencja policji.

Protest zainicjowany został na facebooku. Parafianie zebrali się pod kościołem wczoraj o godz. 17:00, na miejscu zjawili się też funkcjonariusze z gąbińskiego komisariatu. Wykonano również kilka telefonów do kanclerza Płockiej Kurii, ten nie pojawił się jednak w Gąbinie. 

Około godz. 21 na placu kościelnym zjawił się za to sam proboszcz. Duszpasterz z zakłopotaniem wysłuchiwał wszystkich głosów i zakłopotaniem odpowiadał na pytania i zarzuty. W obronę księdza brała jedynie część obecnych na miejscu radnych parafialnych. W pewnym momencie proboszcz ponownie wezwał policję. 

Parafianie zapowiadają, że dziś (10 stycznia) pojadą do Kurii Diecezjalnej w Płocku i złożą pismo o odwołanie proboszcza. Jeśli Kuria nie przychyli się do ich próśb, grożą zamknięciem kościoła. O sytuacji proboszcz poinformował Kanclerza Kurii i oczekuje na spotkanie z władzami kościelnymi w Płocku.

 

Bartosz Nowak/TerazGąbin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KULFON 65
KULFON 65 13.01.2018, 22:51
Do Czech,Zgadzam się z twoim zdaniem,to są tylko ludzie robiący błędy ale w latach 80 było lepiej nie nagrywali i nie wyśmiewali się jak to teraz to robią.Pozdrawiam a byś był czujny od medjii i cwaniaczków co wszystko nagrywają.
Czechy
Czechy 12.01.2018, 09:52
Jeśli ma żonę a rodzinę to dobrze! A sex jest częścią zycia czlowieka. Sex nie jest tabu. Wszystkich pchać do jednego worka. Dkaczego? Nie wszyscy księża sa dziwni. W Czechach stale ukazuja polskie produkty w TV jako niedobre. A ja kupuję tylko i wyłącznie Polskie produkty. A nie wkładam wzystkich do jednego worka. A Polaków bardzo lubię.
Pozdrawiam.
KULFON 65
KULFON 65 11.01.2018, 22:35
Do Czechy. Może jesteś ksiądz ale nie pisz głupot, znałem nie jednego co mówił że k-wy płacą za jego seks,leżał jak świnia w samochodzie a teraz rzucił czarną kieckę i z rodziną siedzi w Brazylii,
Czechy
Czechy 11.01.2018, 08:43
Kto by sie taki urodził, aby wszystkim dogodził! Mowi się tak? Jak ksiądz bedzie jechal starm samochodem, który bedzie stale zepsuty na drodze, tak będę mówić "tyle pieniędzy ma, gdzie on je daje, pewnie na kobiety" jak będzie mial novy samochod tak "ten to ma pieniądze, co z nimi robi..."
Kto spiewal ta piosenkę? Dziwny ten swiat...
Pozdrawiam.
marek
marek 10.01.2018, 23:59
Neo powiedzial ze Taczek nie da bo to jest jedyny pojazd jakim sie porusza
Ten,co więcej wie
Ten,co więcej wie 10.01.2018, 21:20
W latach 50-tych i 60-tych,była ostra walka z Kościołem.Towarzysze,wierni byli zmuszani,by swych synów,pod zmienionymi nazwiskami wysyłać do Seminariów.Matury lewe dostawali.
Wygląda na to,że się sprawdzają i Kościół uwalają.
Czechy
Czechy 10.01.2018, 20:19
Ja jestem ksiedzem, ale pieniadzy od nikogo nie biorę. Jesli mi dadza, jest to 25 zl.za pogrzeb.za mszę św. tez ktos tam wyciagnie 200 koron czeskich. To jest 25 zl.
Pozdrawiam.
phi
phi 11.01.2018, 21:53
Do Czech to mam za darmo
sołtys
sołtys 10.01.2018, 20:03
Ale jaja !!!
Parafianka
Parafianka 10.01.2018, 18:46
A w Gostyninie jest pięknie, księża wspaniali i nikt nie protestuje.
kl
kl 12.01.2018, 16:15
Protestują, Protestują, ale za plecami, w Gostyninie jest fatalnie na polnej, koleżanki tylko.
parafianin
parafianin 11.01.2018, 20:25
W Gostyninie,to przed laty też była problema.Wówczas przysłali "grzywkę',co ze PZPR,oraz SB-kami,miał układy i problem został rozwiązany.
czary mary
czary mary 10.01.2018, 18:51
Gostynin to ciemnogród,ale podobno ma to się zmienić....niebawem.
On
On 10.01.2018, 19:06
Ciemny to ty jesteś
Czary mary
Czary mary 10.01.2018, 21:16
Tak,ale już troszkę siwieje.
normalny
normalny 10.01.2018, 21:53
lecz duzo glupiejesz....
KULFON65
KULFON65 10.01.2018, 18:29
Spoko w Kiernozi od 4 lat jest nowy wielebny i też ciągle ma mało kasy ,ale spoko wytłumaczy się z wszystkiego tylko nic nie powie że córce za Łowiczem postawił chatę z datków i niedzielnej specjalnej tacy INWESTYCYJNEJ.W kościele nic nie zrobił tylko szykuje plebanię na przyjazd znajomej złotowłosej z poprzedniej parafii.
glu
glu 10.01.2018, 17:42
Jeżeli chodzi o Księży: to sprawa zawsze jest przegrana, każdy Ksiądz się obroni, koleżanki może mieć to i pieniądze też. takie czasy.
2016
2016 10.01.2018, 19:20
Jeśli pójdziemy wzorem Niemiec to pensja księdza będzie zbliżona do pensji nauczyciela. Jeśli popatrzeć na Holandię katolicy stanowią 25%, a kościoły przerobiono na biblioteki ,kina ,mieszkania. Lata straszenia piekłem odchodzą do lamusa. Ludzie budzą się -wreszcie.
Żaneta
Żaneta 10.01.2018, 17:39
Ksiądz z Osmolina ciągle woła pieniędzy od parafian, bo ciągle mu mało i wymyśla nowe preteksty aby dawać pieniądze. Mało ludzi chodzi do kościoła - a tylko starsze Panie, które go uwielbiają i na tace dają, bez świadomości, że Ksiądz wyłudza coraz większą ilość pieniędzy. A dzieci przekupuje batonikami za 0,99 zł. A nikt nie widzi tego że przez ten sposób owija sobie ludzi wokół siebie aby robić dobrą minę aby dawali i dawali mu pieniążki. Również jeździ samochodem marki Kia a po kolędzie każe się wozić i czekać jak łaskawie wyjdzie z domu od ludzi. I niby po co mu ten samochód takiej marki? Skoro sam nie przyjedzie samochodem na kolędę, tylko z rozkazu ma być pojazd pod plebanią z kierowcą, który ma być jego szoferem.
Genowefa
Genowefa 10.01.2018, 20:39
Tak nie przesadzaj,w Osmolinie nie ma kościoła.
haha
haha 10.01.2018, 19:41
winni parafianie, na samochód dali , a już na paliwo nie łaska....
olo
olo 10.01.2018, 17:06
widocznie za mało bierze powinien brać od praktykujących 1000 a od niepraktykujących 5000 bo ci niepraktykujący nie wiedzą chyba ile co kosztuje jakie są koszty utrzymania kościołów i cmentarzy.
Małolat ××××
Małolat ×××× 10.01.2018, 14:41
Pojechać z frajerem i na taki go....
Xxxxxxxxxx
Xxxxxxxxxx 10.01.2018, 14:26
I bardzo dobrze by tak zrobili bo powinno sie chowac za darmo i chrzcic dzieci i sluby dawac a nie im po kieseni dawac jeszcze im tym czrnuchom malo im ciagle malo ja chodzilam do kosciola ale teraz nie chodze poniewaz oni chca mnie pouczac i mowia o grzechu ze ja a oni gorsze rzeczy robia. He he
marek
marek 10.01.2018, 13:47
Po mszy wychodzi malolat z Kosciola i mowi do Ksiedza -- Kazanie bylo zaje...ste Ksiadz do niego nie mow tak to wolgarnie Maly do Ksiedza bylo zae...ste ze dalem 500 zl na tace Ksiadz pier.....lisz
Łysina ze szczecina
Łysina ze szczecina 10.01.2018, 13:39
Dej no stówe na tocke
Legion
Legion 10.01.2018, 12:51
To samo czeka IDG
HA HA HA
HA HA HA 10.01.2018, 20:27
To samo czeka Fione.
2016
2016 10.01.2018, 11:53
Opodatkowanie kościoła załatwi sprawę. Wówczas państwo przejmie kontrolę nad finansami kościoła ,a sakramenty będą darmowe. Taki system działa np w Niemczech i sprawdza się.
1620
1620 10.01.2018, 20:43
Ale oleje święte,to koszty wielkie,darmo to tobie lewy sakrament można dać.
2016
2016 11.01.2018, 12:17
Oleje święte, konserwacja kościoła ,wystrój kościoła -te wydatki opodatkowany kościół niemiecki sam opłaca. A gdy zbierają na tacę ,w kolejna niedzielę odczytują ile zebrali poprzednio. Są koszty ,są też finanse . A sakramenty udzielają za darmo.
1620
1620 11.01.2018, 20:51
Wygląda na to,że ty do meczta ,za nie długo chodzić będziesz-tam,nie ma co łaska.
joł
joł 10.01.2018, 12:02
Racja
Mimi
Mimi 10.01.2018, 11:26
Jeżeli będzie miał przyzwoitą sutannę i wypucowane buty, powiedzą: "Popatrz, jaki elegancik". Jeżeli będzie nosił sutannę połataną i buty byle jakie: "Udaje biedaka". Jeżeli będzie zdrowo wyglądał: "Temu to dobrze". Jeżeli będzie chudy i blady: "Podejrzane życie prowadzi". Jeżeli będzie w chorobie się leczył, powiedzą: "Mówi o niebie, a boi się umrzeć". Jeżeli nie będzie się leczył: "Uczy, że trzeba szanować zdrowie, a sam tego nie robi". Jeżeli w kazaniach będzie poruszał tematy ogólne, powiedzą: "Nieżyciowy". Jeżeli będzie wchodził w szczegóły, obrażają się na niego po kolei: rodzice, młodzież, nauczyciele, lekarze, zarzucając, że wtrąca się w ich sprawy. Jeżeli będzie jeździł dobrym samochodem: "Ten ma kasę!". Jeśli samochodu nie ma: "Ciekawe, co on z tymi pieniędzmi robi". Ludziom nigdy nie dogodzi.
nn
nn 10.01.2018, 12:01
do mimi ten ksiadz wiecznie mial malo kasy i ciagle o niej gadal ze za malo na tace sie daje itd

Mika
Mika 10.01.2018, 11:57
Oj, a tutaj kościelny boi się o swój stolek...w koncu ma dobry monopol na usługi...
Mmm
Mmm 10.01.2018, 13:46
Prosze nie oceniac człowieka, ktorego Pan/i nie zna
zen
zen 10.01.2018, 13:05
znasz go że tak mowisz?

Pozostałe