Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Remontów sali i kamienicy nie będzie. Burmistrz: "podziękujmy" za to radnym

Remontów sali i kamienicy nie będzie. Burmistrz: "podziękujmy" za to radnym
Pojawią się nowe parkingi, place zabaw i lodowisko. Nie będzie za to wymaganej przebudowy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1, a stan popadającego w ruinę budynku przy ul. 3 Maja pozostanie bez zmian. To efekt poprawek do budżetu wprowadzonych przez radnych miejskich i przegłosowanych na ostatniej sesji. Zdaniem burmistrza decyzje rajców mogą okazać się fatalne w skutkach i działać na szkodę gostyninian. Po pierwsze, brak remontów równa się sprowadzeniu niebezpieczeństwa na mieszkańców, w tym również dzieci, kolejny problem to brak środków na drobne, bieżące inwestycje. Czy ten rok rzeczywiście rysuje się w ciemnych barwach?

Przypomnijmy, że tuż przed świętami, na posiedzeniach komisji stałych, radni Inicjatywy dla Gostynina wprowadzili do projektu kilkadziesiąt poprawek. Budżet w nowej formie został "przyklepany" większością głosów podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej. Już wcześniej burmistrz apelował do rajców o ponowne rozpatrzenie poprawek, lecz obu stronom nie udało się dojść do kompromisu. Zdaniem włodarza pomysły radnych zadziałają na niekorzyść mieszkańców. Obszerną opinię na ten temat Paweł Kalinowski zamieścił na swojej stronie internetowej. 

- Jako włodarz miasta i realizator budżetu po raz kolejny zostaje z minimalnym budżetem na funkcjonowanie Urzędu, najprawdopodobniej część inwestycji, które Radni przegłosowali nie zostaną zrealizowane - z powodu niedokładnych szacunków finansowych [...] Tak więc spotykając się z Państwem w tym roku, po raz kolejny będę zmuszony odmawiać pomocy nawet w najprostszych sprawach - z powodu braku jakichkolwiek środków, nawet na najdrobniejsze zadania - pisze burmistrz.
 

P. Kalinowski ubolewa nad faktem, że w wyniku poprawek do budżetu, ucierpi Szkoła Podstawowa nr 1. Sala gimnastyczna nie była remontowana od 15 lat, a jej stan zagraża zdrowiu i życiu uczniów. O przeprowadzenie generalnego remontu już niejednokrotnie wnosiła dyrektor placówki, Magdalena Andrzejczak. Co więcej, konieczność przeprowadzenia modernizacji potwierdziła kontrola Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gostyninie. Na ten cel przeznaczone było pierwotnie 80 tys. zł, ostatecznie plan spalił na panewce. 

- Niejednokrotnie notowano przypadki „przyszczypania” palców dłoni, spowodowane przerwami powstałymi między panelami podłogowymi, skaleczeń. W wielu miejscach ze ścian i sufitów odpryskuje farba. Tworzą się dziury. Dzieci nie mogą korzystać z drabinek, gdyż istnieje ryzyko oderwania się od ściany. Takim samym remontom podlegają parapety okienne, z których odchodzi farba i kaleczy dłonie. Co więcej, nie daje się ich utrzymać w czystości - wyjaśnia włodarz.

Zapomnieć trzeba jak na razie także o modernizacji kamienicy znajdującej się przy ul. 3 Maja 12. Paweł Kalinowski podkreśla, że stan techniczny budynku zagraża życiu i zdrowiu mieszkających tam 8 rodzin. Włodarz dodaje, że jeszcze w maju 2016 roku radni widzieli zasadność przeprowadzenia remontu, obecnie zmienili już zdanie na ten temat. 

- Budynek jest zabytkiem, co wiąże się z faktem iż nie można go zburzyć, a jego remont musi być wykonany pod nadzorem i z uwzględnieniem uwag konserwatora zabytków – stąd szacunkowy koszt 412 000 zł. Jest to koszt przebudowy elewacji w zakresie ornamentów architektonicznych, wykonania docieplenia styropianem i tynku cienkowarstwowego, wymiany dachu, wymiany stolarki otworowej zewnętrznej. Ponadto niezbędne jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej, sanitarnej z przyłączeniem do sieci kanalizacyjnej, wykonanie w lokalach mieszkalnych sanitariatów i innych robot wykończeniowych - kończy włodarz.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy radni podjęli dobre decyzje?

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (123)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wszystko jasne
wszystko jasne 8.01.2018, 19:05
Szanowni Państwo Radni, ośmieszacie się już co chwila swoimi decyzjami. Pół miliona dla szkoły nr 5 dwudziestoletniej i nic dla stulatki. Wystarczyć jej ma mały lifting w postaci malowanych korytarzy, na resztę musi zaczekać! Trzynastoosobowa klasa pierwsza i siedmioosobowa czwarta, tłok taki w szkole, że nie ma jak przejść....Gdzie tu sprawiedliwość???
karuzela
karuzela 8.01.2018, 17:39
Piękne priorytety mają radni szkoda że tylko własne
Dzień wyznawania miłości
Dzień wyznawania miłości 7.01.2018, 12:03
Kalinowski WYGRA WYBORY!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.01.2018, 17:27
Wiadomo że wygra! Nikt w mieście nie ma wątpliwości
niech to kolegom z pis powie
niech to kolegom z pis powie 8.01.2018, 11:54
i o wsparcie poprosi ktorego brak
Rety
Rety 8.01.2018, 17:35
Już powiedział i co ?
Fiołki z kotkiem
Fiołki z kotkiem 8.01.2018, 00:28
WYGRA, WYGRA, WYGRA!!!
Marzenie
Marzenie 7.01.2018, 21:21
NA FUJARCE !!!!
cała prawda
cała prawda 7.01.2018, 08:22
JAK MOŻNA ZAPOMNIEĆ O DZIECIACH, nie wyremontować im sali gimnastycznej pomimo pisemnego nakazu Sanepidu ??? ktoś sobie tu jaja robi ?? PEWNIE TAK !!!!!
Co to za sztuka dostać 266 900 zł na różne usługi remontowe wynająć firmę i pomalować korytarze, wymienić podłogi, SWÓJ GABINET i SEKRETARIAT ......POD PUBLICZKĘ ? NA POKAZ ? DLA GOŚCI z PiS na rocznicy ? WSTYD WSTYD WSTYD !!!
Wcześniej w 2016 r. jak to wynika z pisma poniżej szkoła dostała zaledwie 8489,40 zł:

https://gostynin.info/informacje/burmistrz-szuka-winnego-a-sam-felieton/

cyt.:
" Trochę faktów Panie Burmistrzu dotyczących Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie.
W budżecie miasta na rok 2017 przeznaczono na remont w SP 1 kwotę 266 900,00 zł (dla porównania w 2016 roku było to 8489,40 zł). Radnym została przedstawiona decyzja nr 7/2016 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 15.09.2016 roku, nakazująca w terminie do 25.08.2017r. doprowadzić do właściwego stanu sanitarno - technicznego i higienicznego: 1. ściany i podłogi w dwóch salach gimnastycznych niepełnowymiarowych nr 62 i nr 73 zlokalizowanych na I kondygnacji. 2. ściany w sali nr 91 a (religia) na I kondygnacji. 3. ściany i sufit w korytarzu na I kondygnacji (skrzydło kl. IV - VI i łącznik).
Panie Burmistrzu dlaczego pomimo zarezerwowania w budżecie miasta kwoty prawie 270 000 złotych nie wykonano w pełni nakazu Inspektora Sanitarnego? Czy naprawdę inne działania remontowe w SP 1 były ważniejsze niż wydana decyzja? Jestem przekonana, że Komisja Rewizyjna zbada tę sprawę, a mieszkańcy poznają co było w 2017 roku ważniejsze aniżeli wykonanie zaleceń Sanepidu " - koniec cytatu

Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska

I CO KLAKIERZY ? DESZCZ PADA A WY MÓWICIE, ŻE WAM KTOŚ W TWARZ PLUJE ?
Reszponka
Reszponka 8.01.2018, 17:38
Kobieto nie ośmieszaj się,zadbaj lepiej o oświetlenie ulicy, która ci mieszkańcy miasta ufundowali,żebyś po błocie nie jeździła.
brawo
brawo 8.01.2018, 17:45
Dokładnie, a może na oświetlenie też się mamy zrzucić?
Rodzic
Rodzic 7.01.2018, 12:08
A jaka łaska? Z naszych pieniędzy były te remonty, z naszych a nie radnych!!! Radni jedynie za nasze pieniądze wstęgi przecinają!!!
uko
uko 7.01.2018, 13:03
nie radni a Burmistrz pierwszy jest do przecinania wstęg
WYCHOWAWCY.
WYCHOWAWCY. 6.01.2018, 22:57
Drodzy Rodzice!
Pani Doral, Pani Rędzikowska-Mystkowska,Panie Augustyniak mieliście i macie dzieci w tej szkole.
Czy Wam nie wstyd tak oskarżać,powinniście być dumni, że dzieci Wasze chodzą do najładniejszej szkoły.
rodzice
rodzice 7.01.2018, 08:39
HAHAHA...... TERAZ TO PRZEZ INTERNET DO RODZICÓW ??? A MOŻE ICH WSZYSTKICH WEZWAĆ DO SZKOŁY I ZROBIĆ JAKĄŚ KOMISJĘ ????
dular
dular 7.01.2018, 00:00
Łetam,my to tylko dzietne panny,same nie wiemy,kto nam to zrobił.
Funt
Funt 7.01.2018, 00:38
Wielkie halo, jednego dolara to każdy miał
BRAWO WY !
BRAWO WY ! 6.01.2018, 21:40
Szanowna Rado Miasta!
Nasuwa się nam pytanie,które jest bardzo irytujące dla całej społeczności szkolnej SP nr 1.
A mianowicie,czy Szanowna Rada zaszczyciła swoją obecnością naszą szkołę po remoncie ?
Wydaję się Nam,że tylko uczestniczycie w przepychankach słownych jak dopiec Pani Dyrektor,która za swoją pracę zostaje na portalach wzywana na komisję rewizyjną w celu tłumaczenia się za remont szkoły.
Proszę Państwa głównym zadaniem Dyrektora jest bezpieczeństwo dzieci.
Remonty,które zostały wykonane zapewniają bezpieczeństwo uczniom.
Droga Rado, zachowanie niektórych osób jest kompromitujące.
Szkoła jest otwarta dla wszystkich i naprawdę zapraszamy wszystkich aby zobaczyli Naszą 1,która doczekała się upragnionego remontu po 15 latach Kadencji ubiegłej Pani Dyrektor.
Napoleon
Napoleon 6.01.2018, 22:35
Na Jubileuszu szkoly a więc już po remoncie byli przedstawiciele IDG m.in pani Augustyniak, Doral, pan Bartosiak i widzieli jak wyglada szkoła po remoncie, odnowione korytarze, klasy. Szkola bardzo zyskala na zmianie dyrektora, wreszcie pojawil sie prawdziwy gospodarz, który o nia zadbał. Radni niech nie udaja, bo widzieli sale gimnastyczna i jak ona wyglada. Przecież na sali odbywały sie uroczystosci jubileuszowe. Ważniejsze od reomontu sali na której odbywaja sie zajęcia są kolejne silownie, wesołe miasteczka, a nie bezpieczenstwo dzieci.
Zatroskany ojciec
Zatroskany ojciec 6.01.2018, 22:53
Przykre też jest to, że do tej szkoly chodziły i chodzą dzieci radnych z IDG. Naprawdę nie zależy wam, aby wasze dzieci uczyly sie w ładnej i bezpiecznej szkole.
Tymotelusz
Tymotelusz 6.01.2018, 18:07
Czy Szyperski jest przestępcom ???? cwaniaczek !!!!!
Nowoczesna
Nowoczesna 6.01.2018, 14:35
Za panowania byłej Pani Dyrektor przez 15 lat nie było w Szkole Podstawowej nr 1 nic zrobione . Obecna zrobiła kapitalny remont szkoły,że z przyjemnością i wielkim bezpieczeństem zaprowadzam dziecko do szkoły. Czemu nikt z Radnych nierozliczył byłej Pani Dyrektor,że w szkole wszystko się sypało.Gdzie byliście wtedy ? Co z Wami się dzieje,to że obecna Pani Dyrektor przez niecałe 2 lata zmieniła szkołę nie do poznania to o to macie pretensję.
Czas się ogarnąć i tylko pozazdrościć tak zorganizowanej obecnej Pani Dyrektor .
Kaziu W
Kaziu W 6.01.2018, 17:39
Trafione w punkt. Komuś żal wiadomo co ściska, że to nie ja jestem "matką tego sukcesu". Szkoła wyremontowana, aż miło do niej wejść, wreszcie porządny przestronny sekretariat, a nie jak za poprzedniczki gabinet "lotnisko" a sekretariat kanciapa. Jak radni tacy chętni do rozliczania to niech najpierw rozliczą poprzedniczkę.
wszystko jasne
wszystko jasne 6.01.2018, 14:25
Kto nie ma siły, by być uczciwym, nie ma jej też, by wierzyć w uczciwość innych. Stąd się biorą wszystkie obraźliwe komentarze. Dyrektor Andrzejczak zwykle prosi o to, co uczciwe i robi tylko to, co uczciwe. To jej cecha charakter! Wywiązuje się z danego słowa, nawet, gdy inni tego nie widzą i nie oczekują. Dlatego tak bardzo to KOGOŚ boli. Wiemy kogo. Ale żeby aż tak długo??? Nie sądziiliśmy. :)))))
Joł
Joł 8.01.2018, 17:34
Racja
Yu
Yu 6.01.2018, 15:18
Żal dope ściska, że od koryta odgoniono totalnie zaskoczenie towarzystwo.
Kaja
Kaja 7.01.2018, 11:50
Yu to szczera racja koryto ich tak boli
andrzej...kwik
andrzej...kwik 6.01.2018, 08:50
TUTAJ POCZYTAJCIE O WYCZYNACH ORŁÓW I GWIAZD

https://gostynin.info/komentarze/109136
KOBYŁA
KOBYŁA 6.01.2018, 08:44
Pewne panie - TROLKI myślą, że jak będą minusowały wpisy negatywne dla dyr andrzejczak to może temat się rozbije? Na pewno NIEEEEE
Ogier
Ogier 6.01.2018, 17:57
Kobyla a skad ty wiesz, że panie a może to panowie.
Zadowolona mama
Zadowolona mama 6.01.2018, 13:43
I co cię tak boli, że lepiej jest teraz w sp1? dyrektor z pisu czy nie ale szkoła jest tera przyjazna dla dzieci i rodziców. A pani dyrektor jest miła i z każdym potrafi rozmawiać. Nie segreguje rodziców i dzieci na lepszych i gorszych. Dużo też zmieniła w szkole, teraz jest czysto, kolorowo i przyjemnie. Moje dziecko jest zadowolone i z tego się trzeba cieszyć a nie ciągle o partiach wypisywać.
Konkrety tylko
Konkrety tylko 6.01.2018, 09:05
I na dodatek zmieniają tematy innymi wpisami i to jest śmieszne
CogitoErgoSum
CogitoErgoSum 5.01.2018, 17:15
Ludzie ale głupoty wypisujecie miasto zakupuje bezużyteczne ławki solarne do ładowania komórek za kilkadziesiąt tysięcy jedna (a w planach kolejne- paranoja),a pożytek z nich żaden bo kto normalny bierze ze sobą jak idzie na miasto kabel do ładowania - a z tej kasy to i na remont sali by starczyło a i tą ruderę też można by ogarnąć .
łacina
łacina 7.01.2018, 15:10
Wedle mojego rozeznania-ZNACZY MYŚLĘ WIĘC JESTEM.
marek
marek 5.01.2018, 00:47
w Sannikachnapewno takich budynkow nie ma wstyd dla Gostynina
...te
...te 6.01.2018, 10:31
"Marek" czy to prawda,że byłeś cieciem w Elgo?
jawność
jawność 4.01.2018, 22:37
A może się zwrócić oficjalnie z zapytaniem do burmistrza czy dyr SP1 andrzejczak jest członkiem PiS albo innej partii politycznej ? a jeżeli tak to od kiedy ?- przecież jest OSOBĄ PUBLICZNĄ
Tajniak
Tajniak 6.01.2018, 18:00
A może zapytasz z jakiej partii byla jej poprzedniczka?
...lepiej...
...lepiej... 5.01.2018, 11:12
Zapytaj Augustyniak gdzie mieszka?
Xxx
Xxx 4.01.2018, 19:47
AKS czy zna znaczenie pojecia priorytet?pilniejsze sa place zabaw służące za tło zdjeć w roli głöwnej AKS czy remont sali dla bezpieczenstwa dzieci lub remont kamienicy ,w ktorej mieszkaja ludzie bez toalety wody podstawowych potrzeb w codziennym funkcjonowaniu czy Aks chciałaby tak mieszkac a to też wizerunek miasta ta kamienica I ta pani chciałaby byc burmistrzem miasta obstawiła by miasto silowniami i placami zabaw prawda jest taka ze tam gdzie sa dzieci i plac potrzebny to go niema niech pani AKS pomysli gdzie...
mieszkaniec
mieszkaniec 4.01.2018, 21:43
przecież powstał nowy budynek komunalny, czy Kalinowski zadbał o to żeby mieszkańców kamienicy przesiedlić do nowych mieszkań?
ha aks i aks
ha aks i aks 5.01.2018, 08:44
ha nie wybrali jej na burmistrza a wszystkie problemy wina aks, takiego macie gospodarza w miescie jakiego wybraliscie a sie dziewuchy czepiacie.
Tymotelusz
Tymotelusz 4.01.2018, 18:48
I znów ta baba AKS z tymi psełdo radnymi z idg mącą już po świętach co będzie przed wyborami, ,, paszła wooooonn

no i pisiory w odstawke
no i pisiory w odstawke 4.01.2018, 18:38
nieroby tylko by kase wydawali na spadochroniarzy z płocka, od koryta oderwac darmozjada z bandą z płocka
Heniek
Heniek 4.01.2018, 16:22
Modernizacja budynku miejskiego czy sala sportowa to inwestycje, place zabaw to głupoty przy których AKS chce się fotografować. Wszytsko tylko po to żeby pokazać "to my, nie burmistrz". A tracą mieszkańcy.
Kazmierz Wielki
Kazmierz Wielki 5.01.2018, 10:26
Heniu dobrze gadasz. Podziękujemy IDG w wyborach samorządowych. Dość tych szopek.
Heniu
Heniu 5.01.2018, 10:53
jak pamietam GWS nic nie dawał na szkoły,nic, a snieciu cały czas jedno hasło dyrektorom mówił nie ma srodków i nie ma srodków a za idg jakos srodki mają na wszystko po trochu!!!!!!!!!!!!!!!
wwww
wwww 4.01.2018, 21:42
tak heniek, zawsze lepiej przejeść kasę niż coś zrobić. Jak ci zabiorę podwyżkę z 6 tyś na 9 tys to też będziesz psioczył na tych co zabrali
wisia z kotkiem
wisia z kotkiem 4.01.2018, 16:36
Tak jest Heniek. Taka jest prawda!!!
koniec
koniec 4.01.2018, 16:03
widzicie jak spółka Pisiorów jak TROLE lajkuje prawdę. Nic im to nie pomoże. Niedługo koniec.
marek
marek 4.01.2018, 15:11
Czy to jest mozliwe ze na tym Budynku jest jeszcze antena telewizyjna?Zrobmy kawal na 1 go kwietnia ubrac Kalinowskiego w mundur niemiecki niech stanie w drzwiach tych ruin
KPP
KPP 5.01.2018, 11:15
Tobie też też zrobimy "kawał" na pierwszego kwietnia....spokojnie czekaj.

Pozostałe