Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Budżet uchwalony. Urząd zadrży w posadach?

  • 29.12.2017, 10:47 (aktualizacja 29.12.2017 11:36)
  • Bartosz Nowak
Budżet uchwalony. Urząd zadrży w posadach?
Ok. 2 miliony złotych zdjęli z projektu budżetu miasta na 2018 rok radni Inicjatywy dla Gostynina. Środki te mają być przeznaczone m.in na modernizacje ulic, budowę lodowiska i oczywiście - placów zabaw. Taki obrót spraw nie podoba się burmistrzowi, który obawia się, że pomysły IdG mogą mocno zachwiać funkcjonowaniem urzędu.

Tuż przed świętami, na posiedzeniach komisji stałych, rajcy IdG wprowadzili do projektu kilkadziesiąt poprawek, w ramach których zaplanowali m.in.: budowę dróg na Zatorzu, parkingu pomiędzy Polną a 3 Maja, remont ul. Krasickiego, modernizację ul. Nowej i Bema, czy budowę placów zabaw przy ul. Stodólnej, Spółdzielczej i Prusa, a także budowę lodowiska miejskiego. Aby jednak móc zabezpieczyć środki na ten cel, radni musieli zdjąć środki, np. z modernizacji SP1, czy też ul. Solidarności.

Burmistrz Paweł Kalinowski nie krył swojego rozgoryczenia poprawkami wniesionymi przez radnych. Jak twierdzi, przy finansach, jakie pozostały na utrzymanie Urzędu Miasta, prowadzenie go będzie niezwykle trudnym zdaniem. Włodarz podkreślał również, że w obecnej sytuacji finansowej miastu brakuje pieniędzy na bieżące drobne wydatki, tj. naprawa dróg, bądź wymiana znaków.

Ostatecznie jednak 10 z 12 obecnych radnych głosowało za przyjęciem budżetu na 2018 rok. Od głosu wstrzymali się: Jan Głodowski (PiS) i Urszula Pieniążek (GWS). Na sesji zabrakło natomiast: Grzegorza Gospodarowicza (PiS) oraz radnych IdG - Martyny Chmieleckiej i Martyny Doral.



 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oczy szeroko otwarte
Oczy szeroko otwarte 3.01.2018, 12:04
Do To wszystko
Jaka praca taki budżet .... powinien być ...
Praca jest dobra ....ocena mieszkańców ...
Nie oceniaj po konkursie ...
Przyjrzyj się innym konkursom ...
W Starostwie, WTZ itd. ....
Tego nie widzisz ....
Budżet
Budżet 3.01.2018, 09:50
Szkoda tych pracowników.Tak mało zarabiają a tyle pracy wykonują.Gostynin tak się wspaniale rozwija dzięki ich pracy a tu tylko cięcia.Jak tu pracować za tak niskie pobory.Szczególnie jedna osoba w urzędzie,która wszystko wie i wszystkich lubi i szanuje jest niedoceniona.Jest nad wyraz przesympatyczną osobą a tyle osób jej nie znosi.Nie rozumiem dlaczego.
mieetek
mieetek 3.01.2018, 19:25
Ta od Oscarow ???
nasz przypadek
nasz przypadek 2.01.2018, 22:36
Wieść gminna niesie,że dekomunizacją też się zajmowały.Jeszcze za PRL,mądrzejsze powiadały-,ze są takie komunisty,co tylko sierp,pod gardło i młot od góry.Podobno inaczej się nie da.
Czytelnik
Czytelnik 2.01.2018, 13:05
A dlaczego nikt nie pisze, że Radni ucięli budżet bibliotece. Po cichutku. Temat zamieciony pod dywan. Radni od kultury nie pozwalają na kulturę w mieście. Tylko swoim. Biblioteka działa cały rok, prężnie, ciągle coś się dzieje dla wszystkich. A nawet nie mają porządnego lokalu. I można,można. I to się też nie podoba. Wstyd. Mieszkańcy to widzą.
To wszystko
To wszystko 3.01.2018, 00:06
" JAKI KONKURS TAKI BUDŻET " tyle w temacie
Fakt
Fakt 2.01.2018, 20:43
Właśnie napisałaś
kóltórka
kóltórka 2.01.2018, 13:32
bedom i piniendze jak korełańczyk z indg wygra tera to se możeta przeczytoć ichniom gazetkie a potym na papir do klozta pocionć
hany
hany 1.01.2018, 21:50
zabrakło kasy na nowe etaty na pisowców z Gostynina i Płocka dlatego burmistrz się wkurzył i Hanka podwyżki nie dostanie dlatego redaktor AA znów mąci
lu_pa
lu_pa 1.01.2018, 12:47
Niedawno na łamach tego portalu ukazał się reportaż o ul. Kraśnica. Podobno burmistrz zadeklarował rozwiązanie problemu mieszkańców tej zapomnianej przez wszystkich ulicy jeszcze w listopadzie 2017 roku.
Rozpoczął się 2018 rok i nic się nie dzieje!!!
Aby do wyborów!
Szczęśliwego Nowego Roku!
Yu
Yu 31.12.2017, 16:48
Cz znalazły się pieniądze na dokończenie tego bubla drogowego nad rzeką, morze jakieś oświetlenie...bo zęby można stracić w tych ciemnościach,nie wszyscy samochodem na długich światłach dojeżdżają do posesji.
skandal
skandal 2.01.2018, 18:29
Cicho sza,toż tam mieszka Pani radna i milicjant.hehehe
OLO
OLO 3.01.2018, 08:13
Ta radna ładna?
Bolo
Bolo 4.01.2018, 12:15
tak, bardzo ładna i bardzo szeroka
LataRenka
LataRenka 31.12.2017, 19:21
Minus,to za pewne o miłośnika sredegie(IdG)
marek
marek 31.12.2017, 13:38
Wsyscy cytajom udajom ze to bardzo ich interesuje bo za tom cieskom prace kase dostajom
orkiestra gra
orkiestra gra 30.12.2017, 22:20
Pan Burmistrz,wiadomo sobie poradzi.Chodzi jednak oto ilu do d-py wsadzi.
Janko Muzykant
Janko Muzykant 30.12.2017, 21:06
Mam nadzieję że to ostatni budżet uchwalany przez tą Radę i tego Burmistrza i więcej ich nie zobaczymy w tym miejscu.
Czerepach
Czerepach 30.12.2017, 20:22
Ale gdzie psewodnicący,pewnie we hameryce.
burook
burook 30.12.2017, 14:36
burmistrz to niech weźmie pracowników urzędu do galopu a nie dawać im podwyżki, ale czego tu od niego oczekiwać???
Xyz
Xyz 30.12.2017, 18:09
Szczegolnie taka jedna w okularach plotkare to jest dopiero malpa w czerwonym.
Grzegorz z Hetyna
Grzegorz z Hetyna 30.12.2017, 20:11
Strach ci nie pozwala użyć imienia,galoty ci się trzęsą i nie ładnie pachniesz.Glupio się podpisujesz to za pewne zbyt mądry nie jesteś.
Xyz
Xyz 31.12.2017, 19:47
S.p.i.e.p.s.z.a.j dziadu!!!
Xyz
Xyz 30.12.2017, 20:43
I vice versa pisuarze.
felczer
felczer 29.12.2017, 21:28
Mnie to bardzo siłownie osiedlowe się podobają.Są,tam informacje,komu co wolno,a co komu nie wolno.Oczywiście,nikt tego nie czyta,jest wielu poszkodowanych,ale nie magą mieć pretensji,że nie czytają.
ciućka
ciućka 29.12.2017, 21:35
Pewnie,ze zusem układ mają.
skandal
skandal 2.01.2018, 18:26
więcej ala siłowni,a gdzie miejsca pracy?
Grzegorz z Hetyna
Grzegorz z Hetyna 29.12.2017, 20:08
Tytuł powinien brzmieć "Budżet uwalony"
marek
marek 29.12.2017, 19:50
Gostynin powinien zmienic nazwe na Wesole Miasteczko tyle rozrywek a dzury wszedzie ale jest wesolo
brawka dla idg
brawka dla idg 29.12.2017, 18:57
a nie na podwyżki dla nieprzewietrzonego urzedu,kalinoski jest typowym urzedasem zza biurka dajcie kase a ja bede zużywał na nicnierobienie i palenie zniczy pod pomnikami,idź pan na prezesa do pttk a nie na burmistrza,miasto potrzebuje wizji rozwoju, napraw ulic a nie na przejedzenie przy korycie.
mk
mk 29.12.2017, 18:49
Do budżet
Jak burmistrz ma pozyskiwać środki jak IDG zdjęła środki. Każdy rozumny człowiek wie, że gmina musi mieć własny wkład aby pozyskać. Celowa robota żeby pokazać, że nic nie zrobił. Dobrze, że wybory się zbliżają i nie będziemy czytac o bzdurnych inwestycjach ( placami zabaw nikt się jeszcze nie najadł) A gdzie te miejsca pracy, o których tak szumnie zapowiadało IDG, nie ma żadnych porządnych inwestycji. My nie chcemy słuchac cały czas o wojnie podjazdowej, jak tu burmistrzowi dowalić. Czy tu mieszkańcy się liczą, aby im żyło się lepiej - nie. Ludzie nie dadzą już się nabrać.
Krystyna
Krystyna 2.01.2018, 23:39
Mk, popieram,masz rację...A tu jacyś analfabeci zabierają głos...beznadziejni
Xyz
Xyz 30.12.2017, 18:15
Na obiecanki burmistrza tez chyba sie nie dadza chociazby za ostatnie awarie wodociagu gdzie nikt nie mysli zeby to zmodernizowac a w ciagu 2 lat kadencji wprowadzil 3 podwyzki cen wody.Nie tedy droga ale pisiorski Gostynin ma klapki na oczach i pasi im bo dostaja 500+ i nie widza jak ceny galopuja w gore.
do mk
do mk 30.12.2017, 06:55
w tym rzecz, że wkłady własne są zabezpieczane, np. kamienica na 3go maja, budynek komunalny nowy na Zazamczu, modernizacja Nowej. tylko on nie potrafi nic pozyskiwać, Wielkie podziękowania dla Pani Marszałek, dzięki niej pozyskano środki na szkoły, i przepraszamy za buristrza
Ucho od śledzia
Ucho od śledzia 29.12.2017, 14:52
Kolejne kretyńskie pomysły, Gostynin osiąga dno inwestycyjne
cuda
cuda 29.12.2017, 13:19
Najlepszy to jest przekaz na tym KODziarskim portalu,że radni idg wyczarowali 2 ml zł......normalnie monitor oplułem ze śmiechu.
Legion
Legion 29.12.2017, 18:55
Po kiego tu zagladasz na kodziarski portal nie pasi jest portal adamskich.
Yu
Yu 29.12.2017, 20:06
Te mądrala... móżdżek ci nawala.
Legion
Legion 31.12.2017, 19:04
Wal sie

Pozostałe