Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Młodzież wie, jak chronić środowisko: laureaci konkursu nagrodzeni

  • 20.12.2017, 10:19 (aktualizacja 20.12.2017 10:40)
  • Bartosz Nowak/powiat gostyniński
Młodzież wie, jak chronić środowisko: laureaci konkursu nagrodzeni
Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w organizowanej przez Starostę Gostynińskiego XIII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn.: „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”. Tegoroczna edycja została ogłoszona w marcu bieżącego roku. 

Celem Konkursu, który organizowany jest od 13 lat, jest promowanie selektywnej zbiórki surowców oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów. Konkurs organizowany jest w 5 kategoriach: szkło, makulatura, tworzywa sztuczne, zużyte baterie oraz metale.
Do Konkursu zgłosiło udział 21 placówek oświatowych w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, szkoły średnie oraz szkoły specjalne.
W trakcie trwania Konkursu tj. od marca do 31 października zebrano w sumie ponad 50 ton surowców wtórnych w tym: ponad 250 kg tworzyw sztucznych, prawie 19 ton metali, ponad 34 tony makulatury oraz 164 kg zużytych baterii.
Zwycięzcy i wyróżnieni w XIII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn.: „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” 

W kategorii „Tworzywa sztuczne”
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Lucieniu, 
II miejsce uzyskało Liceum Ogólnokształcące w Gostyninie.
W kategorii „Metale” 
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Trębkach
II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyninie, 
W kategorii „Makulatura” 
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gostyninie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Teodorowie, 
W kategorii „Zużyte Baterie”
I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Białotarsku, 
II miejsce Szkoła Podstawowa w Szczawinie Kościelnym, 

Wyróżnienie w konkursie za zebranie selektywne odpadów otrzymują: Miejskie Przedszkole Nr 2 w Gostyninie, Szkoła Podstawowa w Pacynie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyninie, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie oraz Przedszkole Samorządowe w Szczawinie Kościelnym.
Serdeczne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży, ale także nauczycielom - opiekunom za ich wkład i zaangażowanie w organizację konkursu na terenie szkół i przedszkoli.

Bartosz Nowak/powiat gostyniński
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krzywy ryj
krzywy ryj 1.01.2018, 14:38
Bardzo dobrze,że młodzież,na ul.Ziejkową nie chodzi.
ten pan
ten pan 27.12.2017, 19:56
Ciekawy jestem kiedy nasza władza zajmie się w myśl ochrony powietrza sytuacją na osiedlu jednorodzinnym BEMA. po 15 nie można na ulicę wyjść, aż szczypie w oczy. ludzie barany, palą czym popadnie. Do pieca idzie wszystko co się nawinie pod rękę. Z tego co widzę to samochodami zwożą z biedronki i tesco i innych sklepów tektury itp, itd.Zróbcie coś z tym do cholery, dosyć tego!
Ty chamie
Ty chamie 27.12.2017, 20:23
Szanowny ten panie,nie ma takiej możliwości,biedronka i tesco to zabiera tekturę i ją utylizuje.Takiego pana jak ty,to tylko za jaja i na zwis.
Wiktoria
Wiktoria 23.12.2017, 20:49
Kiedy stare nieroby się nudzą,za nasze podatkowe pieniądze,TO NIE JEST ŚMIESZNE.
Ta pani
Ta pani 20.12.2017, 21:07
Tak miało być na poważnie i co wyszło tylko rykowisko.Statosty,matuły nie mają i se na głupawkę,pozwoleństwo majom.Oj mają,na tym polega nasza bieda.
taka rada
taka rada 20.12.2017, 15:57
Te ze Szkoły Podstawowej w Trębkach niech przypilnują 'Dziedzica' żeby nieczystości z PINI po polach i rowach nie rozwoził.
Marcin
Marcin 20.12.2017, 15:02
Wiedziec a chciec chronić srodowisko to daleka droga do sukcesu . dużo gadają a nic nie robią miały być kątrole w domach czym ludzie palą w piecach i gdzie te kątrole ?
yu
yu 20.12.2017, 18:02
KĄTROLI nie było bo były kontrole.....matole co ty robiłeś w szkole....KĄTROLE?

Pozostałe