Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Wojewoda zdekomunizowal nazwy trzech ulic

  • 13.12.2017, 12:17 (aktualizacja 13.12.2017 15:26)
  • ToP
Wojewoda zdekomunizowal nazwy trzech ulic
Zakończyła się dekomunizacja ulic w województwie mazowieckim. W środę 13 grudnia zmienione zostały nazwy trzech ulic w Gostyninie.

Nowa nazwa ulicy 18 Stycznia (1945) to 1 grudnia 1939 roku; Leona Rewekanta jako patrona ulicy zastąpił Karol Mikulski, a Władysława Figielskiego – ppłk. Zygmunt Kostkiewicz. 
Zgodnie z Ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego […] samorządy były zobowiązane do zmiany nazw ulic i obiektów użyteczności publicznej do 2 września. Większość samorządów wprowadziła zmiany, ale nie wszystkie gminy na Mazowszu wywiązały się w terminie z ustawowego obowiązku. 
W przypadku miejsc, których nazwy pozostały bez zmian, wojewoda wydał zarządzenie zastępcze nadające nazwę zgodną z prawem. Tak właśnie było w przypadku zmiany nazw trzech gostynińskich ulic. 
– Obecnie wydane zarządzenia zastępcze są ostatnim etapem dekomunizacji ulic na terenie województwa mazowieckiego – powiedział wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. – Dobieraliśmy nazwy ulic nawiązujące do pozytywnych bohaterów w historii Polski.
Zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy dekomunizacyjnej nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających dotychczasową nazwę. Wszelkie związane z tym zmiany w dokumentach są wolne od opłat.

ToP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzegorz z Hetyna
Grzegorz z Hetyna 28.12.2017, 08:48
Tak mi smutno,tak mi źle,ale będę na przód szedł.Do Brukseli skargę złożę,a jak trzeba to i na chodniku niby ranny się położę.
belzebub
belzebub 28.12.2017, 10:36
A gdzie jest ten Hetyn?
Xyz
Xyz 28.12.2017, 16:07
Wiocha gdzie psy d.u.p.a.m.i szczekaja jeszcze nie odkryta sami jej mieszkancy odkrywaja swe talenty.
No nie
No nie 28.12.2017, 14:46
W Hetynie...chyba....
ANTY platfusokomuch
ANTY platfusokomuch 17.12.2017, 22:46
PRECZ Z platfusowo judaszowo bolkową komuną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ono
ono 17.12.2017, 23:14
Płaskostopie,to ksiądz proboszcz też ma i nie ma z tego powodu,żadnych złośliwości.
no i co?
no i co? 15.12.2017, 22:46
Kiedy się ożeniłem,to w noc poślubną byłem w szoku.Okazało się,że nowo poślubiona żona,to nie jest cnotliwa.Poszedłem,do teściowej z reklamacją-to mnie powiedziała,że to taka wada rodzinna jest.
marek
marek 15.12.2017, 21:50
Martyna chciala byc walona ale o to popros Legiona On moze to zrobi bez k...ona
Zuzanna
Zuzanna 15.12.2017, 21:10
Ja to taka jestem apolityczna dziewucha.Ładna jestem i miła i wszyscy to wiedzą.Nawet Borys Budka,smalił do mnie cholewki.Ale,głupa se wiadomo,co mądra panna robi,znaczy olała.Ten ze Sierakówka,też za mną latał.Oraz ten stary z Miałkówka .
marek
marek 15.12.2017, 09:18
edzio pedzio czerwony na Ryju od denaturatu iczerwony Komuch
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2017, 22:30
Do Mietka.
Czas gnębienia narodu się skończył ?
Kontrole policji co ranka
Telefony rejestrowane
Monitoring
Podsłuchy
Szukanie konfidentów
Sądy polityczne
Program plus stołek
Brak szacunku dla prezydenta
Dawanie pieniędzy nierobom
Kler bez kontroli fiskusa
Mietek,CZY TEGO CHCIAŁEŚ
Było jak było ale POLSKI by nie było
mietek
mietek 15.12.2017, 00:46
Masz raje, przestępcy mają się bać. Nam zwykłym nic nie grozi.Twoja diagnoza nie jest prawdziwa. Największą inwigilacje mieliśmy za PO, dwa miliony podsłuchów( dane oficjalne) a pomimo to 250 mld poszło się gonić. Wiesz ile to jest 250 mld-kilkadziesiąt wagonów załadowanych 100-złotówkami. Nie robi to na Tobie wrażenia bo to Twoi kradli?To się skończyło, stąd taka wściekłość bo i sądy nie obronią. Słyszałeś o przekrętach w sądach, wyportkowali ciebie i mnie na ponad 35 mln zł.Pewnie nie słyszałeś ze za wyrok uniewiniający się płaci? Kogo Ty bronisz -patologie czy żyjesz w innej rzeczywistości.Wiesz ile ludzi sądy skrzywdziły, ile samobójstw, rozpadów rodzin, zniszczonych firm.O seryjnym mordercy zapomiałeś?.50 tyś wywalonych na bruk w Warszawie by mafia urzędniczo-prawnicza mogła się na chapać -mam wyliczać więcej? a Ty mi o jakiś wydumanych pierdołach piszesz. Wasz czas się skończył.Cela+
tak jakoś
tak jakoś 17.12.2017, 14:56
Pewnego złoczyńcę skazano na 40 lat pobytu na bezludnej wyspiej, ale żeby za szybko nie wykitował, to przyznano mu kozę za towarzyszkę...
Po 40 latach przypływa oddział karny, żeby zabrać skazańca, a tu po wyspie biega mały chłopiec. Żołnierze pytają się go:
- Jak ci na imię?
- Mieeeeeetek!
Yu
Yu 15.12.2017, 06:54
Brawo ,riposta godna mistrza.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2017, 21:43
HAŃBA, PISOWSKIE MORDY!
Prędzej czy później sytuacja się odwróci i będą wasze ulice zmieniać.
martyna,co się nie pószcza
martyna,co się nie pószcza 14.12.2017, 21:58
Ale się na jarał,ten mieszkaniec.Kiedy otrzeżwieje,to się będzie wstydził,co napisał.
Plaga
Plaga 14.12.2017, 21:55
Wiesławo, goń króliczka!!
marek
marek 14.12.2017, 20:52
Martyna wykolejona to jestes Ty bo walisz wielka intelektualistke awiem ze Jestes prymitywem
Martyna
Martyna 15.12.2017, 12:28
Walisz to ty wiesz co dewiancie jak masz co walic wziales prostamol uno na prostate bo bezmozg ci dymi i nie mozesz oddac moczu starosc cie dopadla i w lbie sie miesza.
juziu
juziu 14.12.2017, 21:18
Znam,tą gułę i potwierdzam.
nikt
nikt 14.12.2017, 20:25
"Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane"
Admin chyba sam tego regulaminu i formułki nie czytał bo przepuszcza takie komentarza jak niżej
zero czyli nul
zero czyli nul 14.12.2017, 20:36
Dajcie sobie spokój,macie swoje portale,tam sobie pisujcie i odpowiadajcie.Czemu tego portala biednego się czepiacie?
zero
zero 15.12.2017, 13:40
Chciałeś błysnąć i nie wyszło?
Nie nul tylko null. Jak coś piszesz pisz poprawnie.
Ja
Ja 14.12.2017, 19:12
Czy operator tego portalu zadaje sobie odrobinę trudu aby przeczytać te prymitywne, prostackie komentarze? Wstyd, zero kultury, taktu i ogłady.Mam nadzieję, że mój wpis też zostanie zamieszczony.
Ono
Ono 14.12.2017, 20:07
Ja to znaczy nikt,wpis prostacki prosto ze PRL,to że takie coś pisuje komentarze znaczy,że siedzi we *** i głupa rżnie.
Ty
Ty 14.12.2017, 19:58
Administrator raczej jest nie zainteresowany usuwaniem chamskich komentarzy.
Ten pan
Ten pan 15.12.2017, 20:03
Pan administrator,tego portalu,to ma wszelkie możliwości.Podejrzewam,że to młode i dobrze wykształcone dziewczyny,wiedzą czego chcą.Pozdrawiam.
Martyna
Martyna 14.12.2017, 19:32
Tak prawda szczegolnie tego wykolejonego Marka powinien zablokowac te brednie
marek
marek 14.12.2017, 13:41
Legion ty Paskudo lecz kaca walnij se maly denaturacik a moze nie to ci zjadlo twoj pusty Leb
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2017, 12:39
To nie Wojewoda wymyślił tą nazwę to Burmistrz i Radni podali te nazwy bez konsultacji z mieszkańcami tych ulic, prawda panie Burmistrzu i wszyscy Radni .Ludzie tych ulic wam tego nie zapomną.Powinno się was za to wszystkich odwołać.Do zobaczenia przy urnach wyborczych.Co będzie jak się Rabin dowie.1 Grudzień 1939 szok.
mietek
mietek 14.12.2017, 18:02
Szanowny mieszkańcu, przyjmij do wiadomości, ze postkomunizm w Polsce się kończy. Dotyczy to również naszego pięknego miasteczka.Rozumiem przyzwyczajenia ale trwanie w kłamstwie historycznym dobiega kresu, dlatego wszystkie symbole komunistyczne wreszcie z naszych ulic znikną. Zastąpią je ulice Polaków lub wydarzeń odpowiadającą naszą historię tak jaka była a nie narzuconą przez okupantów. A co do wyborów to nie uważam by mieszkańcy mieli zagłosować za złodziejami i zwolennikami postkomuny. Was czas gnębienia narodu się skończył.
ot co
ot co 17.12.2017, 15:10
Jakoś komuniści w PiS-ie nie znikają - wręcz przeciwnie mają się bardzo dobrze Piotrowicz Kryże Jasiński Karski i wielu wielu innych
oc to
oc to 17.12.2017, 18:11
Mało szanowne,"ot co",esbeki,co we *** siedzą to śmierdzą i pierdzą .Ale co wasz tawariszcz Lenin,powiedział-śmierdziej,śmierdziej ,aż się znudzisz.
Martyna
Martyna 14.12.2017, 19:02
Teraz wasz burmistrz gnebi mieszkancow kolejnymi podwyzkami cen wody i sciekow tak wam dobrze oddajcie swoje zdobyte za darmo wyksztalcenia bo dostaliscie je od komuny.
Piotrek
Piotrek 14.12.2017, 20:54
Za to IgG i pani Martyna jest super. Pani radna bezradna.
pytam
pytam 14.12.2017, 19:55
Komuna mordowała, Burmistrz podnosi o parę groszy-rzeczywiście trafne porównanie! Słoma z butów czy braki w wykształceniu?
Martyna
Martyna 14.12.2017, 20:31
Kto wie,ale burmistrz wprowadzil 3 razy podwyzki w ciagu 2 lat swojego panowania a nie zatroszczyl sie o miejsca pracy dla mieszkancow,zniszczyl to co jeszcze bylo i o czym ta mowa,najlepiej lybi czytac bajki dzieciom.
izolda
izolda 19.12.2017, 13:19
Co pani pisze, przecież żonie prace załatwił i dyrektora jej zmienił na swojego " z partii PIS "
mietek
mietek 14.12.2017, 21:40
W. Śniecikowski zadłużył miasto na kilkanaście milionów zł. Wiesz ile to miejsc pracy? Obecny Burmistrz może jedynie zmniejszać zadłużenie co robi z sukcesami. Żaden inwestor nie przyjdzie do Gostynina ponieważ każda inwestycja wymaga wysiłku miasta a kasa pusta. Podziękuj poprzednikowi, że cofnął Gostynin co najmniej ćwierć wieku. A od obecnego się odpieprz bo to uczciwy gość.
Martyna
Martyna 14.12.2017, 21:48
Nie wiem o czym do mnie mowisz.Poprzedni to byl burmistrz ktory dbal o miasto wyremontowano stare rudery chodniki i wiele innych a obecny nic.Dowidzenia.
mietek
mietek 14.12.2017, 19:12
Tak się składa, że wykształcenie zawdzięczam wyłącznie sobie, wiem że niektórzy zawdzięczają wyłącznie PZPR. Legitymacja partyjna zdawała każdy egzamin, stąd tylu jeszcze wsród nas durni.
sas
sas 18.12.2017, 10:22
To dużo nie możesz sobie zawdzięczać bo te cztery klasy podstawówki to żaden sukces.
Martyna
Martyna 14.12.2017, 19:33
Jednak klapki przyslaniaja oczy.
mietek
mietek 14.12.2017, 19:46
PIS 50% , PO 17% więc komu przypisać klapki?
Martyns
Martyns 14.12.2017, 20:28
To sa sondaze robione kolo kosciolow wiec nie dziwia.Niedlugo wybory wiec sie przekonamy o ile wszyscy na nie pojda ale mysle ze tak po tym co dzieje sie obecnie.
mietek
mietek 14.12.2017, 21:29
Właśnie dwóch senatorów PO przeszło do PIS.Zakładasz że mieszkańcy Gostynina nie czytaci i pisaci. Mylisz się, wszyscy wiemy że PO to złodzieje a IdG to przybudówka PO.
Martyna
Martyna 14.12.2017, 21:51
Widac ze jestes prymityw i wszystkich mierzysz jedna miarka jak kazdy pisuar.Zegnam i dobranoc.
mietek
mietek 14.12.2017, 22:24
Ludzie z natury nie są żli, jeśli obrażają to jedynie z bezsilności.Naprawdę nie potrzebne Twoje emocje, każdy ma prawo do własnego zdania.Ale umówmy się co do jednego nie usprawiedliwiajmy draństwa. Możesz nie lubić PIS ale Polakom pod ich rządami żyję się lepiej i tym optymistycznym akcentem również żegnam. Polska jest jedna i jest to nasza wspólna ojczyzna.
wrzos
wrzos 18.12.2017, 10:28
Lepiej to się żyje pasożytom bo są utrzymywani z podatków pracujących . Tak Polska jest jedna ale to Kaczyński podzielił obywateli na lepszy i gorszy sort .
ot to
ot to 14.12.2017, 20:18
Mietek,opamiętaj się,wyborca to istota ciekawa.Bywa,jak pogoda i z minuty na minutę potrafi się zmienić.
Rysio z Klanu
Rysio z Klanu 15.12.2017, 07:05
Wyborca może się zmienić i zmienić zdanie, ale możliwe, że niebawem nie pozwoli to na zmianę wyniku wyborów... To chyba idzie w tym kierunku...
mietek
mietek 14.12.2017, 21:19
Jeśli myślisz o swoim elektoracie nie zaprzeczam. Nie macie żadnych ideałów, zmieniacie zdanie w zależności jaki przycisk pilota wciśniecie. Każde kłamstwo można wam wcisnąć. Dobra wiadomość jest taka ,że wasza propaganda nie działa a Polacy poznali się na was i jest nas 3 razy więcej niż was. To jak chcesz wygrać wybory. Powtórki z PSL-u już nie będzie.
tyu
tyu 17.12.2017, 15:23
Kłamstwa to domena pisu
Martyna
Martyna 14.12.2017, 21:53
Bo zostali przekupieni 500+zobaczymy jak dlugo to wytrzyma.Pozdrawiam i pa pa
marek
marek 14.12.2017, 12:21
edzio pedzio ale boli prawda niestety musisz sie z tym pogodzic moze chcesz jakies pastylki na uspokojenie ?
marek
marek 14.12.2017, 11:51
edzio zobacz sie na Tobie poznali Mazgula twierdzi ze jestes Kretynem co Ja dawno wiedzialem reszty nie bede wymienial szkoda energii
marek
marek 14.12.2017, 11:35
Swiczke to edzio pedzio uzywa ale gdzei indziej
edek od kredek
edek od kredek 14.12.2017, 08:02
Niech sobie zmieniają jak chcą. Przyjdzie czas odpowiedni i tych co teraz zmieniają też wymienią na innych. Dla mnie jednak ulica 18 stycznia zawsze zostanie ulicą 18 stycznia i żadne pisowskie mordy mej świadomości nie zmienią.
Mazguła
Mazguła 14.12.2017, 11:31
Parchu,kodomito,zapal sobie świeczkę i pospaceruj wokół sądu,może ci ulży.Tylko kretyn może być "edkiem od kredek"
Legion
Legion 14.12.2017, 12:54
Ty psie parowo twoj ojciec to padalec a ty jego syn
edek od kredek
edek od kredek 14.12.2017, 12:05
zobaczysz....zapalę świeczkę ale na twoim grobie. a później na niego naszczę.
Legion
Legion 14.12.2017, 17:14
Teraz to pojechałeś bez trzymanki
marek
marek 14.12.2017, 03:50
marcin to mi wyglada na Znojda
marek
marek 13.12.2017, 23:07
nikt co za ostro dla Ciebie nastepny Frendzlu ja wiem bo jestes NIKT
nikt
nikt 14.12.2017, 06:59
im mniej tu powiesz tym krócej będę Cie przesłuchiwał ;-)
nikt
nikt 13.12.2017, 22:42
czy jest jakiś admin tego forum? Akceptowanie tego typu wpisów powinno być równoznaczne z braniem na siebie odpowiedzialności za słowa wypisywane przez adwersarzy tej żałosnej wymiany zdań

Pozostałe