Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

"Moim dopalaczem jest sport" - zajęcia w Zwoleń-Team alternatywą uzależnień

  • 9.12.2017, 10:00 (aktualizacja 09.12.2017 10:07)
  • Bartosz Nowak/Zwoleń-Team
"Moim dopalaczem jest sport" - zajęcia w Zwoleń-Team alternatywą uzależnień Zwoleń-Team
Wczoraj dzieci i młodzież uczęszczająca do sekcji wrotkarskiej UKS Zwoleń-Team w SP w Zwoleniu wzięła udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych podejmujących tematykę zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu, narkotyków itp. Warsztaty odbyły się w ramach gminnego programu profilaktycznego "Ze sportem przeciw uzależnieniom..." dot. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej.

Zajęcia profilaktyczne miały na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz trudnym sytuacjom, jakie mogą pojawić się w życiu młodych ludzi.

Panie prowadzące warsztaty skłoniły uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne. Przedstawiły konsekwencje (psychiczne, fizyczne, zdrowotne i estetyczne) zażywania narkotyków oraz zapoznały z systemem pomocy osobie zażywającej takie środki.

Uczestnicy dowiedzieli się także, jak odmawiać wzięcia narkotyków, jak umiejętnie przeciwstawić się naciskowi i manipulacji ze strony otoczenia i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i sfinansowane zostały z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi.

Bartosz Nowak/Zwoleń-Team

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gmina
Gmina 11.12.2017, 22:53
Do wiadomości - warsztaty organizowane nie przez szkołę, tylko stowarzyszenie czyli UKS w godz. 17:00-18:30, także zajęcia nikomu nie przepadły, a uczestnikami były osoby ze "szkół gminnych".
marek
marek 9.12.2017, 17:34
To jest legiona sport kiedys tak sie dopalil ze sie zapalil

Pozostałe