Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Szpital w Gorzewie pójdzie pod młotek? Do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion-u

Szpital w Gorzewie pójdzie pod młotek? Do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion-u
Niepokojące informacje docierają do Gostynina z Małopolski. Na początku grudnia do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Grupy Arion Szpitale. Powód? Niewypłacalność spółki oraz konflikt wspólników. Co dalej ze szpitalem w Gorzewie?

Szpital Kruk pod skrzydła Grupy Arion Szpitale trafił 7 marca 2013 roku. W ostatnich dniach przyszłość spółki stanęła pod znakiem zapytania.

Jak się dowiadujemy, 1 grudnia do IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego Lublin-Wschód został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. Ponadto 4 grudnia, również do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Med Sp. z o.o. Powodem jest m.in. sytuacja finansowa (co potwierdzają wyniki finansowe) oraz konflikt wspólników.​ 

W uzasadnieniu czytamy, że w okresie od 31 grudnia 2013 roku do 30 września br. wartość zobowiązań pieniężnych Arion Szpitale przekraczała wartość artykułów spółki. Tym samym występuje stan niewypłacalności spółki, czyli zobowiązania pieniężne przekraczają jej majątek. Co więcej, zobowiązania pieniężne spółki (z wyłączeniem rezerw na zobowiązania oraz zobowiązań wobec jednostek powiązanych) przekraczają wartość aktywów, a stan ten utrzymuje się ponad 24 miesiące.

Powyższe dane zostały ustalone na podstawie uprzednich sprawozdań finansowych, w tym opinii biegłego rewidenta z badania sprawozdania za rok 2016 r. oraz danych księgowych posiadanych w formie danych informatycznych, do których miał dostęp w związku z wykonywaniem czynności zarządu spółki. Wniosek o upadłość spółki złożył były wiceprezes zarządu, Piotr Ruciński. 

- Wnoszę o zabezpieczenie majątku dłużnika poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego, bądź tymczasowego nadzorcy sądowego oraz zakazu udzielania przez dłużnika pożyczek, kredytów, przedpłat oraz zaliczek - wnioskuje P. Ruciński.  

Zaznaczyć należy jednak, że Piotr Ruciński w listopadzie został usunięty z zarządu spółki Arion. 

- Zarząd spółki wskazuje, że pan Piotr Ruciński został odwołany z zarządu 7 listopada i nie był obecny na żadnym kolejnym zgromadzeniu wspólników. Nikt nie powołał pana Piotra Rucińskiego do zarządu, gdyż my jako wspólnicy większościowi stanowczo się temu przeciwstawiamy. Wnioski w tym zakresie zostały złożone do Krajowego Rejestru Sądowego -czytamy w oficjalnym stanowisku prezesa zarządu Karola Stpiczyńskiego i wiceprezesa Rafała Radwańskiego.

Czy to oznacza, że wniosek P. Rucińskiego zostanie uznany za nieważny? 

Póki co nie wiemy, czy sytuacja znana jest staroście, bądź dyrektorowi szpitala. Nie wiadomo też, jakie kroki podejmie Sąd Rejonowy Lublin-Wschód. Sprawę będziemy monitorować. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jolka
Jolka 13.12.2017, 19:31
Wreszcie zwolnią Kazika tego memłoka z izby przyjęć,najwyższa pora na tego ćwoka niedouczonego.
Piotrek
Piotrek 22.12.2017, 20:33
Jeżeli masz odwagę obrażać ludzi miej także odwagę podać swoje imię i nazwisko.
Jolka
Jolka 1.01.2018, 15:39
Ochrona danych osobowych.
ten tego
ten tego 1.01.2018, 14:33
Pietrek,tak bez nerwowości,pewnie masz g-wno za uszami i dla tego się złościsz.
Jolka
Jolka 22.12.2017, 20:58
Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz znawco a Kazik to ćwok ze spoconymi łapami jakich mało.
Piotrek
Piotrek 1.01.2018, 10:55
Mordę to chyba ty masz i wstydzisz się jej skoro nie potrafisz się przedstawić. Obrażać to możesz swoją matkę. Jeżeli masz coś do niego idź i mu to powiedz osobiście.
Jolka
Jolka 1.01.2018, 14:15
ty swojej matki nie masz i nie znasz,bo ciebie znaleziono gotowego.Idż do Kazika i wytrzyj mu wiecznie spocone łapy.
Alex
Alex 12.12.2017, 15:33
Gostynin miasto pechowe i stan umysłu.
marek
marek 12.12.2017, 10:03
Szpital musi byc w Gostyninie a wiec zburzyc stary Polam i jest piekny punk na Szpital
wyborca
wyborca 12.12.2017, 09:29
Na gostynin24 napisali, że "Starosta Tomasz Matuszewski jest w kontakcie ze spółką Arion Med jak również ze związkami zawodowymi działającymi w szpitalu. W rozmowie z portalem gostynin24 optymistycznie stwierdził, że obecna sytuacja może być okazją do odzyskania placówki."
Idą wybory i czekam który z lokalnych polityków wymyśli największą głupotę by zyskać trochę głosów. Do tej pory prowadziła AKS obiecując budowę term ( choć to nie do końca jest nierealne).Teraz prowadzi starosta Matuszewski. Aspirował do roli księdza więc czy wypada tak mamić wyborców, że odzyska szpital? Poza tym co to znaczy odzyskać? Przecież go nie stracił tylko wydzierżawił dobrowolnie. Widać, że Matuszewski nie ma pojęcia o funkcjonowaniu spółek prawa handlowego a pewnie i o funkcjonowaniu powiatu. Jeśli jest taki dobry wujek to może otworzyć nowy szpital powiatowy, od podstaw. Ma przecież budynki po przychodni na Kutnowskiej. Do dzieła więc Panie Starosto. Niech Pan pokaże co potrafi. Bo jak do tej pory to nic Pan nie pokazał poza braniem wysokiej pensji dzięki harówce poprzedników. Nie godzi się tak oszukiwać wyborców. Tak jak napisałem czekam czy ktoś przebije Matuszewskiego (PSL) w wymyśleniu większej głupoty wyborczej,
Jolka
Jolka 13.12.2017, 19:29
W sprawie ośrodka zdrowia też był w kontakcie i co wyszło wszyscy wiemy.
yu
yu 12.12.2017, 10:14
Głupka,tylko głupek może przebić,a tych starających się o władzę nie brakuje. Pietruś,co o tym sądzisz?
Waldemar
Waldemar 11.12.2017, 22:36
Na PSL-owch,co ten szpital zniszczyły,młotek to mało.Siekiera zdała się by.Przepraszam,nie nawołuję,do nienawiści.Ale,są granice,których nie wolno przekraczać.
marek
marek 11.12.2017, 21:56
Pani Iwono ja kiwalem i nikt zadna nie przyszla
Legion
Legion 13.12.2017, 20:03
Bo paskudny jestes i w dodatku cwel i ludzie od takich odrazajacych cweli wola byc z dala
Iwona
Iwona 11.12.2017, 20:39
Moze nie nalezy do najnowoczesniejszych. Ale opieka wspaniala, pielegniarki na kiwniecie palcem, bardzo mile I pomocne. A w Plocku? Masakra, wszyscy maja cie gleboko w d..e, mozesz sobie poprosic o cos to jeszcze panie zle. Bo jak mozna damy prosic I im przeszkadzac w piciu kawki.
były pacjent
były pacjent 12.12.2017, 10:16
Pani Iwono,czy Pani już się obudziła?...Miała Pani piękny sen.
Xyz
Xyz 11.12.2017, 19:14
Nowak weż się ogarnij i nie usuwaj komentarzy,zablokuj wpisy Marka.
marek
marek 11.12.2017, 00:51
Legion to co Ty piszesz to Ja urwe Twoj glupi Leb i narobie w Szyje
Legion
Legion 11.12.2017, 19:15
Tobie juz narobili
marek
marek 11.12.2017, 00:36
Problem jest taki xyz czesto lezy w Szpitalu posciel po Nim tylko nadaje sie na smieci i Tacy bardzo trudni pacjenci doprowadzaja Szpital do bankructwa
Legion
Legion 10.12.2017, 19:40
Nowak sprawdzaj informacje wcześniej bo kiedys sie obudzisz zakopany żywcem
Daniel
Daniel 10.12.2017, 20:46
Za prawdę,powiadam wam,są to grożby karalne i za takie czyny też idzie się do pierdla.
Legion
Legion 11.12.2017, 09:32
Jakie grozby ?
arion
arion 10.12.2017, 18:33
Kolejny portal szuka sensacji, publikując niesprawdzone informacje
http://www.arion-szpitale.pl/pl/News/brief/id/584
sokół
sokół 10.12.2017, 19:56
To trzeba czytać artykuł do końca, a nie pieprzyć, że portal publikuje niesprawdzone informacje. Przecież w tym linku co podajesz jest dokładnie to, co w na końcu tego artykułu!
Piotrek
Piotrek 11.12.2017, 17:49
Sokół...fruwaj stąd i nie piskaj za głośno. Tu żadnej sensacji nie znajdziesz ptaszku.
wróbelek
wróbelek 11.12.2017, 18:27
Piotruś,ty się okazałeś zwykłym chamem,a grałeś takiego ENTELEGENTA
Piotrek
Piotrek 22.12.2017, 20:37
Rozwiń swoją wypowiedz
Piotr
Piotr 10.12.2017, 11:56
Na razie to nikt z dyrekcji szpitala nie ogłosił żadnej upadłości. Dopóki tak się nie stanie a mam nadzieję, że nie to nie siejmy zamętu i niepokoju.
Pacjentka
Pacjentka 10.12.2017, 10:44
Szpital jest bardzo potrzebny i musi zostac. W tym roku lezalam z dzieckiem 3 razy na oddziale dzieciecym opieka wspaniala i nie wyobrazam sobie trafic do Plocka np na Winiary.
super
super 10.12.2017, 10:15
Na Targowej robią osiedla w 2018 trawniczki i ogródeczki a szpital zamknąć pogotowie zamknąć co jeszcze ?
Legion
Legion 11.12.2017, 09:34
Mieszkania są potrzebne to co piszesz za głupoty oceń AKS po co budowała siłownie pod chmurką a mogła za te kase szpital ratować
do legion
do legion 11.12.2017, 17:31
Tak są potrzebne tylko ci co je dostają nie wszyscy nie potrafią uszanować.Ok poprzednie bloki też były piękne i co tam teraz jest .Menelstwo pod sklepem na to mają kaskę ,ale odłożyć na mieszkanie po co .Dają ubrania ,jedzenie to i kąt dadzą.
Legion
Legion 11.12.2017, 17:45
Troche masz racji ale są rozne grupy ludzi i widocznie im pasuje być utrzymankiem innych pracujących,nic z tym nie zrobisz mnie tez wkurza widok młodych nie pracujących ale kasa jest to co mam ich pozabijac ?
Piotrek
Piotrek 10.12.2017, 12:01
A wytłumacz mi co ma piernik do wiatraka. Przestań brać albo zmień dostawce bo to co bierzesz zle wpływa na twoje myślenie.
yu
yu 10.12.2017, 12:20
Tłumacze...wiatrak miele ziarna zbóż na mąkę z której później wypieka się pierniki.Piotrek zakumałeś?
Piotrek
Piotrek 10.12.2017, 13:18
Brak słów na tak debilne komentarze. Człowieku, jeżeli nie potrafisz inteligentnie dyskutować po co się męczysz. Nie wychodzi ci to, więc odpuść. Trollowanie ci nie wychodzi.
Yu
Yu 10.12.2017, 17:04
Ja odpuszczę,tylko ty nie popuścić.
Piotrek
Piotrek 10.12.2017, 23:55
Nie popuście. Naucz się polskich odmianów. Co się dziwić zresztą, książek nie czyta to i słownictwo ubogie.
Yu
Yu 11.12.2017, 08:40
A pisałeś,że brak ci słów,ale widać,że nie tylko.
Piotrek
Piotrek 11.12.2017, 17:51
Z ograniczonymi umysłowo trzeba pisać ich językiem, bo inaczej nie rozumieją.
fakt
fakt 11.12.2017, 18:29
A jednak wyszła słoma z butów...Piotruś.
piotrek
piotrek 10.12.2017, 11:53
Ale na razie pogotowie jeszcze jest i z tego co wiem to nikt nie zamierza pogotowia zamykać. Jeżeli nie wiesz o co chodzi to nie otwieraj ust i nie siej zamętu.
haha
haha 9.12.2017, 22:00
Jak będzie licytacja to se kupie te działki nad jeziorem co obecni radni w powiecie kupowali po 10 zł za metr...
Ula
Ula 10.12.2017, 16:11
Radni zaradni a jak!!!
to ja
to ja 9.12.2017, 22:14
Powiedz którzy bo znam kilku i nie mają tam działek.
Ele
Ele 10.12.2017, 16:12
To chyba mało znasz , rozejrzyj sie
Te....
Te.... 10.12.2017, 09:24
Radnym jesteś,czy frajerem co nie kupił?
Legion
Legion 10.12.2017, 09:49
To jest radny frajer tak jak inni
Znawca
Znawca 9.12.2017, 21:51
z Małopolski? Może chlali w Zakopanem abo w Krakowie i się pokłócili prezes wiceprezes to ja ci ch**u teraz pokaże. Stąd Małopolska tu głębszy sens jest :)
dobra zmiana
dobra zmiana 9.12.2017, 21:47
To się ta Małopolska rozrosła aż do Lublina. PiS chciał żeby Warszawa się rozrośnie pod Sochaczew aż ale żeby Lublin do Małopolski wszedł? :)
Marcin
Marcin 9.12.2017, 20:30
też mam nadzieje że powstanie w Gostyninie nowy szpital liczę na to
marek