Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Od zwarcia lampek do tragicznego pożaru. Wystarczyło pół minuty...

Od zwarcia lampek do tragicznego pożaru. Wystarczyło pół minuty...
Nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia, dla chrześcijan symbol Chrystusa jako źródła życia, w mgnieniu oka może stać się źródłem dramatu. Choinka - pięknie przystrojona nadaje naszym czterem ścianom niepowtarzalny klimat, a zastanawialiście się, ile czasu potrzeba, by zwarcie lampek choinkowych strawiło cały dorobek życia? Odpowiedź daje filmik nagrany przez zawodowych strażaków.

Historia uczy nas, że choinka może zamienić świąteczną radość w świąteczny dramat. Przekonała się o tym m.in rodzina z Nowej Wsi pod Dobrzyniem, gdzie pożar domu zaczął się od zwarcia światełek. Budynek spłonął doszczętnie. Jak szybko ogień z choinki rozprzestrzenia się po mieszkaniu? To doskonale dokumentuje wideo nakręcone przez National Fire Protection Association.

Jak uniknąć podobnej tragedii? Najważniejsze jest podlewanie choinki, aby zapobiec wysuszeniu gałęzi i igieł. Należy również sprawdzić, czy wszystkie świecące elementy działają prawidłowo i nie grożą zwarciem. Ponadto pamiętajmy - nie stawiajmy choinki przy grzejniku. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja już nie kopuluję.
Ja już nie kopuluję. 8.12.2017, 20:16
Nie ma sprawy,pinionżek inżynier przybędzie i LED zainstaluje.
Elektryk
Elektryk 8.12.2017, 18:12
Zasada jest taka-jeżeli lampki się świecą,to nie wolno kopulować.Ponieważ grozi to pożarem.
doś-wiadczony
doś-wiadczony 8.12.2017, 08:58
To jest film poglądowy i reklamowy. Tak się pali tylko na filmach,jak dobrze podlejesz podpałką do grilla. Tu chodzi spalenie mieszkania ,a nie od czego się zapaliło.,a Marek zna się na elektryczności jest " cygan na pszczołach".
Cv
Cv 8.12.2017, 20:28
Marek to wielki specjalista od gumowych dzwonków na gaz.Marek to wielki fachowiec-elektryk, potrafi knot przyciąć i nafty dolać.
Legion
Legion 8.12.2017, 20:27
Pisałem że nie od lampek powstał pożar a ty podpowiadasz jak i czym spalic choinke a jeśli marek to przeczyta niewiadomo co debil zrobi jak sie dowie że mikołaja nie ma ze złośći podpali chojnke
Cv
Cv 8.12.2017, 22:24
Marku pamiętaj,że grunt to prund,a prund to lestryka
Legion
Legion 7.12.2017, 15:05
Film rewelacja ale nie od lampek powstał ten pożar bo gdy by to było zwarcie to by sie lamki nie swieciły

Pozostałe