Środa, 13.12.2017, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Klucze przekazane, wstęga przecięta: blok przy ul. Targowej oddany do użytku

  • 6.12.2017, 13:19 (aktualizacja 06.12.2017 13:26)
  • Bartosz Nowak/UM Gostynin
Klucze przekazane, wstęga przecięta: blok przy ul. Targowej oddany do użytku UM Gostynin
Budynek wielorodzinny z lokalami socjalnymi dla 60 rodzin został dziś oficjalnie oddany do użytku. Uroczystego otwarcia budynku przy ul. Targowej dokonał burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Robackim, prezesem MTBS Konradem Wilkanowiczem i wykonawcą inwestycji prezesem firmy Hydropol Pawłem Żółtowskim.

Pozwolenie na budowę tego budynku uzyskano 16.04.2014 r., natomiast przetarg na realizację inwestycji ogłoszony został w styczniu 2016 r. Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą czyli gostynińską firmą Hydropol zawarta została w marcu ubiegłego roku i wówczas prace ruszyły z impetem. Wszyscy mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali na jakim etapie w danym czasie są prace budowlane.

- Jest to taki niezwykły element naszych codziennych działań na rzecz samorządu i mieszkańców, będący zwieńczeniem pracy wielu osób, poprzedzonej wieloma niełatwymi rozmowami i decyzjami. Dzięki jednak determinacji i wsparciu szerokiego grona osób udało się całe przedsięwzięcie doprowadzić do końca. Jest to największy, materialny dar jaki możemy mieszkańcom ofiarować – powiedział Burmistrz.

Budowa bloku socjalnego możliwa była dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 763 228,80 złotych. Łączny koszt inwestycji wyniósł 6 203 286,19 i obejmuje opracowanie projektu, wykonanie przyłączy gazowych, elektrycznych, nadzory autorskie i inwestorskie oraz prace budowlane. W czterokondygnacyjnym podpiwniczonym, budynku znajduje się 60 mieszkań o powierzchni od 32 do około 63 m2 oraz pomieszczenia gospodarczo-techniczne.

W tym uroczystym dniu burmistrz życzył mieszkańcom nowych lokali wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia, który rozpoczął się wraz z odebraniem kluczy do mieszkań.

Bartosz Nowak/UM Gostynin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a może na wspak
a może na wspak 8.12.2017, 16:11
kalinowski na vice a fiałkowska na burmistrza ? .....poprawi się wizerunek miasta
Henryk
Henryk 8.12.2017, 12:56
Demolke czas zacząć,niech reporter i porobi zdjęcia klatek schodowych w bloku i barakach obok,zaszczane,zasrane,zaśmiecone,zdewastowane
marek
marek 7.12.2017, 13:09
Ta Pani stjac a za Robackim cos ma kipska mine cos zlego czuje
marek
marek 7.12.2017, 13:07
Blok jest oswietlony nawet podczas dnia
marek
marek 7.12.2017, 11:27
800 zł muszę płacić za wynajem paranoja muszę rzucić pracę może dostanę za darmo
kasia
kasia 7.12.2017, 11:20
a normalny człowiek nie dostanie, za mało na kredyt. Czy nie można budować dla ludzi pracujących. żenada a tu darmocha.
kasia
kasia 7.12.2017, 11:17
zobaczycie- braknie parkingu dla ekskluzywnych aut
Wojak Szwejk
Wojak Szwejk 6.12.2017, 21:49
Proboszcz zapowiedział,że modlić za tych nicponiów ,się będzie.Razem ze psewodnicącym.
Fuszera
Fuszera 6.12.2017, 21:16
A kiedy kokardkę przetniecie na tej autostradzie bez oświetlenia,bo bobry już czekają.
Felga
Felga 6.12.2017, 19:23
świta biednych ludzi, łał aż przykro patrzyc.......ale dobre serca, dają coś dla ludzi biedniejszych
x
x 6.12.2017, 18:34
ale obciach.To już było za jedynie słusznych czasów.
raper
raper 6.12.2017, 18:09
A co to za babuleńka stoi koło pani skarbnik :)
Marek
Marek 6.12.2017, 18:32
Emerytka z ratusza.
emeryt
emeryt 6.12.2017, 23:44
a to jeszcze za Kalinowskiego są EMERYCI W RATUSZU ???
Romualda
Romualda 7.12.2017, 08:20
Jest Pa Przewodniczący
Legion
Legion 6.12.2017, 15:53
Ciekawe czy kleka popryskał wodą ten blok to są nygusy dopiero
Sik
Sik 7.12.2017, 09:37
Mój pies opryskal i powinno wystarczyć.
T
T 6.12.2017, 14:03
Ludzie płacą miesiąc w miesiąc podatki, ciężko pracują i człowiek nie jest w stanie odłożyć na mieszkanie. Jedynie kredyt pozwala na własne M ale strach zaciągać. A nieroby dostają ładne, nowe mieszkania z niskim czynszem zresztą większość i tak nie będzie płacić. Ubrania dostaną, zasiłki dostaną, jedzenie dostaną. Żyć nie umierać a człowiek musi patologie utrzymywać.
Marcin
Marcin 6.12.2017, 15:51
Lepiej na radio maryja dać jak pomóc człowiekowi w potrzebie? Rozumujesz przez zazdrość ze inny dostał a ty nie , a nie przeszkadza ci ze z naszych podatków utrzymuje sie tych z zalesia ?
Marek
Marek 6.12.2017, 18:34
Na radio z traba ty mozesz dawac
marek
marek 6.12.2017, 14:00
Klucze przekazane wstega przecieta Wielkie Imprezy sie rozpoczely zobaczymy zdjecia tego Bloku za pare miesiecy
am
am 6.12.2017, 14:05
Brak grzejników i wszelakiego rodzaju stalowych elementów. Za coś pić trzeba.
jurek
jurek 6.12.2017, 17:26
Racja racja...... . nieroby i nygusy dostają za darmo to co ja muszę wypracować. ja pracuję na te mieszkanka, na 500+, na zasiłki wszelkie i tylko dlatego , że nygusom się nie chce. wiem oczywiście, że są przypadki losowe ale to co innego. zobaczcie sami kto tam mieszka, 90 proc. to darmozjady. a sklepik monopolowy w sąsiednim bloku to najlepszy interes. mają za co? ano mają, bo z zasiłku, bo z 500+, a pisiorki głosy dostaną za to. KONIeC Świata

Pozostałe