Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Idą święta, podejmij wyzwanie i zaadoptuj księdza

Idą święta, podejmij wyzwanie i zaadoptuj księdza
Słyszeliśmy już o wielu adopcjach na odległość. Polegają one zwykle na tym, że wspieramy, głównie finansowo, dzieci, instytucje lub potrzebujące zwierzęta. Okazuje się, że świat idzie do przodu i pojawiła się możliwość zaadoptowania również... księdza. Na czym polega taka adopcja?

Kilka lat temu powstała akcja Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów, w której chodzi o to, aby swoją modlitwę poświęcić księżom. 
Teraz, z okazji Adwentu, organizatorzy akcji zachęcają kolejne osoby do adopcji. 

- Po pierwsze, do modlitwy za kapłana w tym szczególnym okresie. To w końcu Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów, więc nic dziwnego, że zachęcamy, by poświęcić choć krótką modlitwę w intencji jakiegoś księdza - piszą na stronie internetowej.

- Po drugie do dziękczynienia. By każdego dnia Panu Bogu za coś podziękować. Za śnieg za oknem. Za coś, co ostatnio sobie kupiliście – że Bóg Wam pobłogosławił i mogliście sprawić sobie jakąś przyjemność. Za to, że spędziliście trochę czasu z bliską osobą. Za dobrą książkę lub fajny film. Za smaczny obiad. Za cokolwiek. Nawet najmniejszego i bardzo błahego. Tak często nie doceniamy tego, co mamy! Są ludzie, którzy nie mogli dobrze zjeść, kupić sobie jakiegoś drobiazgu, czy choćby mieć ciepło w domu. I to nie w jakiejś odległej Afryce, ale często wśród nas, czasem naprawdę tuż obok. Dlatego każdego dnia znajdź małą lub dużą rzecz, za którą możesz Bogu podziękować. Bądź wdzięczny za to co masz, nawet jeśli to bardzo niewiele - czytamy.

- Po trzecie, przeproś. Za swoje kłamstwo, lub za prawdę powiedzianą w złej wierze. Za zapominalstwo, za niedbalstwo. Za to, że nie zadzwoniłeś do kogoś, kto by się z tego telefonu ucieszył. Za to, że byłeś oschły lub opryskliwy dla kasjerki lub sprzedawcy. Za te rzeczy, które robimy podczas dnia niechcący – lub co  gorsza, jak najbardziej „chcący” – i tym czynem, lub jego brakiem, zraniliśmy kogoś. Nie mów mi, że nie masz za co przepraszać. Tak często spotykam katolików, którzy mówią, że nic złego nie robią, że mają czyste sumienie i nawet nie mają się z czego spowiadać… Czas obudzić nasze sumienia. Każdego dnia coś przeskrobiemy – czy wobec Boga bezpośrednio, czy wobec bliźniego. Dlatego trzeba zdać sobie sprawę, że popełniamy błędy. Nasi bliźni także. Codziennie „mały rachunek sumienia” nauczy nas szybciej przebaczać. I jeszcze szybciej prosić o wybaczenie. A to uczyć nas będzie miłości – krok po kroku.

Inicjatywa DDAK wyszła ze strony wiernych, osób świeckich, które aktywnie wspierają duchownych. Adopcja może być anonimowa, obejmować różne okresy od jednorazowej modlitwy do stałej - do końca życia. Objęci są nią kapłani, którzy przyjęli sakrament święceń, czyli diakoni, prezbiterzy i biskupi. Na stronie akcji (TUTAJ) figuruje lista księży, którzy wciąż czekają na adopcję - są to zarówno kapłani z Polski, jak i z zagranicy. Do tej pory od początku trwania akcji, adoptowano łącznie ponad 9,1 tys. kapłanów.

A co nasi Czytelnicy sądzą o takiej inicjatywie?

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 6.12.2017, 13:28
Ja sie modle wlasnie za Tych co nie maja ciepla w domu nie moga sobie nic kupicnie nie maja co jesc nawet nie maja okien bo mieszkaja pod Mostem i kazdego dnia cos przeskrobali to Ci- edzio pedzio xyz legion i moj serdeczny przyjaciel Neo modle sie zeby ktos ich zabral na stale do Afryki
edek od kredek
edek od kredek 6.12.2017, 14:04
ty się nie módl bo w twoim przypadku za późno - jesteś przypadek kliniczny. idź pijusie do sklepu, kup sobie mamrota albo innego bełta, pociągnij z gwintu to dobrze rozjaśni twoje pokręcone myślenie. i adoptuj ze trzech kiecoli to ci dobrze zrobią.
Legion
Legion 6.12.2017, 13:46
Do kogo sie modlisz zboczencu modl sie o zdrowie swoje bo o rozum za pozno synu psa i suki
marek
marek 6.12.2017, 12:57
Dawno temu powieszial slynny czlowiek nie badz smutny z powodu czego nie masz a ciesz sie z tego co masz
Marek
Marek 5.12.2017, 19:36
Cwel Marek zaadoptuje Legiona i będą żyć długo i szczęśliwie w związku dwa cwele

Pozostałe