Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Zagrali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych

  • 5.12.2017, 09:56
  • Bartosz Nowak/Miejska Biblioteka Publiczna
Zagrali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
W niedzielę salę kolumnową Zamku Gostynińskiego wypełniły dźwięki muzyki w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Koncert zatytułowany był ,,Żołnierze Niezłomni Podziemna Armia Powraca" i odbył się w ramach cyklicznego wydarzenia ,,Przystanek historia" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina.

Współorganizatorami wydarzenia był Klub Gazety Polskiej z przewodniczącą Anną Orzeszek - Borkowską, Prawo i Sprawiedliwość Gostynin, jak również Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski.

Tego dnia nie zabrakło wśród zebranych nie tylko kombatantów, członków Stowarzyszenia Pro Patria z Dobrzykowa, ale również Senatora RP Marka Martynowskiego, który jest inicjatorem wielu wydarzeń mających na celu uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbył się w otoczeniu wyjątkowej wystawy przedstawiającej sylwetki Żołnierzy Wyklętych.
 

Bartosz Nowak/Miejska Biblioteka Publiczna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiktoria
Wiktoria 5.12.2017, 11:30
Ten wieczór na długo zapadnie w naszej pamięci.Lekcja naszej tragicznej historii przekazana w tak szczególnie piękny sposób.Brawo artyści i organizatorzy.
yu
yu 5.12.2017, 10:16
Wspaniałe patriotyczne widowisko,brawo!

Pozostałe