Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Oszuści znów atakują. Teraz podszywają się pod ZUS

Oszuści znów atakują. Teraz podszywają się pod ZUS
Naciągacze znowu uderzają, tym razem wykorzystując do swoich działań nowe, nikomu dotąd nieznane metody. Ich ofiarami padają petenci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pewni tego, że umawiają się na spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna.

Do klientów ZUS telefonują osoby podszywające się pod pracowników Zakładu. Proponują zorganizowanie spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Prawdziwy pracownicy ZUS-u biją więc na alarm.

- Nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach, tym bardziej w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Wszyscy zainteresowani sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym zasadami dziedziczenia składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ostrzegają pracownicy ZUS.

Należy pamiętać, że ZUS sprawy z petentami załatwia listownie lub w placówkach Zakładu, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych. Osobiste odwiedzanie w domach klientów przez urzędników jest wyjątkowo rzadkie i dotyczy sytuacji, gdy przeprowadzana jest kontrola zwolnień lekarskich lub kontrola płatnika składek, którego siedziba firmy jest jednocześnie jego domem.

W związku tymi przypadkami Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność przy odpowiadaniu na zaproszenia tego typu spotkań. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 4.12.2017, 21:51
edzio pedzio ty oszuscie znowu grasujesz
Legion
Legion 6.12.2017, 20:50
Uwaga na Marka to tez oszust podszywajacy sie pod zus.
Irys
Irys 4.12.2017, 18:56
Polak mądry haha

Pozostałe