Środa, 13.12.2017, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Wojewoda żąda wyjaśnień. Dwoje radnych do odstrzału?

  • 29.11.2017, 09:40 (aktualizacja 29.11.2017 16:12)
  • Bartosz Nowak
Wojewoda żąda wyjaśnień. Dwoje radnych do odstrzału?
Wojewoda stawia sprawę na ostrzu noża. Temat wygaszenia mandatu radnej Magdaleny Augustyniak wraca ze zdwojoną siłą i jak się okazuje, dotknie także jej kolegę z Inicjatywy dla Gostynina. Z pisma, które trafiło do Biura Rady z Urzędu Wojewódzkiego wynika bowiem, że kodeks wyborczy złamać miał również Michał Bartosiak. Rada Miejska została zobowiązana do wyjaśnienia sprawy, w innym wypadku to sam wojewoda wcieli się w rolę kata gostynińskich rajców.

W październiku miejsce zamieszkania radnej znów stało się punktem zainteresowania wojewody. Nie były to jedyne niepokojące sygnały, jakie dotarły do Zdzisława Sipiery. Choć wcześniej w temacie ewentualnego wygaszenia mandatu pojawiało się tylko nazwisko Magdaleny Augustyniak, okazuje się, że pod lupą wojewody znalazł się inny z rajców Inicjatywy dla Gostynina. Chodzi mianowicie o Michała Bartosiaka, który zdaniem zawiadamiającego mieszkać ma w podgostynińskim Nagodowie. 

Na początku tego tygodnia do Biura Rady trafiło pismo z Urzędu Wojewódzkiego. Zdzisław Siepiera zwraca się do Rady Miejskiej z prośbą o wyjaśnienie i ewentualne podjęcie działań zmierzających do wygaszenia mandatu radnych. Czy takie działania zostaną podjęte? O to zapytaliśmy przewodniczącego Rady, Andrzeja Robackiego. Ten nie był jednak zbyt wylewny. Jak mówi, dopiero wrócił do Polski i nie jest dokładnie zapoznany z tematem. Niemniej, kiedy przyjrzy się bliżej wnioskom wojewody, zadecyduje co dalej.

Co teraz? Trudno przypuszczać, że Rada podejmie stanowcze kroki wobec swoich kolegów z IdG. Obowiązek ten radni mogą jednak oddać w ręce Urzędu Miasta, który prowadzi rejestr wyborców. Wówczas Wydział Spraw Obywatelskich ma prawo przeprowadzić kontrolę w domniemanym oraz faktycznym miejscu zamieszkania radnych. Rozwiązanie "zagadki" ułatwić miałby m.in wywiad środowiskowy z sąsiadami podejrzewanych o nieuczciwość radnych. Co więcej, w razie potrzeby, kontrola może odbyć się z udziałem funkcjonariuszy policji.

 Jeśli  podejrzenia się potwierdzą, a Rada znów będzie siedzieć z założonymi rękami, Wojewoda Mazowiecki ma obowiązek wygaszenia mandatu na podstawie wydanego zarządzenia zastępczego. Jaki będzie finał tej epopei? O tym będziemy informować na bieżąco. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z Leśniewic
z Leśniewic 9.12.2017, 22:48
Radne,bolszewickie to Pana Wojewodę,we d-pie se majom.One som buraki,ale się wal ćwoku.
HEHEHEHE
HEHEHEHE 2.12.2017, 11:45
Panie Romanie, Pan się zapyta żony gdzie mieszka?
puk puk
puk puk 4.12.2017, 09:01
Czy tutaj mieszka Pani Agnieszka?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1.12.2017, 16:13
Kto i kiedy zajmie sie resortowym dzieckiem Fiona?????????????????????????????
..wtedy
..wtedy 5.12.2017, 10:17
...kiedy będą Szwedy.
Yu
Yu 30.11.2017, 18:22
Ten co miał to dawno wyjaśnić,dzisiaj mordę nadstawia do całowania.Kiedy w tym kraju będzie normalnie.....
Won
Won 30.11.2017, 18:18
Na KODowskich marszach uczciwości was uczyli?
Rrryyy
Rrryyy 29.11.2017, 23:01
Siedzą dwie świnie przy korycie i żrą jedna żyga a druga niedolewaj bo nie zjemy, ,,,, to cała prawda o IDG i mężusiach pozdrawiam
TS
TS 29.11.2017, 22:29
https://wiadomosci.w…
targowica
targowica 30.11.2017, 11:12
Co za gnida zamieszcza takie brednie?!
JAN
JAN 29.11.2017, 21:54
WYNAGRODZENIE NIESŁUSZNIE POBRANE NALĘŻY ODDAĆ Z ODSETKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obietnice...
obietnice... 29.11.2017, 21:20
paaaweł kalinowski to " partyjny kolega " wojciecha jasińskiego - prezesa Orlenu, którego hasło wyborcze brzmiało: PRACA NIE OBIETNICE
wnioski niech wyciągną WYBORCY !!!!!!!!
?
? 29.11.2017, 23:18
No i?
pozdro
pozdro 29.11.2017, 21:44
Gacie wam się trzęsą i robicie się nerwowe.Pisać powinniście tak.Nam nic się nie podobowywyje i mamy was we d-pie.
sąsiad
sąsiad 29.11.2017, 21:09
Roman Augustyniak gdzie Twoja uczciwość? Roman Augustyniak gdzie Twoje hasła wyborcze? Roman Augustyniak gdzie Twój honor? Roman Augustyniak gdzie Twoja spolecznosciowa postawa? Roman Augustyniak gdzie jesteś...bo na Kościuszki nie ma Ciebie od lat, choc samochód Twojej zony ostatnio podstawiacie by zmylić czujność, ale nie nasza!
Błażej
Błażej 29.11.2017, 21:25
Sąsiedzie drogi,masz duże wymagania.Ale to tylko zwykłe wiejskie chamy.Pozdrawiam.
Cesiek co wie
Cesiek co wie 29.11.2017, 20:28
Od mistrza swojego,śniecia się wiedzy na byli i tylko kiedy kopa we d-pe dostaną,to od naszego miasta się odpindrolą.Niestety,nie ma innej możliwości.
Xyz
Xyz 29.11.2017, 20:35
Ty glupi wsioku!!!
Anna
Anna 29.11.2017, 19:11
Państwo Radni, jak tak można oszukiwać? Powinniście sami oddać mandaty i zachować resztki honoru. Hasła doniosłe a czyny wyniosłe. Wszak to skaza dla całego waszego ugrupowania. Jestem bardzo zawiedziona, szczególnie, że są wśród was starzy radni, którzy doskonale znają zasady. Straciłam zaufanie, szacunek i wiarę w wasze bezinteresowne działanie.
mateusz
mateusz 30.11.2017, 14:05
Przecież to zwolennicy PO to się Pani dziwi. Odstrzelimy za rok.
niezdecydowany
niezdecydowany 29.11.2017, 18:01
ludzie, czego się czepiacie tej agnieszki, toć ona jeszcze nic nie zrobiła . tego co zrobił dużo już znamy- dziękujemy, temu co nic nie zrobił a może - też dziękujemy.Poszukuję usilnie osoby kandydującej na burmistrza, na którą oddam głos w następnych wyborach.
e...tam
e...tam 29.11.2017, 18:04
'TOĆ' jakoś niewyraźnie się wypowiadasz.
rdest
rdest 29.11.2017, 17:59
Draństwo,oszustwo,cwaniactwo,taki to program ,taka to troska o miasto i mieszkańców.Towarzystwo POwiązane ideologicznie ze zdrajcami narodu,będzie zawsze takie jak oni.
Qmpela
Qmpela 29.11.2017, 17:57
Romano nie wypieraj się Leśniewic, tam przecież dom twój i mała ojczyzna. Pewnie bycie ze wsi to nie honor dla ciebie ale fakty są takie, że w Leśniewicach żyjesz i mieszkasz z rodziną.
Tymotelusz
Tymotelusz 29.11.2017, 16:50
Ryba psuje się od głowy to przysłowie A teraz rzeczywistości pani AKS wraz z mężem jest tak zepsuta i pewna bezkarności że całe IDG robi co chce nieuznajac żadnego PRAWA wynocha z miasta
pinokio
pinokio 29.11.2017, 18:01
Teraz widzicie kto palił świeczki pod sądem
marek
marek 29.11.2017, 16:16
Powinni zwrocic diety jakie były pobrane bez podatawy prawnej.
123
123 29.11.2017, 14:34

Kiedy pani Agnieszce Korajczyk-Szyperskiej marzyły się laury i zaszczyty, swoją osobę i ludzi ją otaczających próbowała przedstawiać jako ludzi kompetentnych i prawych. Stowarzyszenie jakie powołała do życia miało walczyć z wynaturzeniami, które niszczyły nasze miasto. Jednak słowo mówione i słowo pisane szybko zostało poddane życiowej weryfikacji. Kiedy okazało się, że jej kolega z rady, a nie Ona, zdobył większe zaufanie społeczności gostynińskiej – wyszło szydło z worka. Wprowadzeni do rady radni, na bazie walki z patologiami, zamiast wspólnie i kolektywnie dążyć do poprawy życia społeczności gostynińskiej, stali się "żołnierzami" wykonującymi "rozkazy" swojej przełożonej. Idee jakimi próbowali się określać, okazały się fikcją, mirażem mającym na celu zmylenie mniej zorientowanych. Jak zaufać, jak wierzyć osobom, dla których godziwość, porządność, moralność, szlachetność, przyzwoitość, prawość jest wymagana jedynie od innych…?
098
098 30.11.2017, 19:31
Przykładni uczniowie.Robią tak jak PISowski rząd ,sejm i senat. Tam też trudno doszukać się praworządności,przyzwoitości,prawości itd.Jak mówią w Sejmie "większość ma władzę".
hehe
hehe 29.11.2017, 13:30
Jak do odstrzału to Szyszka w tym swoje paluchy maczał...
marek