Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Gdzie czekają najtańsze mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

  • 23.11.2017, 13:17
  • a m
Gdzie czekają najtańsze mieszkania na sprzedaż w Warszawie?
Ceny mieszkań w Warszawie nie należą do niskich, ale wcale nie musimy płacić fortuny, gdy chcemy mieć własne „M” w stolicy. Gdzie znajdziemy najtańsze mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

Nawet 10 000 złotych – tyle będziemy musieli zapłacić za jeden metr kwadratowy używanego mieszkania w warszawskim Śródmieściu. To właśnie w tej dzielnicy ceny są najwyższe. Jako że wolna przestrzeń w Śródmieściu jest niewielka, nie powstaje tu też wiele nowych zabudowań. Zdecydowana większość to te z drugiej ręki – zarówno luksusowe apartamenty, jak i mieszkania przeznaczone do remontu.

 

Jednak w Warszawie możemy zakupić mieszkania nawet o połowę tańsze. Musimy jednak zacząć rozglądać się za nimi w innej lokalizacji. Generalnie, im dalej od centrum, tym mieszkania na sprzedaż w Warszawie są tańsze. Oczywiście, musimy także wziąć po uwagę fakt, że obrzeże miasta ma też swoje minusy, w tym gorszy dojazd do centrum, mniej szkół i przedszkoli oraz sklepów.

 

Jeśli jednak chodzi przede wszystkim o niskie ceny, w takim przypadku mieszkania na sprzedaż w Warszawie powinniśmy poszukiwać w takich dzielnicach jak Białołęka, Ursus, Wawer, Włochy oraz Targówek. W tych lokalizacjach możemy zakupić nowe lokale mieszkalne w cenie od około 6 500 do 7 000 złotych za metr kwadratowy. Mieszkania na rynku wtórnym możemy znaleźć w cenie nawet poniżej 6 000 złotych.

 

Osoby poszukujące oszczędności powinny też sprawdzić program Mieszkanie dla Młodych – początek 2018 roku to ostatnia szansa, aby z niego skorzystać. Jest on skierowany do singli i par oraz rodzin i pozwala zaoszczędzić od 10% do nawet 30% wartości nieruchomości w zależności od powierzchni lokalu.

 

Zatem wtedy, gdy chcesz kupić tanie mieszkanie w stolicy, warto zapoznać się z różnymi ofertami. Najniższe ceny czekają na nas na dzielnicach oddalonych od centrum, niemniej jednak także bliżej Śródmieścia możemy wyszukać lokale w okazyjnych cenach.

 

Z ofertami możemy zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów oraz na portalach z ogłoszeniami nieruchomości.

a m
Podziel się:
 

Pozostałe