Środa, 13.12.2017, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Zawód: bezrobotny, czyli co w PUP-ie piszczy?

  • 23.11.2017, 11:06 (aktualizacja 23.11.2017 13:13)
  • Bartosz Nowak
Zawód: bezrobotny, czyli co w PUP-ie piszczy?
Choć Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie w minionym miesiącu zanotował spadek poziomu bezrobocia, liczba osób bez stałego zatrudnienia wciąż pozostaje czterocyfrowa. Warto jednak zaznaczyć, że osoby długotrwale bezrobotne stanowią aż... 2/3 wszystkich zarejestrowanych.

W końcu października liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy była o 86. niższa niż we wrześniu, zaś w porównaniu do października ubiegłego roku różnica ta wynosi 351 osoby. Bez pracy pozostaje wciąż 2679 mieszkańców powiatu. Największy spadek bezrobocia odnotowano z mieście - wyniósł on 4,88 proc. Zatrudnienia nie posiada 1033 gostyninian. 

Warto dodać, że 1699 spośród wszystkich zarejestrowanych w PUP, to osoby długotrwale bezrobotne. Prawo do zasiłku posiadają natomiast 443 osoby.  

Stopa bezrobocia wyliczona przez GUS w wrześniu wyniosła 15,8% i w porównaniu do końca sierpnia zmniejszyła się o 0,2 punktu procentowego.

Pełne statystyki możesz sprawdzić TUTAJ

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do autora wpisu
Do autora wpisu 29.11.2017, 22:31
Bardzo ciekawy materiał w linku. Naprawdę polecam... Autor wpisu powinien zrozumieć.
Krystyna
Krystyna 24.11.2017, 17:03
Dla tych którzy wyciągają ręce po pieniądze ambicją nie jest praca. Treścią życia jest najeść się, wyspać i zrobić awanturę że jeszcze zapomogi nie ma na koncie. Nie mylmy tych, którzy nie mają gdzie pracować z tymi co nie chcą a i tak nieźle żyją. Na nasz koszt....
Tylko rok!
Tylko rok! 24.11.2017, 19:52
Krystyno zapewne koryto tobie powiatowe służy,ale innych co dojścia nie mieli,to na szmatę wysyłasz do Brukseli.Taka wasza,fałszywa logika.
okrutnik
okrutnik 24.11.2017, 19:57
Za rok,to ty też na szmacie jeżdzić będzie i z innych kpić nie będziesz.Pojadą z tobą też,twoi adwersarze.
Czy to tak
Czy to tak 24.11.2017, 12:46
Jacy to "młodzi ludzie" dostają kasę za darmo? Młodzi ludzie nagminnie opuszczają Gostynin. Jeżeli uważasz, że "Miasto da" na godziwe życie z twoich podatków, to spróbuj sama! A może to Ty dostałaś pracę po znajomości i nieadekwatne wynagrodzenie w stosunku do Twoich kompetencji, uniemożliwiając innej osobie możliwość zapracowania na swoje życie?
Kasia
Kasia 23.11.2017, 23:00
Najbardziej boli gdy ja rano idę do pracy a niektórzy śpią po nocnej libacji... Stać ich przecież... Miasto da... Z naszych podatków. Dlaczego ludzie młodzi, zdrowi i zdolni do pracy dostają kasę za darmo??? Ba, żeby tylko kasę... Mieszkanie, utrzymanie mieszkania, obiady darmowe...
porada
porada 24.11.2017, 09:08
To się z nimi zamień,nie będzie ci wtedy żal dopy ściskał.
321
321 23.11.2017, 20:23
Prawo to lewe i głupie tak stanowi,że za bezrobocie na teranie powiatu,to powiat odpowiada.Te ze powiatu,odpowiadają,że tylko są od rejestrowania bezrobotnych.Nic tylko kopa we d-pe i pogonić całe to cyrkowe towarzystwo,próżniaków.
456
456 23.11.2017, 18:45
Czego tu się spodziewać po Urzędzie Pracy - zmian a po co,
dla Urzędu dobrze jest jak jest, a Starosta co go to obchodzi on tu nie mieszka, i podobno tak jak wieść gminna niesie - rzadko bywa
123
123 23.11.2017, 18:28
To na powiecie ciąży ustawowy obowiązek przeciwdziałania bezrobociu oraz troska o aktywację rynku pracy! To starosta rozdysponowuje środki z budżetu powiatu na walkę z bezrobociem! To staroście podlega Urząd Pracy! To starosta powołuje dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy! To starosta odpowiada za jakość zarządzenia i prowadzenia Powiatowego Urzędu Pracy! To starosta Tomasz Matuszewski utrzymuje na stanowisku dyrektora PUP-u panią dyrektor Subotowicz! To PSL zarządza powiatem!
Ooooo
Ooooo 23.11.2017, 16:50
Moze nalezaloby skontroloeac te osoby ile na czarno pracuje heh smieszny ten urzad pracy nasz
marek
marek 23.11.2017, 16:00
Edzio pedzio jest na dozywotnim bezrobociu jest taki biedny ze tylko moze powygladac przez okno
paradoks
paradoks 23.11.2017, 15:03
Ale na fejsie piszą ,że szlachta nie pracuje.
Legion
Legion 23.11.2017, 14:58
Bida piszczy skoro połowa ulicy targowej korzysta z mopsu a są zdolni do pracy no chyba że to jakaś nowa społeczna choroba " LENISTWO " albo cos innego nie wiem ale h u j strzela gdy to się widzi
Marek
Marek 23.11.2017, 21:42
Psie Legion Sam korzystasz z mopsu a szczekasz na innych
Igorek
Igorek 23.11.2017, 13:23
Ale po co pracować skoro wszystko można dostać za darmo?
marek
marek 23.11.2017, 13:14
edzio pedzio ruszaj do Plocka Neo do Kutna xyz na zalesie
Legion
Legion 23.11.2017, 21:44
Jak nie masz co robić to policz sobie zmarszczki na jajach ty psie palcem robiony,jak sie rodziłeś to wylazłeś *** i teraz są skutki.
janusz
janusz 23.11.2017, 13:03
Wystarczy ruszyć *** do Płocka czy Kutna a tam bezrobocia nie ma,prace dostanie sie bez problemu
marek