Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Gostynińskie obchody Święta Niepodległości [Foto]

  • 13.11.2017, 13:13
  • tz/ UM Gostynin
Gostynińskie obchody Święta Niepodległości [Foto]
W dniu 11 listopada br. w Gostyninie, tak jak w całym kraju, uroczyście obchodzono 99. rocznicę odzyskania Niepodległości Polski.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Gostyninie.
Następnie w kościele NMP Matki Kościoła została odprawiona Msza św., a po niej nastąpił przemarsz ulicami miasta Gostyninian, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku papieża Jana Pawła II i pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie Burmistrz Paweł Kalinowski w swoim wystąpieniu między innymi powiedział: - Święto Niepodległości, to dzień radości, dumy i honoru Polaków. W tym szczególnym dniu wspominamy kamienie milowe ponad dziewięćdziesięciu lat najnowszej polskiej historii. Szanowni Państwo, polskie losy pełne są dramatów, ofiar i porażek, ale także czynów chwalebnych i znojnej codziennej pracy. Spotykamy się dzisiaj, aby uczcić święto odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Dzień 11 listopada napawa nas zadumą i powagą wydarzeń z 1918 roku. Data ta, uwieńczyła 123-letni okres walki z zaborcami, walki o wolność i niepodległość Polski. Dzień ten traktujemy także, jako święto naszej małej Ojczyzny.
 

Drugi etap uroczystości odbył się w godzinach popołudniowych w miejscowości Gaśno. Tam przy pomniku Powstańców Styczniowych wartę honorową pełnili uczniowie gostynińskiego PUL-u. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn, a modlitwę za poległych odmówił ks. dziekan Ryszard Kruszewski. W dalszej kolejności wystąpił zastępca wójta Gminy Gostynin Andrzej Szyszko, a po nim Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz. Zebrane przy pomniku delegacje złożyły kwiaty i znicze.
Na zakończenie uroczystości odbyło się ognisko patriotyczne.

tz/ UM Gostynin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

się wie
się wie 13.11.2017, 21:34
To jest tak,psewodnicący wiadomo,jego zas-rana obcja wiadomo.One we d-pie razem z Tuskiem ten nasz piękny kraj mają.Ponoć psewodnicący,to juz taki amerykan,nawet pióropusz sobie przymierzał.
kraczatek
kraczatek 14.11.2017, 08:29
Przewodniczący Robacki od trzech tygodni jest w Stanach Zjednoczonych. Wzion dietę 2.000,00 zł i nie ma go wcale. A Wy musicie pracować a On balować
mnieszane uczucia
mnieszane uczucia 13.11.2017, 21:26
Wszystkie esbeki były i te pzpr-owe i te psl- owe.Krzywą mordą się cieszyły.
pech
pech 13.11.2017, 13:42
A ja głupi do Warszawy pojechałem, i SREFAŁEN "faszystą" MNIE NAZYWA.
Damian
Damian 14.11.2017, 19:36
Znaczy TVN,ale on już smugę smrodu,od lat za sobą cięgnie.Demokracja,tak ma,że każde bydle-do życia prawo ma.

Pozostałe