Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Wieczorem i w weekend lepiej nie chorować? Mieszkańcy piszą petycję ws. NPL

Wieczorem i w weekend lepiej nie chorować? Mieszkańcy piszą petycję ws. NPL
Niepokój mieszkańców Gostynina wzbudzają zmiany w zakresie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Od 1 października świadczenia te realizowane są w szpitalu ArionMed w Gorzewie. Wieczorami oraz w weekendy, na terenie miasta na pomoc medyczną nie ma co liczyć, a z dojazdem do Kruka mieszkańcy muszą radzić sobie na własną rękę. Gostyninianie nie zamierzają jednak siedzieć z założonymi rękami i podejmują inicjatywę w celu zapewnienia NPL w Gostyninie.

Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska świadczona jest w Kruku w weekendy oraz od poniedziałku do piątku, od godz. 18 do 8. rano dnia następnego. Wieczorem i w weekend zarówno pierwszej pomocy lekarskiej, jak i pogotowia ratunkowego próżno wiec szukać. Dla niezmotoryzowanych dojazd do Kruka stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że kursów środkami komunikacji publicznej jest jak na lekarstwo. Mieszkańcy czują się zaniepokojeni zmianami w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i chcieliby przywrócenia świadczeń NPL na terenie Gostynina.

Na stronie CitizenGo pojawiła się akcja zbierania podpisów pod petycją na utworzenie punktu szybkiego reagowania medycznego w  Gostyninie. Jej inicjatorem jest Dariusz Szymański. 

- Jeśli odczuwasz brak pomocy w nagłych przypadkach związanych z chorobą, w sytuacjach zagrożenia życia, a Pogotowie Ratunkowe nie jest ci w stanie w szybkim tempie pomóc, nie masz czym dowieźć chorego członka rodziny do szpitala na Kruku, podpisz się pod petycją do naszych władz o utworzenie takiego punktu pomocy na terenie Miasta Gostynina! Żądajmy od Wójta gminy Gostynin, Starosty Gostynińskiego, Burmistrza Miasta Gostynina oraz wszystkich ich Radnych, aby przeznaczyli z naszych podatków środki na tak ważny cel!- czytamy na stronie.

Celem akcji jest zebranie 100 podpisów, jak na razie poparło ją 48 osób. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem akcji, wejdź TUTAJ

 

 

 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lukasz
Lukasz 10.11.2017, 18:49
Chyba te komentarze daja Ci co wogole nie korzystaja z npl. Ja zdecydowanie wole jechac na Bierzewicka tam gdzie bylo wczesniej jak do tego pseudo szpitala w Gorzewie.
OLO
OLO 10.11.2017, 14:22
POGOTOWIE RATUNKOWE STACJONUJE NA PRZEMYSŁOWEJ A NIE W GORZEWIE
KTO PISZE TE ARTYKUŁY LUDZIE..........LITOŚCI
anna
anna 10.11.2017, 13:23
Osoby z poza Gostynina też musiały sobie radzić z dojazdem do Gostynina na pogotowie (i nikt nie narzekał), a osoby z "miasta" nie dadzą rady dojechać do Gorzewa? Może w każdej wsi zróbmy taki punkt i nikt nie będzie musiał dojeżdżać.
darek
darek 10.11.2017, 09:12
Ciekawe kto zlikwidował szpital Gostyninie szanowni wyborcy
marek
marek 10.11.2017, 00:23
Mata to na co chcielista kto to wymyslil Szpital na Kruku Wy wszystkie Gostyninskie Tumany trzeba bylo Staroste wy walic na zbity LEB nie byloby tego typu tematow Cwele Gostyninskie
Walery
Walery 9.11.2017, 21:26
Kiedy,banda esbecka w Gostyninie,władzę sprawowała,to wielu dobrze się miało.Teraz to bida,esbeki siedzą w d-pie,ich fani siedzą w krzakach,termowania nie ma,ewentualnie tylko Sierakówek,albo Walery Wątróbka.Pozdrawiam.
trudny nick
trudny nick 9.11.2017, 20:26
Esbecja,to bandę sobie,sobie zakombinowała.przygłup śnieć,następnie psewodnicący.Też bez mózgowiec i lewak.Tak poleciało i taka nasza bieda.
ojciec,co pamięta i nie odpóści
ojciec,co pamięta i nie odpóści 9.11.2017, 19:10
Ten Dariusz Szymański,to jest nam znany.Z powodu jego działalności gospodarczej,to przed laty wielu małolatów,natychmiastowej pomocy lekarskiej potrzebowało.
bengay25
bengay25 9.11.2017, 16:13
sami sobie zgotowaliście ten los...trzeba było pomyśleć przy urnie wyborczej
bidule......
bidule...... 9.11.2017, 18:35
Trzeba było,a teraz dziewuchy z LEŚNIEWIC i SIERAKÓWKA muszą wszystko odwracać,jak "kota ogonem"
śnieć
śnieć 9.11.2017, 19:09
Tą akcję to podobno ten brukarz organizuje. Czy on nie jest przypadkiem po wyroku?

Pozostałe