Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Policjant nie wpuścił kombatantów na cmentarz?

Policjant nie wpuścił kombatantów na cmentarz?
Ogromny żal do funkcjonariuszy KPP ma jeden z gostynińskich kombatantów. Mężczyzna twierdzi, że w Dzień Wszystkich Świętych policjant odmówił jemu oraz jego towarzyszom wjazdu na cmentarz, przez co spóźnili się na trzymanie warty. - Jestem zniesmaczony, nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca - denerwuje się kombatant. Gostynińska policja stanowczo zaprzecza, jakoby takie zdarzenie miało miejsce.

Już nie po raz pierwszy, 1 listopada kombatanci wraz z uczniami LO PUL pełnili wartę na gostynińskim cmentarzu. Zdaniem jednego z weteranów, tegoroczne obchody przybrały nieoczekiwany obrót. Chodzi o incydent z kierującym ruchem funkcjonariuszem policji.

- Zawsze, wraz z innymi kombatantami wjeżdżaliśmy autem na teren cmentarza. W przerwie między wartami mogliśmy ogrzać się w samochodzie. Tym razem jednak spotkała nas niemiła niespodzianka - opowiada kombatant - Policjant wpuścił PUL, zezwalał też na wjazd innym kierowcom, ale nas, nie wiedzieć czemu, cofnął. Mimo, że mieliśmy pełne umundurowanie. Dopiero, gdy przyszedł inny policjant, to pozwolono nam wjechać. Ale co z tego, jak i tak spóźniliśmy się na trzymanie warty i przez niezrozumiałą decyzję funkcjonariusza nie mogliśmy oddać czci poległym - żali się mężczyzna.  

O zaistniałą sytuację zapytaliśmy Komendę Powiatową Policji w Gostyninie. W odpowiedzi oficera prasowego czytamy, że wjazd pojazdów w ul. Ostatnią kontrolowany był przez funkcjonariuszy, jak też bezpośrednio na parkingu przez firmę zewnętrzną, co miało na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu, a ilość wpuszczanych pojazdów uzależniona była od ilości wolnych miejsc przy cmentarnym parkingu. 

Jednocześnie gostynińska policja odpiera zarzuty, które padają pod adresem funkcjonariusza.

- Policjanci w tym dniu w rejonie ul. Ostatniej pracowali w systemie zmianowym i możliwe, że zdarzyły się sytuacje, że jeden funkcjonariusz nie wpuścił danego kierowcy, a już za kilka minut taki wjazd na parking był możliwy – a wówczas służbę pełnił już inny policjant. Jednak kategorycznie zaprzeczam, aby w stosunku do kombatantów, jak tez innych użytkowników, wydawane były jakieś polecenia dotyczące zakazu wjazdu. Takie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w rejonie cmentarza prowadzimy już od kilku lat i rozumiemy, że kierowcy mogą być zdenerwowani, gdy nie otrzymają możliwości natychmiastowego wjazdu - wyjaśnia oficer prasowy KPP Gostynin, Dorota Słomkowska.  

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

byly ormowiec
byly ormowiec 13.11.2017, 17:52
No tak pamiętam,razem ze mną
Zomowiec
Zomowiec 13.11.2017, 17:47
A może jednak Darek O jest w Zbowidzie albo buł w ORMO to mu się należy
Witold
Witold 12.11.2017, 20:37
Moja matka nieboszczka,zawsze powiadała,goń starych łobuzów,bez względu na przynależność,polityczną ,goń.Zwłaszcza,tych bez wstydnych,starych łgarzy.
Fizyczny
Fizyczny 11.11.2017, 10:26
Ale Darrka O .ze straży Jagułarem wpuścił ,był bez munduru,jeszcze nie jest w zbowidzie i był z rodziną .Policjanty pilnowały wjazdu by przy***sy mogły wjechać.I jeszcze jedno pytanie ,dlaczego w terenie zabudowanych zaparkowany radiowóz miał uruchomiony silnik przez kilka godzin?????? tak się przestrzega prawa???.Ja pracuję na zewnątrz przez 8-9 godzin i nikt mi piecyka nie stawia,można?
Odpowiedz
Odpowiedz 14.11.2017, 11:20
Pojazd służbowy, stojąc z włączonymi światłami błyskowymi, włączoną radiostacją, potrzebuje ciągłego zasilania. Dlatego też silnik miał prawo być uruchomiony. Policjanci jak tylko dostawali informacje drogą radiową że jest miejsce na parkingu to wpuszczali kilka pojazdów. Kto miał szczęście to miał.
koscielny
koscielny 16.11.2017, 18:53
ciekawe od kogo ,Ormo czuwalo ???/
młody
młody 10.11.2017, 11:47
mogli wyjechać parę minut wcześniej i nie byłoby tematu a tak to najlepiej do wszystkich pretensje tylko nie do siebie
2312ss
2312ss 10.11.2017, 11:41
do kombatanta od 1 listopada obowiazuje stroj zimowy trzeba było załozyc plaszcz ale wtedy nie byłoby widac medali
matematyka,królowa
matematyka,królowa 9.11.2017, 23:06
Kombatanci z okresu II wojny,to są po 90-tce.Te pierdziochy i kombinatory to tak coś na zwykłych PRL-owskich łobuzów wyglądają.
Xyz
Xyz 10.11.2017, 12:03
Szczególnie taki plutonowy nie za bardzo wyrośnięty,z wygladu ma jakieś 65 może 67 lat i to jest kombinator nie kombatant a mundur ma po dziadku.Doją równo, za leki ,prąd i telefony nie płacą.Takich powinni sprawdzać.
wiesiek
wiesiek 10.11.2017, 09:58
Dokladnie
Fela
Fela 9.11.2017, 22:51
nie wiadomo co robił ten mundurowy, który "biegał" wzdłuż ulicy. Gdyby pomagał mądrze parkować, mogłoby wjechać kilkadziesiąt samochodów więcej. Na ten jeden dzień w roku można było także zasłonić zakazy zatrzymywania na całej Zamkowej i Krośniewickiej. Od dawna mam wrażenie, że osoby odpowiedzialne w Polsce za ustawianie znaków nigdy nie jeździły samochodami na zachodzie Europy.
marian
marian 9.11.2017, 22:17
potrafia stać kolo poczty , netto
A wtedy ile mandatow sypia a jaka skutecznosc!!
oj ludzie widza i swoje wiedza hehe
pozdrawiam
młody
młody 10.11.2017, 11:45
ale jak nie może pan przejść koło poczty , bo kierowcy maja dosłownie w *** pieszych , to w tedy ma pan pretensje do policji że ich tam nie ma
oj marian,jaki ty głupi
oj marian,jaki ty głupi 9.11.2017, 22:36
marian,*** to każdy może,jeden lepiej drugi gorzej.Najlepiej pierdział ten z Łąkowej,ale co z tego wynikło,to sam dobrze wiesz i my też.
marian
marian 9.11.2017, 22:53
mozna po polsku czy to jakiś problem ? :)
skarżypyta od kopyta
skarżypyta od kopyta 9.11.2017, 17:40
masakra co ta policja w gostyninie robi
zalosne wstyd panie komendant
miesz
miesz 9.11.2017, 14:16
Haha byłam świadkiem jak kombatant takim śmiesznym dużym samochodem parkowal koło tego starego budynku rozkradzionego aż się zastanawialiśmy co to za strój na 1 listopada
yu
yu 9.11.2017, 14:06
Może już dosyć tej nagonki na naszą dzielną,zwartą i gotową Policję.

Pozostałe