Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Pogoda im nie straszna…

  • 9.11.2017, 11:06
  • tz/ ECA im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Pogoda im nie straszna…
W pochmurną i deszczową środę Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach odwiedziły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 21 w Płocku oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Mysłakowa. Uczniowie zwiedzali zespół pałacowo-parkowy i zapoznawali się z jego historią.

Pierwsza z nich brała udział w warsztatach muzycznych oraz zwiedzała zespół pałacowo-parkowy. Uczniowie klas II i III z radością na twarzach przymierzali również nakrycia głowy z czasów Fryderyka Chopina.
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Mysłakowa jako druga poznała historię zabytkowego pałacu oraz obejrzała film pt. ”Mazowsze Chopina”. Uczniowie klas: IV, V, VI i VII uczestniczyli w warsztatach wojskowych. Wielką przyjemnością oraz wyróżnieniem była dla nich możliwość przymierzenia mundurów wraz z butami czy też dotknięcia regulaminowego wyposażenia żołnierza, np. manierki, chlebaka, menażki, a nawet szabli. Na koniec zajęć młodzież wykonała papierowe czapki – furażerki, które zabrali ze sobą.

tz/ ECA im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 10.11.2017, 00:52
kto M i moze pomoc w Sannikach bo Sobie nie daje rady w Gostyninie
marek
marek 10.11.2017, 00:40
znowu Sanniki dalejnie moge znalezc mieszkania tam sie ciagle cos dzieje same Imprezy piekna sprawa

Pozostałe