Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Auto utknęło na drodze gminnej. Urząd: to nie nasz problem

Auto utknęło na drodze gminnej. Urząd: to nie nasz problem
Ciągnik i dobra wola rolnika potrzebne były do wyciągnięcia auta z grząskiej szosy prowadzącej do Marianowa pod Gostyninem. To najlepiej oddaje stan nawierzchni dróg gminnych, o czym doskonale przekonała się jedna z mieszkanek. Pani Milena nie zostawia suchej nitki na urzędnikach i włodarzach, którzy, jak twierdzi, nie kiwnęli palcem, by pomóc jej wyciągnąć zakopane w błocie auto.

Sprawa dotyczy znajdującej się w opłakanym stanie drogi w Gorzewie, prowadzącej m.in do Marianowa. W poniedziałek mieszkanka gminy, Milena Sieradzka jechała do przychodni w Lucieniu, lecz jej podróż dobiegła końca właśnie w Gorzewie. Kobieta utknęła w błocie i próba wydostania się z potrzasku skończyła się niepowodzeniem.

- Od razu wykonałem kilka telefonów w rodzinie, aby ktoś mi pomógł. Przyjechała akurat ciocia, która nie dalej jak miesiąc temu też tam tonęła. Niestety, nie byłyśmy w stanie wypchnąć samochodu (byłyśmy już wtedy we cztery, a samochód to małe punto), na hol też nic nie pomogło.

Kobiety postanowiły poprosić o pomoc straż pożarną, lecz, jak mówi pani Milena, dyżurny poinformował je grzecznie, że straż nie zajmuje się  utrzymaniem porządku na drogach gminnych. Mieszkanki próbowały dalej. 

- Kolejny telefon do Pani radnej, ta oczywiście, że to wszystko do sołtysa. Miała przyjechać, no ale chyba zapomniała. Kolejny telefon do urzędu gminy. Pani połączyła mnie z osobom odpowiedzialna za utrzymanie dróg, a tam usłyszałam bezczelne: my nie jesteśmy od wyciągania ludzi z błota. Zapytałam co mam zrobić, pan odpowiedział że to co uważam za słuszne. Poprosiłam go o nr telefonu do sołtysa. Pan sołtys poinformował mnie że nie ma go w Gostyninie, ale następnego dnia będzie zawieziony tam gruz m który on załatwił. Super, jestem z Pana dumna, ale co ja mam w tej sytuacji zrobić. Powiedział abym zadzwoniła do radnej, więc mówię mu ze Pani radna została poinformowana - relacjonuje pani Milena.

Ostatecznie z tarapatów wybawił kobiety mieszkający z pobliżu rolnik, który wyciągnął auto przy pomocy ciągnika. W międzyczasie do M. Sieradzkiej zadzwonił sołtys z informacją, że załatwił samochód, ta była już jednak niepotrzebna.

Zdaniem pani Mileny, to co się dzieje na tych gminnych drogach, jest wynikiem pracy całej elity rządzącej.

- Dlaczego w bliskich okolicach miejsca zamieszkania radnej są zrobione drogi asfaltowe? W Marianowie również mieszkają ludzie, którzy muszą ciężko pracować, aby płacić podatki. Muszą jakoś dojeżdżać do pracy. Potrzebują też wyjazdów do lekarza. A co jeśli byłaby to np karetka pogotowia, jadąca w nocy do umierającego człowieka? Po prostu kpina. Kolejna sprawa to też droga w Gorzewie. Jeździ tam autobus szkolny, a dziury,dołki są nie do opisania, ale najwidoczniej Pan wójt woli inwestować w naprawę autobusu szkolnego, a nie raz na zawsze zrobić porządek z drogą - kwituje wydarzenie Milena Sieradzka.

Co na to gmina? Wkrótce opublikujemy odpowiedź urzędników.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iwo
Iwo 11.11.2017, 17:16
Oczywiście, że PANI RADNA monitoruje drogi w SWOIM REJONIE, ale zapomniałeś dodać, że dotyczy rejonu: Białe...A N T O N I N Ó W
Person
Person 10.11.2017, 12:19
Ludzie wypowiadają się, nie mając pojęcia o danym zdarzeniu. Radna cały czas monitoruje drogi w swoim okręgu (a to jest największy okręg w całej Gminie) i na bieżąco zgłasza wszelkie problemy mieszkańców w Urzędzie Gminy.
Person
Person 10.11.2017, 12:16
Ludzie wypowiadają się, nie mając pojęcia o danym zdarzeniu. Radna cały czas monitoruje drogi w swoim okręgu (a to jest największy okręg w całej Gminie) i na bieżąco zgłasza wszelkie problemy mieszkańców w Urzędzie Gminy.
Legion
Legion 10.11.2017, 01:14
Płynie kałuża, płynie
Po polskiej wiejskiej krainie,
Zobaczyła marianów pewnie go nie minie

Zobaczyła gorzewo
Wnet je pokochała,
A w dowód miłości punciaka zakopała

Chociaż by się do lucienia nie dostala
ciagnik znalazla buzi chłopu dala i sie wydostała
i do gostynina do biedronki zakupy zrobic musiała :)


Elo
Elo 11.11.2017, 20:44
Kretyn!
Marek
Marek 10.11.2017, 06:49
Poleta ale głowa nie ta.Muszelkę przygotowałeś?
Krzysiek
Krzysiek 9.11.2017, 07:55
Tyle dróg co wybudował obecny wójt to znacznie więcej niż poprzedni w o wiele dłuższym czasie
Stasiu
Stasiu 8.11.2017, 22:04
Każda Jadzia,to za podatników pieniądze se mieć drogę chcieć.Jadzia,wiadomo-tak się nie da,ponieważ droga to inwestycja,a nie gminna opieka społeczna.
ewelina
ewelina 9.11.2017, 18:00
Widac ze mozgu nie uzywasz...
Ja i is
Ja i is 9.11.2017, 06:20
Czlowieku tej kobiecie nie chodzi o asfalt tylko n iech ja troche utwardza
cynga
cynga 8.11.2017, 19:59
To niech sobie zakupi poduszkowiec i problemów mieć nie będzie.Jeżeli na zadupiu się mieszka,to się ma jak ma.
Bo tak
Bo tak 11.11.2017, 20:46
Co innego mieszkać w pobliżu pani radnej
Ewelina
Ewelina 9.11.2017, 17:57
Nie kazdego stac zeby moc sie wyprowadzic . wiec dnne komentarze wsadz sobie w d***
pięta, palce
pięta, palce 9.11.2017, 18:32
Ewelino! Aleś ty wulgarna!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.11.2017, 18:06
Poseł napisales tak : po co tam asfalt ? Ciekawe czy tak samo bys mowil jakbys Ty tam mieszkał? Az szkoda słów na to co cie dzieje ... Utwardzic ? Tak jest utwardzane kamieniami z wystajacymi drutami ...
Poseł
Poseł 8.11.2017, 16:16
Ile ludzi mieszka na tej wsi z 20 więc po co tam asfalt moze niech sołtys urwardzi
Ewelina
Ewelina 8.11.2017, 16:42
Nie wazne ilu ludzi .. ale jeden z nich moze potrzebowac wlasnie pomocy lekarza .. karetka juz tam nie dojedzie ... ja mam pomysl .. wez swoja rodzine i wprowadz sie tam .. zobaczysz jak to jest zakopac sie w takim blocie i ani ze strony urzednikow ani ze strony soltysa zero pomocy !
Ewe,tylko
Ewe,tylko 9.11.2017, 18:36
Jeszcze jest śmigłowiec,ten wszędzie dojedzie.Bez pozdrowienia.Przypominam,że to pod 112 dzwonić.Tak przy okazji,przy najbliższych wyborach,to na PSL,radzę nie głosować,ponieważ stąd problem macie.
X
X 8.11.2017, 13:11
Straz pozarna to chyba nie bardzo. Jakby Pani poprosila jakas OSP po cichu moze by pomogli, ale zasadniczo nie jest zadaniem strazy wyciaganie auta ktore sie zakopalo. Sam miewalem nie raz takie problemy i zawsze rolnicy pomagaja. Wiadomo odwdzieczyc sie wypada;)
Y
Y 9.11.2017, 22:56
Niedawno był artykuł o karetce co sie zakopała no to co mówisz że zadaniem straży nie jest wyciągnięcie auta. Karetka sie zakopała i OSP ze Szczawina wyciągneła to i w tym przypadku inna straż mogłaby pomóc.Wystarczy chcieć a OSP zawsze pomoże ;)
marek
marek 8.11.2017, 12:44
wyglda na to ze tam czesto dziki bywaja moze kiedys bylo duzo Jablek
marek
marek 8.11.2017, 12:32
Yu pisze sie You Kundlu do Budy
Lekarz
Lekarz 8.11.2017, 14:11
Powinno być napisane....rasowy frajerze.
Ło matko
Ło matko 8.11.2017, 12:26
Nie tylko na wsiach budują drogi do posesji radnych w mieście Gostyninie jest podobnie.Oststnio wybudowali drogę do posesji jednej radnej ,oczywiście uzasadniając,że to dla mieszkańców osiedla Wspólna(ha ha ha).Niestety okrutny los zrobił psikusa i droga marnie się udała.Niby asfalt położony,chodnik też, szkoda tylko,że to wielka fuszera.Brak oświetlenia ulicy to jest po prostu śmiech na sali,a raczej(zęby można wybić).
JA
JA 8.11.2017, 17:58
Na Zakladowej tez asfalt poprawili ,poniewaz tez tam radny mieszka
Ręce opadają
Ręce opadają 8.11.2017, 12:17
Wniosek prosty,trzeba zostać radną lub radnym.
marek
marek 8.11.2017, 12:13
Latem zrobic walki Lasek w Bikini w blocie zebrac kase za wejscie ibedzie na fundusz nowej autostrady proste jak drut
Yu
Yu 8.11.2017, 12:28
Znów bredzisz.
Ja
Ja 8.11.2017, 11:29
No wlasnie przed wyborami ruszą tyłki ale to kpina zeby takie wlasnie byly drogi gminne. Ciekawe co by bylo gdyby to soltys czy radny sie zakopal i rączki ubrudził...
Mala.mi
Mala.mi 8.11.2017, 11:17
Soltysi na wsiach zajmuja sie tym co nie trzeba .Albo nic nie robia wogole .w Gaśnem jest polkilometrowy odcinek dziur bo droga tego nie mozna nazwac i nic z tym soltys nie robi .dojezdzam tam autem i szlak trafia
Do Mała.mi
Do Mała.mi 9.11.2017, 23:00
Wez ty sie *** włeb co Sołtysi mają do dróg w dzisiejszych czasach kto inny odpowiada za stan drogi.Co sołtys ma rowerem przejechać-utwardzić i już będzie dobrze.Zastanów sie durna kobito
Rolnik
Rolnik 8.11.2017, 10:49
Od początku przyszłego roku wezmą się za drogi, bo na jesieni wybory.
gospodarz
gospodarz 8.11.2017, 21:26
Rolniku,ale to już było.Wiedzą,że wybory mają przegrane,to tylko siedzieć i *** będą.Za Twoją i moją kasę,jako podatników.

Pozostałe