Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Pijany pieszy potrącony przez osobówkę

  • 8.11.2017, 08:59 (aktualizacja 08.11.2017 09:43)
  • Bartosz Nowak/KPP Gostynin
Pijany pieszy potrącony przez osobówkę poglądowe
Gostynińscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem na krajowej 60 w Stefanowie. Mężczyzna prowadzący rower przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i został potrącony przez auto. Okazało się, że pieszy był pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 50-letni mieszkaniec Gostynina, prowadząc rower, chciał przejść na drugą stronę drogi poza przejściem dla pieszych. Wtedy został potrącony przez 36-letniego kierującego vw golfem. Pieszy z obrażeniami kończyn dolnych został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Życiu 50-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący golfem był trzeźwy. Policjanci będą ustalili przyczyny i okoliczności tego wypadku.

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich, zarówno pieszych jak też kierowców, apelujemy o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów ruchu drogowego czy brak prawidłowych zachowań wobec siebie obu grup - to tylko niektóre, ale najczęstsze przyczyny wypadków - mówi Dorota Słomkowska z KPP Gostynin.

Bartosz Nowak/KPP Gostynin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 8.11.2017, 12:19
Ten Gosciu mieszkaniec Gostynina znalazl sie w Stefanowie prowadzac Rower musi byc w super kondycji
Maciorewicz A.
Maciorewicz A. 8.11.2017, 22:54
On był z Gostynia w Wielkopolsce (200km).
On
On 8.11.2017, 10:07
No i co ze w niedozwolonym miejscu jakies odblaski mial skoro byl rower wiec kierowca powinien zachowac szczegolna ostroznosc
Emeryt
Emeryt 8.11.2017, 10:45
Do "ON" Jeżeli jedziesz rowerem to jesteś kierującym, a wtedy rower musi być wyposażony w oświetlenie wymagane przepisami. Natomiast jeżeli prowadzisz rower jesteś już pieszym, a jak wiemy prawie wszyscy, pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
A z tego co pamiętam to droga K60 przez Stefanów przebiega poza obszarem zabudowanym i na krótkim odcinku tej drogi obowiązuje zakaz ruchu pieszych. To tak dla przypomnienia dla "ON"
Alf
Alf 8.11.2017, 22:56
Wiedza imponująca niczym u policjanta drogówki.

Pozostałe