Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Urodziła się w Gostyninie, teraz pisze dla Korteza i Dąbrowskiej

Urodziła się w Gostyninie, teraz pisze dla Korteza i Dąbrowskiej archiwum prywatne Agaty Trafalskiej
Jest fotografką, malarką, reżyserką teledysków, a spod jej pióra wyszły największe hity Korteza i Ani Dąbrowskiej. Mowa o Agacie Trafalskiej, młodej artystce, która na świat przyszła w Gostyninie, zaś wychowywała się w pobliskich Łaniętach.

Agata Trafalska urodziła się 1 stycznia 1982 roku w gostynińskim szpitalu, po latach to dzięki niej zrodziły się dzieła, które podbijają listy przebojów i wzbudzają zachwyt krytyków. Artystka z Łaniąt jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Jak mówi, to jednak Gostynin jest bliższy jej sercu.

- W Gostyninie mam rodzinę, tutaj też przyjeżdżałam z babcią na zakupy, więc zawsze w jakiś sposób czułam się związana z tym miejscem - wyznaje A. Trafalska,  

Jak mówi, już w czasach szkolnych wykazywała zainteresowanie sztuką.

- Zaczęło się od malarstwa i rysunku, w międzyczasie pisałam do szuflady - głównie krótkie opowiadania - mówi artystka.

 Choć zaczęło się skromnie, z czasem jej twórczość trafiła do szerszego grona odbiorców. 

Obecnie Agata Trafalska mieszka w Warszawie, pracuje w wytwórni Jazzboy i śmiało można nazwać ją prawą ręką Łukasza Federkiewicza, znanego szerszemu gronu jako Kortez. Prawą ręką, gdyż to właśnie Trafalska odpowiada za warstwę tekstową utworów. 

To ona była autorką tekstów do przebojów z płyty "Bumerang": "Zostań", "Wiem, że mnie podglądasz", czy "Wracaj do domu". Ponadto odpowiedzialna była za zdjęcia do albumu. Również najnowsza płyta Korteza zatytułowana "Mój dom", która premierę ma... właśnie dziś(!), powstała przy współpracy z artystką z Łaniąt. Teksty to jednak nie wszystko. Agata Trafalska wyreżyserowała również dwa teledyski Federkiewicza: "Zostań" - nominowany w 2016 r. do Fryderyka w kategorii "teledysk roku" oraz najnowszy przebój - "Dobry moment". 

Kortez nie jest jedynym muzykiem, u którego boku pracuje artystka spod Gostynina. Kto zna piosenki „Jeszcze ten jeden raz”, bądź „Bawię się świetnie” Ani Dąbrowskiej? Teksty tych utworów to wspólne dzieło Dąbrowskiej i Trafalskiej. Urodzona w Gostyninie artystka świetnie odnajduje się także w fotografii i malarstwie, a obecnie przygotowuje się do wystawy na nowojorskim Manhattanie.

Natłok obowiązków służbowych i szalone tempo życia w stolicy nie sprawiły jednak, że Agata Trafalska zapomniała o swoich rodzinnych stronach. Jak mówi, chętnie wraca do Łaniąt, gdyż wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 

 

Bartosz Nowak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zenek73
zenek73 7.02.2018, 23:12
Doprawdy komentarze na poziomie. W normalnym kraju ludzie by pisali setki komentarzy że są dumni z takiej Artystki. A co my tu mamy... Słoma z butów. Na szczęście to tylko internecik.
Kajetan
Kajetan 12.11.2017, 21:05
Zapewne,ta piękna Kobieta to mężatka,ale kiedy było by inaczej,to ja jestem gotów.
a ten co osiągnął?
a ten co osiągnął? 6.11.2017, 22:30
towarzysz Jasiński też urodził się w Gostyninie.Poza skakaniem po stołkach od PZPR prze urząd wojewódzki do prezesa Orlenu a Gostynin zero pomocy
trudny wybór
trudny wybór 7.11.2017, 21:56
Nędzna istoto,ze SB,czemu ,nie brzytwa ,czy sepuku?
co ten a
co ten a 6.11.2017, 22:41
Wiesz co towarzysz Pawlak,to tobie pokarze co PZPR w wykonaniu PSL potrafiła,nawet twoje śmierdzące gacie,sprzedali by za 3 miliony euro.
Koło gospodyń wiejskich
Koło gospodyń wiejskich 5.11.2017, 19:18
My to protestujemy,by taka lakudra ,chłopów nam tumaniła-one mają bimber pić i się cieszyć,że są członkami PSL.
cdn.
cdn. 5.11.2017, 20:51
Jeszcze,ten łysy jak jemu tam,znaczy się Borys Dupka,do nas dołączy i macie po sprzątane.
Daniel`s
Daniel`s 5.11.2017, 08:47
Pozamiatałaś dziewczyno :) Przypadkiem trafiłem na kawałki Korteza jakiś czas temu, nauczyłem się ich na pamięć :) śpiewam czasem razem z nim i zarażam znajomych z Gostynina... teraz będę miał o wiele łatwiej!!! :) Good Work !!!! Brawo :)
marek
marek 4.11.2017, 23:47
Ja tak kocham Gostynin tak jestem dumny Gratulacje
teee
teee 7.11.2017, 09:16
Jak tak go kochasz to się przyprowadź,a nie z wiochy głupoty w necie wypisujesz.
ania
ania 4.11.2017, 22:13
Jeżeli jesteś mądry,inteligenty i wykształcony,to o komentarze jesteś proszony.Natomiast,jeżeli jesteś przygłup,nie zrównoważony,to też pisać możesz,nie będziemy się obrażać i zapraszamy.Taka nasza uroda.
nonsens
nonsens 8.11.2017, 08:47
To czemu napisałaś?
ania
ania 8.11.2017, 20:57
Nonsensie,trzy dni kombinowałeś,ale napisałeś.Pozdrawiam.
nonsens
nonsens 12.11.2017, 20:15
Zgasiłem cię jak pęta.Gaszenie zajęło mi sekundę.
Wawrzon
Wawrzon 12.11.2017, 20:26
To tylko ja Wawrzon.

Pozostałe