Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Kobiety u władzy: Gostynin sfeminizowany

  • 24.10.2017, 12:51 (aktualizacja 24.10.2017 14:06)
  • Bartosz Nowak
Kobiety u władzy: Gostynin sfeminizowany
Kobiety coraz odważniej poczynają sobie w politycznym świecie, co przekłada się również na niwę samorządową. Rosnące wpływy płci pięknej widoczne są też w powiecie gostynińskim, który znalazł się w czołówce rankingu... najbardziej sfeminizowanych samorządów. Niewiele gorzej na tle powiatu wypada także gostynińska Rada Miasta. Można więc śmiało rzec, że nie tylko p. Agnieszką samorząd stoi.

Według danych przedstawionych na stronie wspólnota.org, wynika, że od wyborów w 1998 roku do tych ostatnich, sprzed 3 lat, udział kobiet w jednostkach samorządowych wzrósł o 6 procent - z 15 do 21.

W klasyfikacji powiatów równych sobie nie ma powiat olsztyński, gdzie kobiety stanowią aż 74 proc. rady. W tym zestawieniu Gostynin nie ma się jednak czego wstydzić, gdyż feminizacja na poziomie 26,35 proc. daje mu bardzo wysokie, 25 miejsce na 314 sklasyfikowanych powiatów (dla porównania: Płock, miasto na prawach powiatowych - 9,22 proc., 185 miejsce, Kutno - 9,71 proc. - 171). W przypadku 7 ostatnich miejsc, w radzie nie zasiada nawet jedna pani.

Wysoką pozycję w rankingu zajmuje także Rada Miasta Gostynina. Tutaj spódniczkę ubiera co piąty rajca, co plasuje gród Siemowita na 195 pozycji na 847 miast (Kutno - 9,52 proc., 673 miejsce). W zestawieniu bezapelacyjnie prowadzi sfeminizowany niemal zupełnie Frombork, gdzie panie stanowią 86,67 proc. rady, natomiast w 9 radach miejskich dla pań zabrakło miejsca.

Pełny ranking znajdziecie TUTAJ

 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ten łysy
ten łysy 12.11.2017, 20:23
Są takie nerwowe,co palce ich swędzą by coś napisać.Portal kasy nie daje-wygląda na to,że to zwykłe frajery
cyckosiu
cyckosiu 11.11.2017, 20:41
Ten łysy magister,ze lewej,to zapewne plan ma.
Pa nicz
Pa nicz 10.11.2017, 23:04
Ta wisia ma kandydować na burmistrza? Nie mogę!
re ali sta
re ali sta 10.11.2017, 23:25
Pewnie będzie,wsparcie Nowoczesnej,PO,PSL i IdG mieć będzie i po zamiatane macie.
ten tego
ten tego 9.11.2017, 23:34
Się wszem i w obec przypomina,że praca w samorządach to misja społeczna.Pracuje się dla dobra ogólnego.Jest to zaszczytna i szanowana praca.Ale,jeżeli za kasę,to tylko bida i kupa wstydu wynika z tego.
Żono moja.......
Żono moja....... 7.11.2017, 15:33
Ktoś się poważnie pomylił, a teraz kupa śmichu
wacek
wacek 7.11.2017, 14:50
Takiej ... jak Wieśka to jeszcze w radzie miasta nie widzieli. Kto ją tam wybrał???
antyśnieć
antyśnieć 9.11.2017, 19:03
Jak to kto wyborcy,co zawsze świadomie i odpowiedzialnie wybierają.Pod warunkiem,że coś im dano i obiecano.
My z PO
My z PO 6.11.2017, 23:08
Jesteśmy dumne z naszego europosła,Jarosława Wałęsy,ponieważ 5 razy zabrał głos.2 razy smarknął,3 razy pierdnął .Tak się cieszymy,że tak godnie nas reprezentuje.
Ciapakowa
Ciapakowa 6.11.2017, 22:00
Kiedy,psewodnicący się obudzi,to tak przy***,że temu z lewej w gumiakach i okularach,że pożal się Panie Boże.
Flak
Flak 5.11.2017, 14:56
Podła kobieta
Elżunia
Elżunia 5.11.2017, 15:32
Ale która,co nie daj Panie Boże,może wszystkie.
Pustkowie
Pustkowie 1.11.2017, 21:53
Przepraszam: Mój komentarz brzmi: WR to porażka
Pustkowie
Pustkowie 1.11.2017, 21:43
WR do porażka
toronto
toronto 30.10.2017, 17:21
Mało zorientowana, żałosna cwaniara Wieśka
kurde ucho
kurde ucho 30.10.2017, 18:55
Tak nie można,p.Wiesia się może obrazić i do sąda CIEBIE zapodać.
Jenny
Jenny 30.10.2017, 21:07
do kurde ucho: niech podaje
Scorpion
Scorpion 31.10.2017, 13:18
Hanka nudzisz sie???
STRACH
STRACH 29.10.2017, 14:43
Do Złośliwej ZośKi: Dużo osób Jej się boi
Złośliwa Zośka
Złośliwa Zośka 27.10.2017, 20:28
Tak po kolei,ta pierwsza,to na męża nieroba zarobić musi,dobrze,że 500+ bierze.O tej drugiej,to nic nie wiem,ta trzecia,to ciekawe życie ma.Czwarta,to nigdy nie wie co chce.Ta piąta,to bardzo się boję.Ta szósta,to taka biedaczyna,reasumując-nic tylko płakać.
Kicz
Kicz 28.10.2017, 15:21
Kogo się boisz? Wiesławy? Ja też omijam
Rychu
Rychu 26.10.2017, 20:18
Fajne przaśne dziolchy.
biznesmen wie
biznesmen wie 26.10.2017, 21:03
Rychu,ty to masz pomysła-to może być nasza wizytówka i Unia,na pniu to kupi.
k.
k. 25.10.2017, 11:34
tekst jest tak seksistowski, że aż nie chce się komentować. mamy XXI wiek, a autor oraz większość komentujących zostali w XIX.
szkoda, że mężczyźni do tej pory nie ogarnęli, że w ten sposób sami się dyskryminują. intelektualnie.
o rety!
o rety! 27.10.2017, 09:26
Zdanie zaczynamy pisać z dużej litery,po kropce ,też.....droga Pni" intelektualnie obrażona"W jakim wieku Pani żyje,że wypisuje Pani takie bzdety.
czarna macica
czarna macica 27.10.2017, 09:14
Tu już kompres nie pomoże,trzeba brać tabletki.
seba
seba 25.10.2017, 12:14
Co jest seksistowskiego w tym tekście? Suche statystyki nic wiecej a ty się napinasz, chyba tylko sama ty wiesz o co. Tym samym wpisujesz sie w nurt feministek, które oburzaja się o wszytsko. jeszcze napisz, że czujesz się zmolestowana tym artykułem.
taka nasza wydmuszka
taka nasza wydmuszka 24.10.2017, 23:33
Za rok to będą samorządowe wybory.Na księżycu,powiesimy banery i wygramy-i co wy gamonie,na to?
Kosmita
Kosmita 25.10.2017, 05:19
A my na to jak te banery będziecie wieszac na księzycu to juz tam zostancie nie wracajcie juz
stara szkapa
stara szkapa 24.10.2017, 22:54
Mnie,te kobitki bardzo cieszą.Szkoda tylko,że ich głos to tylko-beeee,muuuuuuuuuuuu,i nic więcej.
marek
marek 24.10.2017, 22:21
nareszcie ciepna robackiego na spozniona emeryture
marek