Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Burmistrz straci doradcę

  • 18.10.2017, 12:27 (aktualizacja 18.10.2017 13:26)
  • Bartosz Nowak
Burmistrz straci doradcę
Robert Mokok nie będzie już doradcą Pawła Kalinowskiego ds. pozyskiwania środków finansowych i rozwoju miasta. To efekt ustawy o likwidacji gabinetów politycznych w strukturach samorządowych, którą w ubiegły czwartek podpisał prezydent Duda. Umowy z doradcami i asystentami wygasną pod koniec listopada. Nie oznacza to jednak, że R. Mokoka nie zobaczymy już w murach magistratu. W urzędzie powstaje bowiem Wydział Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych, a obecny doradca włodarza może mieć spore szanse na otrzymanie stanowiska naczelnika.

Ustawa z 15 września 2017 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych uchyla przepisy umożliwiające tworzenie w samorządach funkcji doradców i asystentów oraz zatrudnianie pracowników samorządowych na tych stanowiskach. Ustawa ma na celu obniżenie kosztów funkcjonowania administracji samorządowej. Wejdzie ona w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, co oznacza, że umowy asystentów i doradców wygasną pod koniec listopada. Osoby pełniące te funkcje, po wygaśnięciu ich umów o pracę, nie mogą być przeniesione na inne stanowiska, ponieważ w świetle ustawy nie były urzędnikami.

W zaistniałej sytuacji, ze stanowiskiem doradcy burmistrza Pawła Kalinowskiego pożegnać się będzie musiał Robert Mokok (w magistracie pracuje od czerwca 2016 roku, obecnie otrzymuje hojne wynagrodzenie - 5,660 zł brutto). Mimo to, "Arrivederci Gostynin" jest dla niego wciąż odległą wizją. Urząd Miasta planuje bowiem stworzenie wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie środków zewnętrznych, radni zabezpieczyli już pieniądze na stworzenie 2 nowych stanowisk. W konkursie na tę posadę nie powinno zabraknąć również R. Mokoka, który - jeśli wyjdzie z niego zwycięsko - ma ogromne szanse zasiąść na fotelu naczelnika.

Jak na razie pełni rolę doradcy włodarza ds. pozyskiwania środków finansowych i rozwoju miasta, tj. do jego obowiązków zaliczają się m.in: pozyskiwanie funduszy europejskich i innych środków zewnętrznych, pomoc doradztwo i koordynacja projektów inwestycyjnych, czy uaktywnienie lokalnego rynku pracy.

Czy Robert Mokok pozostanie w UM? O tym będziemy informować na bieżąco.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nie Wyborca
nie Wyborca 29.10.2017, 19:04
Konkurencyjne portale,to zajmują się głównie tym,kto wykitował i ile miał lat.Przy okazji,coś tam podepną i jest jak jest.
z oddali
z oddali 29.10.2017, 20:53
Nie ma się co dziwić,jest to ich komunistyczny elektorat.
Wyborca
Wyborca 28.10.2017, 14:19
Panie burmistrzu to są głosy ludzi,którzy wybrali Pana i zaufali. Co Pan robi z naszym miastem??? kogo Pan zatrudnia i płaci??? Za co??? Ludzie zaufali Panu. Widzę,że z tych co obietnic wyborczych spełnił dla swoich wyborców Pan Tylko 0,10 % ludzie Panu zaufali. Dla znajomych Pan zrobił wszystko w 99,9%.
Wyborca
Wyborca 28.10.2017, 13:42
Ludzie nie oszukujmy sie. Przeciez nasz burmistrz go nie wyrzuci ze stanowiska. Jesli nie Naczelnik to znajdzie mu stanowisko inne. Dla ludzi z Gostynina nie ma pracy a zatrudniamy ludzi z innego miasta. Dbajmy o prace dla innych a w szczegolnosci dla osob zwiazanych z Panem Robertem, ktory dba o swoje i innej osoby M.P. proste.
A$A
A$A 22.10.2017, 19:13
No własnie co on dla naszego miasta zrobił?? Bo napewno żadnych pieniędzy nie zdobył. Ja jakoś efektu nie widzę. Widać jaki dobry skoro w Płocku go nie chcą. Jedynie co zrobił to dla siebie i dla kogoś co inni w UM dobrze wiedzą o tym.
123
123 22.10.2017, 21:29
oj pozyskał,pozyskał ...............ha ha ha ale nie pieniądze dla miasta
Qwerty
Qwerty 22.10.2017, 22:56
A co takiego....czy wiesz cos? Jak tsk to powiedz. Niech wyjdzie za mury UM ingormacja.
k.
k. 18.10.2017, 23:18
5,660 zł bruttom, czyli jakieś 4000 netto to nie jest hojne wynagrodzenie na takim stanowisku.
ciekawe za ile wasze córki i synowie tyłki wycierają w belgii i jak bardzo się w to wycieranie angażują i ile odpowiedzialności ich to kosztuje.
ten Pan z tego hojnego wynagrodzenia odprowadza składki i podatki, które wy biadoląc przeżeracie i nic z tego nie macie.
Do k
Do k 3.11.2017, 20:37
Każdy odprowadza składki będąc legalnie zatrudniony lub prowadząc działalność gospodarczą .Właśnie ten pan darozjad przeżera nasze składki a my nic z tego nie mamy .
Bidulek
Bidulek 19.10.2017, 20:55
No bidulek na chleb mu brakuje ale jak p Pawełek go Naczelnikiem zrobi to mu nie braknie?A szeregowy pracownik urzędu najniższa krajowa i cicho siedzieć.
do k
do k 19.10.2017, 05:49
To może by było więcej niż 4000 netto sklep z dopalaczami w Urzędzie otworzyć
franio
franio 18.10.2017, 22:00
jak to co zrobił? pozyskał pieniądze na usunięcie azbestu. To jego sukces. A sorry przecież na usuniecie azbestu Gostynin od 20 lat pozyskuje środki. Nic trudnego nawet dla stażysty
do franio
do franio 19.10.2017, 05:50
Sukces przestań za taką kasę to żenada nie sukces.
Praktyk
Praktyk 18.10.2017, 19:58
Przykro pisać mi ten komentarz w stosunku do treści dotychczas opublikowanych, ale moim skromnym zdaniem Pan Robert jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w UM Gostynina. Z przykrością stwierdzam, bazując na treści poniższych komentarzy, że nie macie Państwo "szerszej" wiedzy nt. pracy którą wykonuje Pan Robert Mokok. Na przyszłość, sugeruję w pierwszej kolejności poznać dogłębnie materię, którą ww. się zajmuje a dopiero potem proszę ferować opinię.
555
555 22.10.2017, 19:50
To chyba żart " jedna z najbardziej kompetentnych osób w UM" .A ile środków ten Pan pozyskał dla miasta, bo jakoś o tym się nic nie pisze na stronach Urzędu Miasta.
P
P 19.10.2017, 05:52
Jak cię tak ten pan zachwyca zostań jego sponsorem
Praktyk
Praktyk 20.10.2017, 20:17
"Oj", że tak napiszę - przyjmijmy, że na poziome intelektualnym ww. komentarza, - " sponsoring" to zjawisko co najmniej pejoratywnie rozumiane w naszym społeczeństwie i w sumie się z nim zgadzam, na poziome podstawowym faktycznie tak jest odbierane. Pamiętać jednak należy i ODRÓŻNIAĆ dawanie ..... ......... - czyli sponsoring od siedzenia wieczorami i niejednokrotnie nocami, zaniedbując własne rodziny po to, żeby w Gst. było po prostu lepiej - a to drugie robi właśnie znakomita część "URZĘDNIKÓW" w UM Gostynina, w tym Pan Robert. Zdaję sobie sprawę, jako osoba myśląca, że praca pewną część społeczeństwa boli, zwłaszcza tę cześć, która przyjmuje postawę zwierzęcia, które do niedawna było gatunkiem zagrożonym wg. oficjalnych statystyk. Może w końcu warto w końcu wziąć sprawy w swoje ręce i przestać być tym "gatunkiem zagrożonym" - do niedawna.
do praktyka
do praktyka 22.10.2017, 09:26
Proszę o szczegóły ile pieniędzy pozyskał i na co a takie pitu pitu o rodzinie i siedzeniu nocami to bzdury .
matematyk
matematyk 18.10.2017, 18:29
To naprawdę nie ma u nas osoby bardziej kompetentnych na to stanowisko ,ale pan Paweł upycha znajomych po stanowiskach .Zmiana dyrektora w sp3 ,żona w sp3 uczy matematyki ale to jest nauczyciel porażka wiem bo moje dziecko uczy byle tak dalej
fizyk
fizyk 18.10.2017, 20:23
Matematyku jezeli tak ci zle to podaj swoja godność: zbiore podpisy w obronie Ciebie i Twojego dziecka. A później zrobimy pikietę
do fizyka
do fizyka 19.10.2017, 05:56
W naszym biednym mieście podając godność człowiek zostaje naznaczony .Wolę pozostać anonimowy.Ja wyrażam tylko swoje zdanie a poradzę sobie sam ale dziękuje.
edek od kredek
edek od kredek 18.10.2017, 14:57
Dobra zmiana. Pytam tylko co takiego ten gość doradzał burmistrzowi i ile pozyskał środków finansowych???
Kredka do edka
Kredka do edka 18.10.2017, 17:15
Do budy
Andrzej
Andrzej 18.10.2017, 15:52
To poprostu są jakieś żarty tyle kasy za nic. Przeciętnego człowieka pracującego to szlak trafia na to wszystko w tym mieście.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2017, 14:45
Co ten pan dobrego zrobił dla tego miasta ???
pensyjka
pensyjka 18.10.2017, 13:42
5660? Jezu taka penasja w gostyninie lludzie za co? Panie burmistrzu az tyle?
Bolo
Bolo 18.10.2017, 16:00
Ciekawe czy za 1460zł by tak chciał doradzać he jak inni muszą za to rodziny utrzymać śmiech na sali
Olo
Olo 18.10.2017, 17:16
Podziękuj PO, że złupiła kraj, gdyby nie to zarabiałbyś 2 razy tyle. A tak może za 10 lat?
Greg
Greg 19.10.2017, 21:52
Święta prawda, rzucili sie teraz na nasze miasto jak szarancza
miezkaniec123