Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Pedofil-morderca wysłał list do 8-latki. Pozwolili na to pracownicy ośrodka?

  • 17.10.2017, 14:55 (aktualizacja 18.10.2017 09:00)
  • Bartosz Nowak
Pedofil-morderca wysłał list do 8-latki. Pozwolili na to pracownicy ośrodka?
Jak to możliwe, że pedofil-morderca przebywający w zamkniętym zakładzie na Zalesiu bez trudu nawiązał kontakt z 8-letnią dziewczynką z domu dziecka? To wyjaśnić ma śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Gostyninie, która zbada, czy pracownicy gostynińskiego ośrodka dopuścili się niedopełnienia obowiązków.

Przypomnijmy, że w czerwcu znów głośno zrobiło się o Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, gdzie trafiają najgorsze bestie z całej Polski. Wszystko za sprawą przebywającego tam Mirosława S. Mężczyzna jest byłym skazańcem, który w 1990 roku najpierw udusił, a następnie kilkukrotnie zgwałcił martwą już 10-latkę, po czym utopił ją w jeziorze.

Latem zwyrodnialec wszedł w posiadanie adresu jednej z podopiecznych Domu Dziecka w Toruniu. Sprawą zainteresowały się tamtejsze "Nowości". Jak się okazało, pedofil wysłał dziewczynce dwie paczki. W jednej z nich były życzenia urodzinowe, w drugiej lalka.
„Z okazji 8. urodzin życzę Ci zdrowia, szczęścia, dobrych wyników w nauce, samych pogodnych dni i spełnienia najskrytszych marzeń” – pisał Mirosław S. w liście do dziewczynki.

Choć prezenty ostatecznie nie trafiły do 8-latki, a dziecko nie dowidziało się o sprawie, pozostało pytanie: jak pacjent ośrodka zdobył dane 8-latki. Okazało się, że te dane udostępniła pedofilowi pracownica Domu Dziecka; tłumaczyła się, że mężczyzna przekonywał, iż chce przepisać na dziewczynkę swoją polisę ubezpieczeniową. Tę sprawę bada toruńska prokuratura. Prokuratura Rejonowa w Gostyninie sprawdza natomiast, kto dopuścił do przeprowadzenia przez Mirosława S. podstępnej rozmowy oraz wysłania listu do podopiecznej domu dziecka. To pierwszy taki przypadek w historii Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym. Śledztwo wyjaśnić ma, czy w zakładzie doszło do niedopełnienia obowiązków przez pracowników.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozczarowany
Rozczarowany 24.10.2017, 22:35
I jescze PANI z Zalesia jest obsługiwana poza kolejnością na poczcie. A człowiek stoi w kolejce i czeka na swoją kolej.
bez apelacji
bez apelacji 24.10.2017, 23:46
Widzisz Rozczarowany,ty też mogłeś ją obsłużyć-ale że jesteś gamoń,to masz jak masz.
mieszkanka Gostynina
mieszkanka Gostynina 20.10.2017, 23:30
tacy zwyrodnialcy powinni być odizolowani od internetu,mediów.Jaka to dla nich kara ,mieszkać w ciepełku i mieć roszczenia i wymagania?A kamieniołom,odludzie i ciężka praca /dożywotnio/ wybiła by im z łbów poszukiwanie znajomości dla zbrodniczych celów...
marek
marek 18.10.2017, 11:56
Tak to mozliwe w Osrodku jest Kawa potem Druga Kawa a godziny leca jakby To Bydle zostalo zabite to nie bylo by wydadkow ale to jest POLSKA

Pozostałe