Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Nie dajcie się zwieść! To nie są zwyczajne biedronki

  • 17.10.2017, 13:19 (aktualizacja 17.10.2017 13:23)
  • ez
Nie dajcie się zwieść! To nie są zwyczajne biedronki
Choć łudząco je przypominają, wcale biedronkami nie są. Ich widok w naszych domach nie wywołuje większego zaskoczenia czy paniki, gdyż te przyjazne dla ludzi i pomocne w walce z mszycą owady nie stwarzają zagrożenia. Jednak łatwo je pomylić z biedronkami azjatyckimi, które już tak niegroźne nie są.

Na zdjęciu poniżej znajdują się właśnie biedronki, jednak bardzo łatwo pomylić je z chrząszczami, zwanymi harlekinami lub biedronkami azjatyckimi. Te zaś nie są już tak przyjazne dla ludzi, gdyż mogą one pogryźć zarówno zwierzęta domowe, jak i dzieci, co może wywołać niebezpieczne reakcje alergiczne skóry i dróg oddechowych.

      

 

Insektów tych nie warto rozgniatać, ponieważ wydzielają wówczas bardzo nieprzyjemną woń, a także zostawiają plamy trudne do usunięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest złapanie ich do odkurzacza i wyniesienie wraz z zawartością worka do kosza.

W naszych domach najczęściej można je zauważyć w okresie jesiennym. Szukają one schronienia w ciepłych i ciemnych zakamarkach. Jak tylko je zobaczysz, natychmiast należy je usunąć i nie pozwolić, by się rozmnażały.

Biedronka azjatycka występować może w wielu kolorach, jednak najłatwiejszy sposób na odróżnienie jej od zwykłej biedronki, jest zwrócenie uwagi na kształt pancerzyka i tułowia.

ez

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe