Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Początkujący inwestorzy zwolnieni od podatku. Czy to pobudzi gostynińską gospodarkę?

  • 17.10.2017, 08:59 (aktualizacja 17.10.2017 10:06)
  • tz/ UM Gostynin
Początkujący inwestorzy zwolnieni od podatku. Czy to pobudzi gostynińską gospodarkę?
Wychodząc naprzeciw tworzeniu korzystnych warunków dla przedsiębiorców działających na terenie Gostynina, wczoraj burmistrz złożył na sesji Rady Miasta projekt uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycje początkowe. Uchwała ma na celu przyciągnięcie potencjalnych inwestorów oraz pobudzenie przedsiębiorczości w Gostyninie.

- Dokument zakłada ponadto, że zwolnieniu od podatku od nieruchomości na okres 3 lat podlegają grunty, budynki lub ich części, budowle lub ich części stanowiące inwestycję początkową, zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Zwolnienie to stanowi regionalną pomoc inwestycyjną przyznaną na inwestycję początkową tj. związaną m.in. z założeniem nowego zakładu i zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez jego rozbudowę. Prawo do zwolnienia od podatku od nieruchomości podatnik nabędzie z dniem złożenia pisemnego zgłoszenia - informuje burmistrz.

- Projekt uchwały przewiduje również wyłączenia zwolnień tj. przypadki w których uchwały tej nie będzie można stosować w stosunku do:

• podatników, którzy na terenie Gminy Miasta Gostynina zalegają z zapłatą podatków i innych należności publicznoprawnych oraz z opłat z tytułu wieczystego użytkowania

• inwestycji związanej z nabyciem, budową oraz rozbudową nieruchomości przeznaczonych na stacje paliw, hotele lub podobne obiekty zakwaterowania, usługi gastronomiczne, banki, działalność finansową lub ubezpieczeniową, działalność handlową detaliczną, hurtową oraz w których całość lub część powierzchni wynajmowana jest przez podatnika innym podmiotom.

Zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycje początkowe, niewątpliwie stanowić będą zachętę dla przedsiębiorców do realizowania nowych inwestycji na terenie naszego miasta, a także spowodują zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności - dodaje Paweł Kalinowski.

tz/ UM Gostynin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

michał
michał 19.10.2017, 21:38
a czemu nie ma na zdjeciu nazistowskiego lidla ?
Ale,to już było
Ale,to już było 18.10.2017, 00:06
Karty,to na początku lat 90-tych,były rozdawane.Wówczas,to gostynińskie wały termowały.Teraz,jest po ptokach,będzie bida i nic więcej.Przykre.
janik
janik 17.10.2017, 13:27
A co z Gostynińską Strefą Ekonomiczną?
Z tego co widzę to jest źródłem rozsiewania chwastów.
Wcześniej była zadbana i przynosiła korzyści a teraz zagrożenie dla sąsiadów.

Pozostałe