Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Przyznawali mieszkania po znajomości? Śniecikowski: nie mam z tym nic wspólnego

  • 17.10.2017, 08:00 (aktualizacja 17.10.2017 14:23)
  • Bartosz Nowak
Przyznawali mieszkania po znajomości? Śniecikowski: nie mam z tym nic wspólnego
Ogromne straty finansowe może ponieść miasto w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Chodzi o przydział mieszkań socjalnych w budynkach przy ul. Targowej w sposób niezgodny z umową. Zdaniem BGK, Włodzimierz Śniecikowski miał lokować tam osoby, których status nie mieścił się w przyjętych kryteriach, a następnie poświadczać nieprawdę w sprawozdaniach. Były burmistrz twierdzi jednak, że nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż to nie on podejmował decyzje...

 Bank Gospodarstwa Krajowego współfinansował budowę bloków socjalnych przy ul. Targowej wybudowanych za kadencji Włodzimierza Śniecikowskiego. Na początku ubiegłego roku BGK rozpoczął kontrole związane z inwestycją oraz przydziałem lokali. W trakcie lustracji przedsięwzięcia dopatrzono się, że były burmistrz miał przyznawać mieszkania wedle własnego uznania, nie trzymając się zawartych w umowie wytycznych. Ex-włodarz miał również potwierdzać nieprawdziwe informacje w końcowych sprawozdaniach. 

W ostatnim czasie BGK poprosiło o wyjaśnienia obecnego burmistrza. W odpowiedzi Paweł Kalinowski zapewnia, że o sprawie nie miał zielonego pojęcia, gdyż wszystko działo się jeszcze przed objęciem przez niego urzędu. 

W zaistniałej sytuacji miastu grożą poważne konsekwencje finansowe. Mowa o nawet kilkuset tysiącach złotych kary. Niewykluczone, że BGK kwotę tę ściągnie z dofinansowania na budowę najnowszego bloku socjalnego przy ul. Targowej. Łączna wartość tej inwestycji to ok. 6,3 mln zł, zaś wsparcie BGK wyniosło prawie 1,8 mln zł. 

Jeśli dalsze kontrole potwierdzą zaistniałe nieprawidłowości, a miasto zostanie obciążone karą finansową, magistrat skieruje do prokuratury sprawę w związku z niegospodarnością Włodzimierza Śniecikowskiego. Co w temacie ma do powiedzenia sam zainteresowany?

Nie zgadzam się z BGK. Nie podejmowałem osobiście decyzji dotyczących najmu lokali. Całą miejską gospodarką mieszkaniową zajmuje się Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Wnioski o przydział mieszkań komunalnych i socjalnych przyjmowane były zarówno przez Wydział Komunalny Urzędu Miasta jak i przez MTBS. Te które wpływały do magistratu, przekazywane były do Spółki - twierdzi W. Śniecikowski. - Warto zwrócić uwagę, że MTBS jest nadzorowana przez Radę Nadzorczą, która na bieżąco kontroluje zarząd. Podejmuje uchwały, a raz w roku udziela lub nie udziela absolutorium - w tym przypadku jednoosobowemu zarządowi. Dochody z wynajmu, obsługi i administracji lokali na terenie miasta w całości otrzymuje MTBS. Z tego żyje ta spółka. Podkreślam, dotyczy to w równej mierze mieszkań komunalnych i socjalnych oraz komercyjnych - dodaje były włodarz.

Jak zakończy się ta sprawa? Sytuację będziemy monitorować.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Złośliwa
Złośliwa 13.11.2017, 22:31
Na mieście powiadają,że Włodek to taki sobie i żonie grobowiec wywalił że,trzymajta narody.Ponoć i toaleta tam jest i telefonia ,z bezpośrednią łącznością z Wałęsą,Kwaśniewskim i Komorowskim.Wszystko tam jest,nawet nowe stanowisko do sprawowania,stanowiska burmistrza na nową kadencję.
Majstersztyk
Majstersztyk 28.10.2017, 18:18
Włodku nie pisz bzdetów. Urzędnicy doskonale wiedzą, że sam osobiście dokonywałeś przydziału tych lokali. Na szczęście zachowali karteczki z Twoją dekretacją. Ubezpieczali się co niektórzy. Znaliśmy Twoje działania w białych rękawiczkach od 18 lat (to nie ja to one, oni). Ciao Bambina , bez odbioru.
Brygida
Brygida 27.10.2017, 20:11
Na mieście powiadają,te jego onego fanki,że do startowania na burmistrza się szykuje.Oczywiście w wyborach,2018,znaczy samorządowych.Nawet rakietę we d-pie zainstalował i jak odpali to obecny p.burmistrz,żadnej szansy nie ma.
Kasia
Kasia 28.10.2017, 17:22
Teraz także będą dawne po znajomości to pewne
Franca
Franca 21.10.2017, 19:55
Co niektórym te mieszkania były całkiem niepotrzebne, bo stoją puste lokale, a tylu jest ludzi, którzy bardzo potrzebują.
traper
traper 19.10.2017, 21:18
To ciekawe zjawisko patologia jak się nazywa mieszkańców Targowej dawała łapówki ciekawe skąd mieli kasę.
nty
nty 19.10.2017, 10:02
Dezet - to powinien sprawdzić Kalinowski.
ryms
ryms 19.10.2017, 14:30
Brakuje gostynińskiego Jakiego.
Dezet
Dezet 18.10.2017, 19:28
Trochę nie na temat - Tak się zastanawiam, czy w Gostyninie nie ma nieprawnie przejętego mienia pożydowskiego. Może redaktor poszpera?
Scirkoski
Scirkoski 18.10.2017, 19:42
Szperać to nawet nie trzeba,połowa mieszkańców wie,kto co zaj-bał.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.10.2017, 18:35
S.......a posadzić
asa
asa 18.10.2017, 15:02
Mieszkania są piękne, ale strach tam mieszkać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2017, 14:51
Wstyd p.Burmistrzu Kalinowski za ludzi z pana otoczenia.Czy pracując w takim otoczeniu można wierzyć w uczciwość p.urzędu ???
Jarek
Jarek 18.10.2017, 15:45
Rozliczy Pan burmistrzu najpierw urzędników oni także są winni i dzisiaj pracują w urzędzie. Nie mają wstydu żadnych skrupułów.
Gocha
Gocha 22.10.2017, 18:18
Oczywiście urzędnicy nie winni sprawa ucichnie i będą pracować dalej...
marek
marek 18.10.2017, 12:10
NEO ma ogromnie wielkie chody a dalej mieszka pod Mostem
taka nasza bieda
taka nasza bieda 17.10.2017, 22:17
Tak ciągle,będziemy się zapytowywać?Jak,to możliwe by takiego gnoja,nie uka,zrobić burmistrzem,oto jest pytanie?Zapewne,nawet śmieszne dr.mgr wezuł Pabiniakowa ,nie odpowie.
loke
loke 17.10.2017, 21:30
Daniel S. kierowca Włodka to nie dostał mieszkania, taki bidny chłopaczyna był?
Strzałek
Strzałek 17.10.2017, 19:37
Burmistrz,poprzedni pijaczyna i nieuk,to dobrze trafił.Wszystko jemu sprzyjało i Rada Parafialna i Rada Miasta.Nawet łociec grzybek jego chwalił,że taki gospodarny.Ale sprawa się wydupła,termy to kant i sprawa się rypła.
tomcio
tomcio 17.10.2017, 17:43
Niechby tylko ktoś spróbował dać mieszkanie komunalne, socjalne czy nawet tbs-owskie bez wiedzy włodzia to na drugi dzień by go nie było.Takie to były czasy. A teraz takie głupoty gadać to już zagrywki poniżej pasa. Ale to na nic, nikt w to nie uwierzy włodziuniu, może tylko ty.
pewne info
pewne info 17.10.2017, 16:48
"W trakcie lustracji przedsięwzięcia dopatrzono się, że były burmistrz miał przyznawać mieszkania wedle własnego uznania, nie trzymając się zawartych w umowie wytycznych. Ex-włodarz miał również potwierdzać nieprawdziwe informacje w końcowych sprawozdaniach" - dokumenty w UM na Sniecikowskiego są porażające !!!!!!! Ludzie przestańcie hejtowac, prawdy nikt nie zaprzeczy - Włodzimierz Ś. niczym Hanna Gronkiewicz - Walz!!!DNO!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.10.2017, 21:42
Czekamy na zwolnienia tych pań dosyć rządów samowolki
beta
beta 17.10.2017, 15:37
a co to dla bogatych poszly mieszkania? nie! dla biednych i wara od pana sniecikoskiego
znamy to
znamy to 17.10.2017, 14:47
To nie ja to rada. Tym razem nadzorcza w TBS hehe
Henryk z Olsztyna
Henryk z Olsztyna 17.10.2017, 13:47
Coś jego wnuczuś przycichł, pewnie zrozumiał że ciemnotę to może wciskać swoim kologom z fb
do Heńka
do Heńka 17.10.2017, 14:44
ba przecież wakacje się skończyły
Henryk
Henryk 17.10.2017, 14:43
Spokojnie, forma będzie optymalna w odpowiednim czasie ;)
KAM-R
KAM-R 17.10.2017, 12:46
należałoby wiedzieć panie Śniecikowski że MTBS ma taki wpływ na przydział lokali, że podpisuje umowy najmu z lokatorami na podstawie skierowań wydawanych z up. burmistrza miasta przez naczelnika wydziału komunalnego Gminy Miasta Gostynina. Szkoda że po takim długim stażu na stanowisku Burmistrza nie potrafi Pan rozróżnić kompetencji Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta i kompetencji MTBS w tym zakresie . Wstyd rozpowszechniać takie kłamstwa.......

Pozostałe