Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Spółdzielnia przegrywa w sądzie. "Pozbyli się mnie, bo byłem niewygodny"

  • 16.10.2017, 10:30 (aktualizacja 17.10.2017 10:12)
  • Bartosz Nowak
Spółdzielnia przegrywa w sądzie. "Pozbyli się mnie, bo byłem niewygodny"
Po ponad półtora roku Kazimierz Czajkowski doczekał się sprawiedliwości. Gostyninianin wygrał sądową batalię przeciwko spółdzielni, która bezprawnie zawiesiła go w obowiązkach członka Rady Nadzorczej. Pan Kazimierz nie zostawia suchej nitki na GSM, która pozbawiła go funkcji, gdyż - jak twierdzi - patrzył zarządowi na ręce i stawał w obronie interesów spółdzielców.

Kazimierz Czajkowski członkiem Rady Nadzorczej GSM był 2 kadencje - od 2011 roku do 29 grudnia 2015 roku. Wtedy właśnie owa Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o zawieszeniu K. Czajkowskiego. Powód? Pan Kazimierz miał rzekomo prowadzić działalność konkurencyjną wobec spółdzielni, co w rzeczywistości okazało się zwykłą blagą. 

- Byłem jedynym członkiem komisji rewizyjnej, który znał się na kontroli, więc okazałem się po prostu niewygodny - przekonuje gostyninianin.

Kropkę nad "i" postawić miał wniosek K. Czajkowskiego o unieważnienie uchwały w sprawie miesięcznej stawki opłat za eksploatację. Ta bowiem została podniesiona o 70 gr, gdyż... o 70 gr spadła opłata za energię cieplną. Jak wyjaśnia pan Kazimierz, takie posunięcie jest niezgodne z prawem, co zresztą potwierdza orzeczenie sądu. 

- Są 3 opłaty zależne od spółdzielni: konserwacyjna, remontowa i eksploatacyjna. Pozostałe, takie jak: energia, śmieci, czy woda to usługi obce i spółdzielnia nie może sobie wedle "widzi mi się" tymi opłatami żonglować - wyjaśnia były członek Rady - Ponadto każdy lokal użytkowy musi być rozliczany oddzielnie, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich kalkulacji - dodaje. 

W styczniu 2016 roku pan Kazimierz zgłosił sprawę do Sądu Okręgowego w Płocku. W lipcu br. zapadł wyrok, według którego Rada Nadzorcza GSM przekroczyła swoje uprawnienia, pan Kazimierz nie prowadził bowiem działalności konkurencyjnej wobec spółdzielni, w związku z czym uchwała z 29 grudnia 2015 roku jest nieważna. 

K. Czajkowski otrzymał wynagrodzenia - 11 tys. zł brutto. Co więcej, mężczyzna domaga się od spółdzielni przeprosin za naruszenie dóbr osobistych. Jak podkreśla, obowiązkiem każdego członka Rady Nadzorczej jest stanie na straży praw i interesów spółdzielców, o czym w GSM mało kto pamięta. 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mietek
mietek 25.10.2017, 18:12
O nie respektowaniu wyroków sądowych należy zawiadomić Ministerstwo Infrastruktury , które przywoła Zarząd Spółdzielni do wprowadzenia . Panie Michalak trzeba szybciej zadziałać i zrobić z tym porządek. Prezes uprawia samowolkę i mówi ze jest taki mądry , mam odmienne zdanie.
jan
jan 19.10.2017, 12:36
Do OPTIMUS
Jakkolwiek "PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI KONKURENCYJNEJ" to nie to samo, co "W SPORZE
ZE SPÓŁDZIELNIĄ MIESZKANIOWĄ". Należy jednak zaprzeczyć stwierdzeniu, że "TYM SAMYM PRZECIW CZŁONKOM SPÓŁDZIELNI" Spór ten bowiem wynikał właśnie z dbałości o spółdzielców, wykazywał bowiem bezprawne działania zarządu wobec członków spółdzielni. Pokazał, że jak przedstawicielstwo nasze (Rada Nadzorcza) nie dba o nas to sprawy trzeba wziąć w swoje ręce i kierować do sądu (opłata od pozwu to tylko 200,00 PLN).
życzliwy
życzliwy 18.10.2017, 21:34
Takie to proste,co wstyd wypowiedzieć.Wspólnota mieszkaniowa,na tę zarazę zadziała.Opłaty i koszty,mniejsze o połowę,bierzta się k-rwa do roboty.
swój
swój 18.10.2017, 18:21
Do mieszkańca ul. Wspólnej chyba Ci się pomyliło pisząc takie bzdury o swojej Spółdzielni , a może ty mieszkasz gdzie indziej i nie przechwalaj się swoją wiedzą ,doświadczeniem oraz rozumem bo Ty nic nie wiesz i nic nie widzisz popatrz przed siebie to zobaczysz nowe dachy , ocieplone bloki , ciepło w domu i bez długów ale za to z środkami finansowymi na koncie spółdzielni. Tylko się chwalić.
Sens
Sens 18.10.2017, 22:17
Na choj mi te środki, jak połowa latarni na osiedlu nie świeci i ciemno jak u murzyna w dopie
Sąsiad
Sąsiad 18.10.2017, 20:50
Zmiana nicka nic ci nie da.Ocieplone bloki, aż się poplulam ze śmiechu.To raczej wyrównane ściany, bylejakość, ogromne niedbalstwo i fuszera,dachy też.Ocieplone bloki to są, ale nie w tej s-pni.Drzwi z takimi szparami,że koty jednego nygusa mogą wchodzić,okienka piwniczne nieszczelne,to jakie to ocieplenie?Pić na wodę fotomontaż.
optimus
optimus 18.10.2017, 10:35
W tym artykule jest lekkie przekłamanie pan Kazimierz Cz. nie prowadził działalności konkurencyjnej wobec spółdzielni, tylko był w sporze ze spółdzielnią, a to są różne sprawy. Tym samym przeciwko członkom spółdzielni.
NN1
NN1 18.10.2017, 09:06
Niektórzy ludzie są jak gołębie jak jesteś z nimi to z tobą gruchają, jak masz inne zdanie to Cię o***ą
nn1
nn1 18.10.2017, 09:01
Człowiek zazdrosny wymyśla plotki. Człowiek głupi opowiada je wszystkie. Kompletny idiota wierzy we wszystko co usłyszy
Wawrzonowa
Wawrzonowa 17.10.2017, 22:33
Niby,to ludzie wykształceni,ale to same wały i próżniaki.Ten ze prawej,zadowolony,że wydupcył,mieszkańca bloku spółdzielczego.Ten,ze lewej markotny,bo nie tak być miało.Nie za blużnię ,ale tylko pałą przy...ć.
seneka
seneka 17.10.2017, 21:15
W spółdzielni,to taka bida.Kombinatorów pełno.Spółdzielcze prawo,to karykatura prawa.Pytanie jest takie,to tej bidzie pomoże?
Świtezianka
Świtezianka 17.10.2017, 19:27
Oj,spółdzielnio mieszkaniowa,co ty za pani?Nie kochają ciebie i kochają.Oj spółdzielnio mieszkaniowa-CO TY ZA PANI?
koleś
koleś 17.10.2017, 13:51
Najlepsza z dzikiej opozycji jest krysia Sobierajska .Nie czytata ,nie pisata,a kompa nie dotyka bo gryzie.Analfabetka 100 procentowa.
pik
pik 17.10.2017, 14:58
Ale ma duuuużo wolnego czasu to może się trochę "rozerwać" mieszając spółdzielcom w głowach.
pracownik
pracownik 17.10.2017, 13:47
Gdyby czajkowski jeszcze był w Spółdzielni to byśmy poszli z torbami.Tyle lat był w GSM i nic nie potrafił zrobić.Sekretarz PZPR z wiedzą niemowlaka
ostra jazda
ostra jazda 17.10.2017, 21:04
Nie kombinuj,Jakubowski,bo i tak za wszarz ciebie weżmiemy i za płot wy-***imy.Nic więcej cwaniaku,nie jesteś wart.
no i co
no i co 17.10.2017, 21:24
Ty ,łotrze też sekretarzem ,byłeś znaczy się Jakubowski.
ccc
ccc 17.10.2017, 21:27
Pewnie we Sokołowie.
emp1
emp1 17.10.2017, 15:01
Cała prawda !!!!
mietek
mietek 17.10.2017, 13:21
Pan Prezes olewa wszystkie wyroki sądowe , robi tak jak jemu pasuje a nie jak mówią obowiązujące przepisy prawa. Były błędne rozliczenia ciepła , funduszu remontowego i do chwili obecnej nic w Spółdzielni nie zrobiono. Badanie bilansu , lustracja zostały odfajkowane za które członkowie Spółdzielni zapłacili , czekamy teraz na realizację wniosków polustracyjnych , a opinia biegłego powinna być uchylona.
sąsiad
sąsiad 17.10.2017, 11:39
Nie narzekajcie,zawsze możecie przeprowadzić się na os.Wspólna, która niebawem dzięki jednej ładnej radnej będzie miała "drogę do cywilizacji" Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak gospodarna jest wasza s-pnia.Zadbana zieleń,naprawione chodniki,uregulowane miejsca parkingowe,pięknie ocieplone bloki,wieczorem latarnie oświetlają wam parkingi i podwórka.Zajrzyjcie do sąsiedniej s-pni,tam bida z nędzą mieszka,niegospodarność bylejakość aż biją po oczach,a czynsze nie mniejsze od waszych.Zastanówcie się więc na co tak naprawdę narzekacie.
MM
MM 17.10.2017, 13:50
Jestem mieszkanką os.Wspólna rzeczywiście bieda zaglądała nam w oczy ale za rządów minionego zarządu. Obecny Zarząd jest bardzo dobrym gospodarzem. My mieszkańcy możemy spać spokojnie, bo wszystkie inwestycje które są robione w naszej spółdzielni robione są bez grosz kredytu. Panie "sąsiedzie" jako członek RN zapraszam pana na spacer po naszym osiedlu, zobowiązuję się dotrzymać panu towarzystwa - pokarze mi Pan tą biedę.Życzę każdej spółdzielni takiego Zarządu jaki jest u nas.
sąsiad
sąsiad 17.10.2017, 14:36
Nie dziwie się "towarzyszko",że masz tak odmienną opinię od mojej,ja nie nosze różowych okularów i nie jestem w RN.Szkoda tylko,że wieczorem muszę chodzić z latarką bo ciemnica jak u "murzyna w dopie" Do spacerów natomiast wybieram lepsze towarzystwo.
MM
MM 17.10.2017, 17:03
Nie jestem towarzyszką i nigdy nie byłam. Szkoda tylko że nie wypowiadał Pan swoich uwag jak był poprzedni Zarząd, kiedy wyłączano nam ciepło i ciepłą wodę. Wynika z tego że jest Pan mieszkańcem osiedla Wspólna.Chodzić każdy może z tym co chce trzymać w dłoni.Z Pana wypowiedzi wynika że nie chodzi Pan na WZ, zapraszam na następny rok, dowie się Pan jak stoi nasza spółdzielnia.
Ha ha
Ha ha 18.10.2017, 13:06
Ta...nie byłaś.. byłaś, byłaś.
Sąsiad
Sąsiad 17.10.2017, 20:15
Propaganda uprawiana przez lizusów prezesa mnie nie interesuje, więc i na zebrania nie mam zamiaru przychodzić.Mam oczy , rozum i doświadczenie,więc doskonale orientuje się jak jest w spółdzielni.
cymarex
cymarex 17.10.2017, 12:37
Ale w tym żadna zasługa K.Cz. Jak by on dłużej pełnił p.o. Prezesa to Sp-nia byłaby już w upadłości. Po drugie jaki z niego specjalista od kontroli ? Chyba od kontroli "szeregów partyjnych"!!!
jozue
jozue 17.10.2017, 10:43
Rada Nadzorcza GSM za 9 m-cy pobrała wynagrodzenie w kwocie 43.200,00 PLN. Za te pieniądze podjęto 34 uchwały, z tego tylko jedna (nr 5 rozliczenie zaliczek za C.O. 2016 r.) wykazuje dbałość o spółdzielców. Jest natomiast 8 uchwał (nr 6, 7, 23, 24, 26, 27, 33, 34), które nabijają kasę zarządowi.
jan
jan 17.10.2017, 07:58
Teraz należy wystąpić z wezwaniami o zwrot nadpłaty tych 0,70 zł. za m2. Zarząd zatrudnić do strzyżenia trawników i zalewania chodników bo tylko na tym się znają i tym się chełpią.
KAM-R
KAM-R 17.10.2017, 07:22
Członkowie Rady Nadzorczej powinni znać swoje kompetencje........jeśli nie znają i wykonują tylko czyjeś polecenia ....powinni zapłacić za swoje działania z własnych środków a nie ze środków spółdzielni na które wszyscy spółdzielcy się składają. Jakaś odpowiedzialność za swoje czyny powinna obowiązywać ...... powinna ale czy tak będzie .....wątpię . I boję się, że to nie jedyne takie decyzje naszej "wspaniałej, wykształconej i doświadczonej" rady nadzorczej .....
Spółdzielca 17
Spółdzielca 17 16.10.2017, 21:28

Zgadzam się z nijagi,dodam,że członkowie R.N. powinni z otrzymywanych diet zapłacić za popełnione błędy. Jak doradzają R.N. prawnicy Sp-lni ponoć jest ich dwóch? Jako członek Sp-lni nie zgadzam się aby z mojego czynszu płacono p. Czajkowskiemu za "leniuchowanie" 11 tys.zł.
żenujące
żenujące 16.10.2017, 21:21
Jakby społecznie pracowali w radzie i zarządzie problem by znikł
mietek
mietek 16.10.2017, 21:14
Obecny pan Prezes całkowicie podporzadkował sobie pozostałych członków Rady Nadzorczej i Rada Nadzorcza nie pełni swojej roli jako organu kontrolego. To czo wyprawia obecny Prezes to można z konia spaść.

Pozostałe