Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Realna pomoc dla przedsiębiorców. Burmistrz przygotował nową uchwałę

  • 12.10.2017, 09:20 (aktualizacja 12.10.2017 09:23)
  • tz/ UM Gostynin
Realna pomoc dla przedsiębiorców. Burmistrz przygotował nową uchwałę
Wychodząc naprzeciw tworzeniu korzystnych warunków dla przedsiębiorców działających na terenie Gostynina, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski przygotował projekt uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycje początkowe. Uchwała ma na celu przyciągnięcie potencjalnych inwestorów oraz pobudzenie przedsiębiorczości w Gostyninie.

Projekt uchwały zakłada, że zwolnieniu od podatku od nieruchomości na okres 3 lat podlegają grunty, budynki lub ich części, budowle lub ich części stanowiące inwestycję początkową, zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Zwolnienie to stanowi regionalną pomoc inwestycyjną przyznaną na inwestycję początkową tj. związaną m.in. z założeniem nowego zakładu i zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez jego rozbudowę. Prawo do zwolnienia od podatku od nieruchomości podatnik nabędzie z dniem złożenia pisemnego zgłoszenia.

Projekt uchwały przewiduje również wyłączenia zwolnień tj. przypadki w których uchwały tej nie będzie można stosować w stosunku do:

- podatników, którzy na terenie Gminy Miasta Gostynina zalegają z zapłatą podatków i innych należności publicznoprawnych oraz z opłat z tytułu wieczystego użytkowania

- inwestycji związanej z nabyciem, budową oraz rozbudową nieruchomości przeznaczonych na stacje paliw, hotele lub podobne obiekty zakwaterowania, usługi gastronomiczne, banki, działalność finansową lub ubezpieczeniową, działalność handlową detaliczną, hurtową oraz w których całość lub część powierzchni wynajmowana jest przez podatnika innym podmiotom.

"Cieszy mnie bardzo, że zaproponowany przeze mnie projekt został zaopiniowany pozytywnie przez Radnych podczas obrad stałych komisji. Zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycje początkowe, niewątpliwie stanowić będą zachętę dla przedsiębiorców do realizowania nowych inwestycji na terenie naszego miasta, a także spowodują zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności" - podsumował Burmistrz Paweł Kalinowski.

tz/ UM Gostynin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przeżyjemy i to
Przeżyjemy i to 13.10.2017, 22:54
Gostynińskie ob***nogi,bardzo ubolewają,że nic więcej ob*** nie mogą.Się termowały,następnie w gacie lały.Teraz,młodemu burmistrzowi przeszkadzają-tak mają,te wały PO-PSL-owe.
przedsiębiorca
przedsiębiorca 13.10.2017, 22:14
Jak koleś co całe życie pracował u matki na oddziale z alkoholikami nawet nie prowadził firmy sprzedającej przysłowiową pietruszkę opowiada że przygotował uchwałę dla przedsiębiorców. "Prawo do zwolnienia od podatku od nieruchomości podatnik nabędzie z dniem złożenia pisemnego zgłoszenia" o czym on sam decyduje?! czyli to ostatnia deska ratunku dla upadającej firmy albo ulga po linii partyjnej dla przedsiębiorców sympatyków partii Kalinowskiego. "Burmistrz przygotował" he he. Łykacie na tym teraz gostynin wszystko jak młody pelikan żaby na wiosnę.
Marcin
Marcin 12.10.2017, 20:06
Nowak napisz artykół co dalej z tablicą pamiątkową z ulicy florianskiej cwaniaku temat zamilkł z 6 miechów temu
turysta
turysta 12.10.2017, 19:54
Kolejna ściema
Legion
Legion 12.10.2017, 16:18
Kusi inwestorów na budowe nowych firm i dobrze nowe miejsca pracy w gostyninie sa potrzebne zeby te miasto nie umarło do końca dobry pomysł tak trzymac
lati
lati 12.10.2017, 15:15
piękny widok bez obwodnicy i Lidla
miki
miki 12.10.2017, 21:08
i jeszcze targ uwieczniony
marek
marek 12.10.2017, 12:05
Czyzby Pan Burmistrz nasladuje D Trumpa Brawo
do pawla
do pawla 12.10.2017, 10:38
zaproponowany przez radców prawnych jakich masz w dyspozycji, przeciez ty byś tego nie wymyslił, Paweł ogarnij się

Pozostałe