Środa, 18.10.2017, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Rozbój w Kauflandzie: nastolatek ukradł whisky i pobił ochroniarza

  • 10.10.2017, 09:38 (aktualizacja 10.10.2017 09:58)
  • Bartosz Nowak
Rozbój w Kauflandzie: nastolatek ukradł whisky i pobił ochroniarza
Słono za swój występek zapłaci 17-letni mieszkaniec Gostynina, który w sobotę dokonał rozboju na terenie sklepu Kaufland. Chłopak próbował ukraść ze sklepu whisky, a gdy na drodze stanął mu ochroniarz, nastolatek kilkukrotnie uderzył go pięścią. Sprawca został już zatrzymany i osadzony w areszcie.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Gostyninie. Postępowanie przeciwko 17-latkowi prowadzone jest pod kątem kradzieży z pobiciem, uszkodzenia ciała oraz czynu chuligańskiego. Wczoraj sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Art. 281 kk

Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klientka
klientka 13.10.2017, 15:48
taka bójka na wejściu do sklepu - kiedy nie wiadomo kto jest kto - ochroniarz miał tylko etykietkę, która leżała na ziemi
- stanowiło to poważne zagrożenie dla ludzi wchodzących jak i wychodzących ze sklepu - tak być nie powinno !!!! - jako klient poczułam się mocno zagrożona, z początku myślałam też , że to "zwyczajna" bójka , obok leżała stłuczona butelka - tak być nie powinno!!! Nie z zagrożeniem dla klienta! Zachowanie ochroniarza mało profesjonalne! Są kamery, jest policja!
Xxx
Xxx 14.10.2017, 08:58
Czulas sie zagrożona trzeba bylo odejsc a nie stac sie patrzeć. Kółko sie zrobiło nikt nie pomógł. Ochroniarz wykonał swoja prace w 100% złodziej nie uciekł zostal oddany w ręce policji. Takze nie wiem co w tym malo profesjonalnego.
kmiot
kmiot 12.10.2017, 12:57
To jak w koncu bylo uderzył go jak ukradł czy dopiero jak był w pokoju ochrony po dokonaniu kradzieży i czy go uderzył czy szarpał?
Mieszkanka Gostynina
Mieszkanka Gostynina 11.10.2017, 18:36
I bardzo dobrze że ktoś publikuje takie rzeczy szkoda tylko że nikt nie napisze w prost imię i nazwisko jak się nie krył z kradzieżą w sklepie to niech się nie kryje z tożsamością
Mieszkanka Gostynina
Mieszkanka Gostynina 11.10.2017, 18:33
Każdy jest tutaj taki mądry, i każdy uważa że nic się nie stało co to tam jedna butelka whisky dziś jest jedną butelka a jutro może okraść waszą matkę, żonę bądź wasze dziecko ale nie przejmujcie się. Dla was to są żarty a dla mnie nie bo coraz gorzej się dzieje w naszym mieście.
adi
adi 11.10.2017, 07:15
Chłopak powinien wziąć adwokata
marek
marek 11.10.2017, 00:28
Ty Ala ale Ty walisz Kloca
Osoba postronna
Osoba postronna 10.10.2017, 22:24
Pozdrawiam osoby, ktore sie wypowiadają a nie znają prawdy. Po pierwsze żadnego pobicia nie bylo tylko szamotanina. Ochroniarz chciał złodzieja zaprosić do pomieszczenia i poczekać na policję wtedy złodziej chciał uciec i zaczeli sie szarpać. Bardzo sZybko i łatwo jest napisać bzdury. A co do tych komentarzy osob które mówią a nic nie widzialy. Prosze najpierw z czyms miec do czynnienia dopiero zabierać glos w sprawie.
Legion
Legion 11.10.2017, 14:39
Sie dziwic jak artykol pisał ten zasrany buc Bartosz Nowak z szmatławca
october
october 10.10.2017, 20:06
We mieście,Gostynin,to spoko,prawie nic się nie dzieje.Portale,się uwijają by nius mieć.Chłopakowi,flaszka się zapodziała,to żadna wiadomość.
Aj dont andurstend
Aj dont andurstend 10.10.2017, 23:46
We september psl
2016
2016 10.10.2017, 17:44
A ochroniarz nie zna zasad samoobrony ,żeby nie dać się pobić?
czarodziej
czarodziej 10.10.2017, 22:36
pewnie jest na rencie chorobowej i nledwo chodzi
Osoba postronna
Osoba postronna 10.10.2017, 22:26
Do panskiej wiadomości zna. Ale spróbuje pan sam obezwladnic osobe odurzona narkotykami.
Marcin
Marcin 11.10.2017, 19:24
Bo to raz z takimi czpakami mialo sie do czynienia a jak chcesz i masz odwage sie obronic proponuje kopa w kolano od tyly bo z przodu jak kopniesz kano napastnikowi pęknie i lipa a z tylu zaboli i mu sie odechce
Marcin
Marcin 10.10.2017, 18:36
Napewno zna ale co z tego jak nie mozna obezwładnić bez zrobienia krzywdy i za to miał by problemy a zwłaszcza z nieletnim w płocku był taki przypadek jak ochroniasz obronił sie ciosem jednym ciosem i szczenka pękła miał wyrok za pobicie ze skutkiem uszczerbku na zdrowiu po wyrzej 7 dni i juz nie jest ochroniarzem takie polskie prawo
Ala
Ala 10.10.2017, 23:15
Ty ej jakie ty błedy walisz ortograficzne
Marcin
Marcin 11.10.2017, 19:26
A ty ?
Ala powiedz
Ala powiedz 11.10.2017, 10:44
co to są "walone błędy?
Yu
Yu 10.10.2017, 20:11
Obezwładnienie to nie cios w szczękę,proszę się nie wypowiadać o rzeczach o których nie ma się zielonego pojęcia.
Marcin
Marcin 11.10.2017, 19:30
Wiem ale jak sie szarpali to niechcący dostal ciosa w ryja a ze był ogromny ochroniarz no to szczęka pękła widocznie sąd w płocku sie pomylił i uznał to za obezwadnienie ze skudkiem uszczerbku na zdrowiu dziwne jest nasze prawo
Wtajemniczona
Wtajemniczona 10.10.2017, 14:12
Nie wierze .. wcześniej pobicie ze skutkiem śmiertelnym teraz to i tez do 10 lat pozbawienia wolności .. i gdzie tu sprawiedliwość?! I watpie zeby poszedl do więzienia :) bo jesli to byl jego pierwszy wybryk .. dostanie w zawieszeniu i nadzór kuratora :)
marek
marek 10.10.2017, 13:16
On tylko tak mlodo wyglada a to byl NEO
Ochroniarz z Kaufa