Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Ogólnopolski Plener Malarski "Gostynin 2017"

  • 9.10.2017, 12:03
  • UM Gostynin
Ogólnopolski Plener Malarski "Gostynin 2017"
Obrazy artystów z całej Polski, które są uwieńczeniem pleneru malarskiego "Gostynin 2017" można było podziwiać na wernisażu wystawy w ubiegły piątek w galerii im. Pawła Tencera w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

 Różnorodność prac była wynikiem dowolności tematu i techniki malarskiej. Swoje obrazy zaprezentowali artyści z: Sierpca, Warszawy, Łącka, Płocka, Grudziądza, Uniejowa i Gostynina, a byli to: Wojciech Witkowski, Sylwester Pędziejewski, Marika Michalska, Joanna Cedro, Krzysztof Koper, Andrzej Szpejnowski, Alicja Żółtowska, Anna Buraczyńska, Wojciech Paliński, Małgorzata Martyniak, Klara Stolp, Agata Czerwińska, Julita Polipowska, Andrzej Pyrko i Krzysztof Radecki. Komisarzem wystawy był Krzysztof Koper.

Otwarcia wystawy dokonała dyrektor MCK Aleksandra Milczarek. Głos zabrał także Burmistrz Paweł Kalinowski, który wyraził zadowolenie, że w Gostyninie już po raz 4 odbywa się ogólnopolski plener malarski. Życzył artystom wielu ciekawych prac i wspaniałych wystaw.

Wystawę można oglądać do końca października br. Zapraszamy wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w piątkowym wernisażu.

UM Gostynin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czesława
Czesława 17.10.2017, 20:18
Te kwiaty,podane,jakby ogonem,nie we wte,o co tym "artysom",chodzi?Zapewne p.burmistrz zakumał ,że to zwykła lewizna.

Pozostałe