Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Gostynińscy tenisiści wywalczyli awans do ogólnopolskiego turnieju

  • 6.10.2017, 12:05 (aktualizacja 09.10.2017 08:15)
  • ez/UM Gostynin
Gostynińscy tenisiści wywalczyli awans do ogólnopolskiego turnieju
Wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „ALFA” Gostynin awansowali do turnieju w tenisa stołowego na szczeblu krajowym. 8 października w Częstochowie będą zmagać się z przeciwnikami z całej Polski.

By znaleźć się wśród zawodników ogólnopolskiego turnieju tenisa stołowego członkowie klubu musieli wziąć udział w turnieju eliminacyjnym, który odbył się 30 września. Zakończone sukcesem rozgrywki umożliwiły wyjazd do Częstochowy. W gronie 64 zawodniczek oraz 64 zawodników z Polski znaleźli się: Maja Pawłowska, Bartłomiej Kapturowski, Kacper Farys.

Dodatkową motywacją dla młodych zawodników na uzyskanie dobrego  wyniku w turnieju jest fakt, iż turniej jest rozgrywany podczas 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open. Jest to największy turniej zawodowców, jaki w tym roku odbędzie się w Polsce. W sumie zgłosiło się ponad 320 zawodników i zawodniczek z 51 krajów całego świata. Zwłaszcza wśród kobiet konkurencja będzie bardzo silna – z numerem jeden zagra jedenasta rakieta świata, Japonka Mima Ito. Nie zabraknie również biało-czerwonych. Zgłosiło się ich aż 48, w tym nasze pingpongowe gwiazdy – Natalia Partyka, /którą gościliśmy w czerwcu w Szkole Podstawowej nr3 w Gostyninie/ Li Qian, Daniel Górak czy Katarzyna Grzybowska-Franc. Zabraknie tylko kontuzjowanego Jakuba Dyjasa.

ez/UM Gostynin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe