Środa, 13.12.2017, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

"Czarny Wtorek" w Gostyninie

"Czarny Wtorek" w Gostyninie facebook
Dokładnie rok temu gostyninianie zebrali się na Rynku, aby wziąć udział w czarnym proteście. Wczorajszego popołudnia, w ramach akcji zorganizowanej przez komitet "Ratujmy Kobiety" mieszkańcy podpisywali się pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Organizatorami "czarnego Wtorku" w Gostyninie byli: Witold Pilichowicz i Marcin Maciejewski.

Komitet „Ratujmy Kobiety” do 10 października prowadzi akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, reformującej obecne prawo aborcyjne w Polsce.

Główne założenia projektu obejmują:

    -  przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym prawa do legalnego przerywania ciąży do końca 12. tygodnia,
    - wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej w taki sposób, aby była ona dostosowana do wieku oraz etapu rozwoju uczniów,
    - zapewnienie łatwego i darmowego dostępu do antykoncepcji,
    - przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty,
    - uregulowanie stosowania klauzuli sumienia przez lekarzy ginekologów.

Projekt zakłada, że kobieta ma prawo do usunięcia ciąży do 12 tygodnia. Po 12 tygodniu przerwanie ciąży musi być związane z zagrożeniem życia matki, nieuleczalnym, nieodwracalnym uszkodzeniem płodu lub gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie powstania ciąży w wyniku czynu karalnego.

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ŚrodkowyPalec
ŚrodkowyPalec 10.10.2017, 13:57
Pozdrowienia dla POpaprańców.
Łeki
Łeki 8.10.2017, 09:04
Czy Pani Agnieszka to wspiera chore dzieci, a jednocześnie jest za ich usunięciem do końca porodu ?
tami
tami 6.10.2017, 17:40
Co za idiotyczne komentarze , czy komentujący to z podłej " dobrej zmiany" bo sprawy aborcji to jeden podstawowych celów wolności obywatelskich
twoja zmiana lepsza
twoja zmiana lepsza 6.10.2017, 21:11
Tami,jak będę się chciał wyskrobać-to ciebie poproszę.
Zuzanna
Zuzanna 5.10.2017, 21:59
Nie ma co ukrywać,chłopaki są eleganckie i bardzo ich pozdrawiam.
skrobak
skrobak 5.10.2017, 12:19
A gdzie się podziały to "macice" z poprzedniej maskarady?
m.m.
m.m. 4.10.2017, 22:46
Widze, ze wiekszosc komentujacych, potoli,by pitoloc...maja prawo. Jednak warto poczytac o tym chociazby o czym chce sie napisac.
Wawrzonowa
Wawrzonowa 4.10.2017, 20:22
Ja to wiele przyjemności z tymi dżentelmenami miała,ale czy św.pamięci Wawrzon,mnie to odpuści?
Grażyna
Grażyna 4.10.2017, 20:19
Ale ciule,a te babsztyle to powinny wrony w parku płoszyć,a nie protesty urządzać.
Lucyna
Lucyna 4.10.2017, 19:49
Ten po prawo,to niby taka biedaczyna,ale to zmyłka.Ten,to dopiero orze.
Tekla
Tekla 4.10.2017, 19:46
Ten ze środka,to wszystko może,powiadają,że we Francji za hydraulika robił,tylko te ojce francuskie,jak by nie zadowolone.
trudny nick
trudny nick 4.10.2017, 19:15
O rety,co stało się z Wami kobiety?Łyse pały za baby robią-kogo tutaj po-***o tak się zapytowywuje?
Taxidriver
Taxidriver 4.10.2017, 18:41
Te kobity co sie tam podpisywaly juz dawno przekroczyly wiek reproduktywny albo ich wyglad jest najlesza antykoncepcja...
YebaćKOD
YebaćKOD 4.10.2017, 18:02
ha ha ha,aż monitor ze śmiechu oplułem....ha ha to teraz tak mężczyźni wyglądają,świat się kończy.
obserwator
obserwator 4.10.2017, 17:23
Jacy Panowie na fotach taki protest! Jaki protest takie szanse na przeforsowanie ich w parlamencie. A szanse na przeforsowanie w parlamencie ma również takie jak AKS w Gostyninie. Na marginesie p. Agnieszka zobaczyła jakim zainteresowaniem cieszył się proces i szybko czmychnęła....żeby tylko jej nie było widać w tej totalnej wtopie organizatorów.
Pozdrawiam obserwator
eko
eko 4.10.2017, 13:57
Czyli legalne morderstwo jako środek antykoncepcyjny.
Brawo
Brawo 4.10.2017, 22:52