Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Woda na Zalesiu zatruta przez bakterię E. Coli. Władze miasta bezradne

Woda na Zalesiu zatruta przez bakterię E. Coli. Władze miasta bezradne
Od ubiegłego tygodnia osiedle Zalesie jest sparaliżowane z powodu braku bieżącej, zdatnej do użytku wody. O piciu, kąpieli, czy nawet myciu naczyń na chwilę obecną nie ma mowy. Zarówno lokatorzy bloków, jak i personel oraz pacjenci tutejszego szpitala są zmuszeni radzić sobie z problemem na własną rękę, a mianowicie - zaopatrywać się w bańki z wodą w gostynińskich marketach. Mieszkańcy domagają się beczkowozu, lecz na chwilę obecną MPK nie dysponuje takim sprzętem. Władze miasta jedynie rozkładają ręce, a gostyninianie powili tracą cierpliwość.

W połowie ubiegłego tygodnia lokatorów bloków na osiedlu Zalesie po raz kolejny uderzył nieznośny odór bieżącej wody. Podobnie sprawa ma się także w tutejszym szpitalu. Sytuacja wydaje się niezwykle poważna, a mieszkańcy nie kryją swojego rozgoryczenia z powodu, jak mówią, bierności władz miasta i nie szczędzą ostrych słów pod ich adresem. 

- Uważam za skandal fakt, że miasto w żaden sposób nie zainteresowało się faktem zakażonej wody na osiedlu Zalesie. Woda jest niezdatna do picia, mycia się, a nawet mycia naczyń. W takiej sytuacji chyba wypadałoby podstawić beczkowóz dla mieszkańców osiedla? Ile pieniędzy mamy wydać na kupowanie butelkowanej wody w celu umycia się? [...] - pisze jedna z mieszkanek.
 - Nikt z opozycji ani z obecnej władzy jakoś nie zabiera głosu w tej sprawie - czyżby ta sytuacja miała za mały potencjał wyborczy, żeby zainteresować się losem mieszkańców jednego osiedla? - pyta z oburzeniem inna z gostyninianek.

Jak się dowiadujemy, w ubiegły piątek sanepid pobrał próbki wody. W jednej z nich, w pomieszczeniu socjalnym pawilonu administracyjnego szpitala, wykryto bakterie E.Coli.

Dzisiaj, w ramach kontroli urzędowej inspektor gostynińskiego sanepidu pobrał z punktów kontrolnych na sieci wodociągu zakładowego 5 prób do badań kontrolnych jakości wody.  Wyniki znane będą 5 października.

Mieszkańcy mogą mieć nadzieję na pomoc ze strony np. OSP. Jak rozwinie się sytuacja? Czy władze zdołają zaradzić problemowi?

Bartosz Nowak
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dorota
Dorota 3.10.2017, 14:53
Władze absolutnie nie zdały egzaminu, zostawili nas samym sobie!!!Nikogo nie interesuje jak sobie poradzimy!!!Dali nam wodę w poniedziałek po południu a problem zatrucia wody wystąpił 29.09. Tu natychmiast powinny stać beczkowozy z wodą!!!
a gdzie Gospodarowicz
a gdzie Gospodarowicz 2.10.2017, 23:20
A gdzie radny ze zalesia? 10 kwietnia pod krzyżem kwiaty składa i na tym się jego aktywność kończy?
zza miedzy
zza miedzy 2.10.2017, 20:28
Widziane z boku. Wykryta została bakteria colii i jak się można było spodziewać opozycja rusza do frontalnego ataku. Bez wiedzy, bez argumentów oraz bez znania procedur sanepidowskich Idg próbuje ugrać polityczny sukces,,,a tak naprawdę zlinczować obecnie rządzących tj. burmistrza czy prezesa MPK. Działoczko z IdG oraz zatroskany mężu działaczki: sprawa bakterii lezy tylko i wyłącznie po stronie szpitala. I to tam należy szukać "sensacji", choć i tak jest to płytkie, bo takie przypadki zdarzają się. Dobrze, ze wszyscy stanęli na wysokości zadania. Mieszkańcy mają wodę a w szpitalu nikt nie dostał ***zki,...choć z tym ostatnim to działaczom IdG przydał by się węgiel ;)
Cel trafiony
Cel trafiony 2.10.2017, 22:08
Pieknie to opisałeś.
Siedzą i pierdzą
Siedzą i pierdzą 2.10.2017, 20:41
Jak te kur-wiszony,te bakterie podrzuciły,oto jest pytanie,na śniadanie?
gostynianin
gostynianin 2.10.2017, 19:20
bierzewice tez nie sa podlaczone do wody miejskiej ludzie najpierw pytajcie a puzniej oczerniajcie
mieszkaniec
mieszkaniec 3.10.2017, 08:12
Ale tu nie chodzi o podłączenie tylko o jakość wody. I nikt tu nikogo nie oczernia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.10.2017, 14:38
Zbadajcie wodę na Bierzewicach. Mam filtry na wejściu do domu i są czarne.
Zdziwiony
Zdziwiony 2.10.2017, 14:29
Drogi redaktorze Bartoszu Nowak, może jak już się zaczyna pisać to należy zapoznać się z tematem. Proszę o wyjaśnianie jaki związek z sytuacja zaistniałą na Zalesiu ma czyszczenie zbiornika na SUW kolonia? Dla Pana wiadomości osiedle Zalesie nie jest podłączone do sieci miejskiej i nie korzysta z wody z w/w ujęcia. W jakim celu oczernia Pan pracę MPK oraz wprowadza niepokój wśród mieszkańców miasta?
Lwgion
Lwgion 2.10.2017, 22:14
Może mu ktoś koperte wręczył zeby napisał takue kity mozna sie domyslac i domyslac
Sregion
Sregion 3.10.2017, 05:53
Przestań wreszcie chlac,bo bełkot ci tylko wychodzi.
Wiedzacy
Wiedzacy 2.10.2017, 14:19
Radni IDG zareagowali tylko nie na tym portalu. A woda ze Stanisławowa była podłączona już w piątek.
taka prawda
taka prawda 2.10.2017, 17:02
S R A L I nie reagowali
szok
szok 2.10.2017, 14:09
Aż mnie zatkało,taki problem i radni IdG nie zareagowali?

Pozostałe