Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Atak na stadionie miejskim

  • 25.09.2017, 08:21 (aktualizacja 25.09.2017 11:36)
  • KPP Gostynin
Atak na stadionie miejskim
Dyżurny gostynińskiej Policji otrzymał zgłoszenie podejrzanych mężczyznach przebywających w hotelu na stadionie miejskim, gdzie obecna była również grupa dzieci. Policjanci natychmiast podjęli interwencję, w związku z podpaleniem budynku i wzięcia małoletniego zakładnika przez terrorystów. To początek scenariusza ćwiczeń, w których uczestniczyli gostynińscy policjanci.

Piątkowe ćwiczenia były trzecim epizodem praktycznym z dwudniowych ćwiczeń obronnych „GOSTYNIN 2017". Według scenariusza dyżurny KPP w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowujących się mężczyznach terenie stadionowego hotelu, w którym przebywają również dzieci. W chwili pojawieniu się na miejscu funkcjonariuszy jeden z podejrzanie zachowujących się mężczyzn roznieca ogień w budynku, natomiast drugi bierze za zakładnika nastoletniego chłopaka.
Mundurowi natychmiast podejmują negocjację z porywaczami. Poprzez zastosowanie elementu zaskoczenia, przy użyciu zasłony dymnej, petard hukowych i strzałów ostrzegawczych z broni palnej, zatrzymują dwóch mężczyzn i doprowadzają do radiowozu. W tym czasie do akcji włączają się strażacy i ratownicy medyczni.

Symulowane zdarzenia przebiegały zgodnie z wyznaczonym planem oraz odzwierciedlały rzeczywiste działania. Takie były założenia ćwiczeń i wstępny opis zdarzenia. Uczestniczące w nim służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazywały się pełnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem, a pozorantami byli uczniowie I LO PUL w Gostyninie.

KPP Gostynin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hades
Hades 25.09.2017, 18:52
Dziwne tu cwiczenia policj takie niby przygotowania w razie opisanei sytuacji a wyżej cwiczenia w razie wojny w sieci jest tego mnustwo a to tu cwicza a to woisko zjerzdza do polski nigdy w gostyninie tego typu ćwiczen nie bylo
maciek
maciek 25.09.2017, 11:28
okturei jest wyjazd do Czermno. i okturei z stadionu
bolo
bolo 25.09.2017, 18:24
O 7:30
wiesiek
wiesiek 25.09.2017, 10:34
Hahaha ale bezsens

Pozostałe