Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Akcja "EDWARD" w Gostyninie

  • 22.09.2017, 08:27
  • KPP Gostynin
Akcja "EDWARD" w Gostyninie
21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death – EDWARD) organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL. Również gostynińscy policjanci wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 aktywnie włączyli się w akcję.

Wczoraj, w ramach działań „EDWARD" gostynińscy policjanci odwiedzili dzieci z Akademii Przedszkolaka, aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach na drogach i na co dzień. Również uczniowie z SP nr 3 aktywnie włączyli się w organizację pikiety nawołującej do założeń programu „EDWARD". Wyposażeni w transparenty wraz z policjantami przekonywali, że zmniejszanie prędkości nawet o kilka kilometrów na godzinę, upewnienie się o możliwości bezpiecznego wykonania manewru czy przejścia przez ulicę ma realny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Ponadto w ramach kontroli policjanci będą przekazywali „Deklarację/obietnicę dotyczącą bezpieczeństwa na drogach".

Akcja EDWARD promuje „wizję zero" przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września br. Z całą pewnością założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

KPP Gostynin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Były
Były 22.09.2017, 13:15
Szkoda ze to tylko jeden dzien w roku jest taki Europeiski dzien bez ofiar na drogach
rudy świniak
rudy świniak 22.09.2017, 09:19
Akcja jak w filmach Barei.
czemu rudy
czemu rudy 22.09.2017, 21:21
Edzio pedzio,dobrze się ma.Pozdrawiam.

Pozostałe