Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Martyna Śmiałkowska zwycięża w Pucharze Kaszub!

  • 16.08.2017, 07:04 (aktualizacja 16.08.2017 07:18)
  • Bartosz Nowak/UKS Zwoleń-Team
Martyna Śmiałkowska zwycięża w Pucharze Kaszub! Zwoleń-Team
15 sierpnia warto było odwiedzić Reskowo (gmina Chmielno), by zobaczyć niecodzienny wyścig. Na drodze z Reskowa do Miechucina rywalizowali zawodnicy na VI etapie Pucharu Kaszub Wrotkarstwa Szybkiego o Puchar Wójta Chmielna. W zawodach tych udział wzięli zarówno czołowi zawodnicy z Polski - zagorzali miłośnicy tej formy aktywności fizycznej, jak i osoby, które swoją przygodę z rolkami rozpoczęły niedawno. Miasto i gminę Gostynin reprezentowała 8 osobowa drużyna wrotkarzy szybkich U.K.S. Zwoleń-Team. Znów równych sobie nie miała Martyna Śmiałkowska, która ostatecznie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Kaszub.

Zawody te były finałowym etapem wliczanym do generalnej klasyfikacji Pucharu Kaszub. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy", które przygotowało zmagania na trzech dystansach:
- 600 m /dla dzieci do 12 lat/
- 1000 m /dla młodzieży w wieku 13-15/
- 21 km /powyżej 16 lat/.

- To był intensywny wtorek i pod względem temperatury i emocji sportowych. Wszyscy nasi reprezentanci startowali na krótkich dystansach sprinterskich.

 Na dystansie 600 metrów najlepiej pojechała nasza zawodniczka Klaudia Tyszkiewicz zajmując I miejsce z czasem 0:00:50, a tuż za nią po emocjonującym finishu jej klubowa koleżanka Maja Kafarska (0:00:53) wygrywając o "setne" z utytułowaną zawodniczką z Bydgoszczy. Tuż po zmaganiach dziecięcych wystartowała młodzież na dystansie 1000 metrów. Rywalizację tą zdecydowanie wygrały dwie nasze zawodniczki: Martyna Śmiałkowska (I miejsce) i Zofia Kotfasińska (II miejsce) z czasem 0:02:02. Kolejne miejsca przypadły: Adriannie Kafarskiej (IV), Mai Michalskiej (V), Oskarowi Berlińskiemu (VI) i Arturowi Janiszewskiemu (VIII).

Po zmaganiach sportowych czas przyszedł na podsumowanie łącznej klasyfikacji generalnej z sumy 6 etapów Pucharu Kaszub.

Generalną kobiet (13-15 lat) wygrywają w pełnej obsadzie zawodniczki z UKS ZWOLEŃ-TEAM:
I m Martyna Śmiałkowska,
II m przypadło Adriannie Kafarskiej,
III m Zofii Kotfasińskiej.

Generalną klasyfikację mężczyzn (13-15 lat) zdecydowanie wygrywa nasz wrotkarz Oskar Berliński.

W klasyfikacji generalnej dzieci (do 12 lat) na III miejscu uplasowała się nasza wrotkarka Maja Kafarska.

- Dzieci i młodzież wygrywają Puchar Kaszub, który jedzie do Miasta Gostynina i Gminy Gostynin.
Dziękujemy organizatorom za wspólną zabawę oraz rodzicom za wsparcie" - relacjonuje trener.

Bartosz Nowak/UKS Zwoleń-Team

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jolcia
Jolcia 17.08.2017, 19:05
Młodzieży - brawa dla Was !
marek
marek 17.08.2017, 01:08
Super
kibic...
kibic... 16.08.2017, 18:40
wspaniale!!!!!

Pozostałe